Unformat (veri kurtarma)programlari resimli anlatim

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
metinxx

Unformat (veri kurtarma)programlari resimli anlatim

Mesaj gönderen metinxx »

arkadaslar,basima istemeden bir olay geldi,buda bana unformat programi deneme firsati vermis olacak...
olay su,bilgisayarimda iki h.d.d. var,bir windows yüklü h.d.d.var (c:\)yi sadece acilis icin kullaniyorum ,ikincisi ise 250gb,bilgiler 200gb tuttugu icin imajda almadim,bugün arizali bir bilgisayar geldi,harddiski 250gb acilista sorunu var,benim bilgisayardaki h.d.d yi cikarmadan onuda yanina taktim,bilgilerini yedeklemek icin,bilgilerini d.v.d ye cektim ve format attim,sonra müzik calmak istedim, :oops: anladiniz herhalde,kendi h.d.d me format cekmisim,simdi program deniyorum üc adet denedim fayda etmedi,bilgilerimi geri getireni buraya yazicam :cry:
En son metinxx tarafından 01 Tem 2006, 14:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 20 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece »

sifre hani
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

hangi sifreyi sordun,anlamadim
:roll:
ftp nin sifresini sorduysan bilgiler gittigi icin öyle sacmaliyor :wink:
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 5781 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

viewtopic.php?t=560
üstteki linktekini denedinizmi=?
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

su an bu programla tariyor,insallah datalar geri gelir,bir kismi cd lerde ama cogu eski,tesekkür ederim...
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

unformat programlarinin en iyis bence file scavenger,denedigim bütün programlardan cok,cok basarili, EasyRecovery Professional ile yaptigim taramada,datalari kendi ismiyle kurtaramadi,mp3 ler söyle geldi,fil1.mp3,fil2.mp3.....gibi,tüm harddiskteki mp3 leri bir klasörde waw lari bir klasörde,doc lari bir klasörde topluyor,v.s..
restorer2000 le yaptigim taramada,dosyalari soru isareti ve cizgi ile kurtardi,tiklayip ne olduguna bakicaksin...
file scavenger,formatlanmis 250gb lik harddiski dört saatte mp3 lerin, videolarin,resimlerin hepsini hic kayipsiz,diger dosyalarinda %90ini kurtardi,birde,harddiskim 2. el,benden önceki vatandasin dört bestane word dosyasida geri geldi :) artik format atmaktan korkmuyorum :wink:
önce linki verelim...

https://www.sordum.net/main/download/file_scavenger.rar

bu arama modu derinden taramayla,datalari kaliteli kurtariyor
long search ü seciyoruz :arrow:

Resim

kurtarmak istedigimiz harddiski seciyoruz :arrow:

Resim

özellikle istedigimiz dosya türü varsa onu,yoksa en üst secenegi seciyoruz :arrow:

Resim

burada hedef klasörü seciyoruz,bu klasörü isleme baslamadan önce olusturuyoruz ,program kurtardigi dosyalari buraya aticak,search ü tiklayarak islemi baslatiyoruz :arrow:

Resim

sagdaki secenegi seciyoruz :arrow:

Resim

arama sonucunda bulunan dosyalar :arrow:

Resim

en üstdeki dosyayi secili hale getirip shift tusuna basarak en altdakini secerek tümünü secmis oluruz,shift basiliyken en alttaki kutuya tik koyuyoruz ve recover tusuna basarak islemi tamamliyoruz

Resim
EasyRecovery Professional in kurtardigi :arrow:

Resim
EasyRecovery Professional in kurtardigi :arrow:

Resim

file scavengerin kurtardigi :arrow:

Resim

file scavengerin kurtardigi..
Resim

önemli-kurtarma islemi yaparken mutlaka iki h.d.d. bulunmasi lazim,yoksa sorun cikiyor,(bölünmüs h.d.d.de olur)
En son metinxx tarafından 01 Tem 2006, 14:00 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

gecmis olsun önce
sonra da bir uyari
hic bir zaman formati öncelikli kabul etmeyin
velociraptor adminim "inatla" ie kullanir
ben de hepsini
o der ki format atmadan önce her yolu denememek pc piyasasina ihanettir
...ve
haklidir.
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

üstadim yukardada yazdigim gibi yanlislikla güme gitti h.d.dyoksa bende format atma taraftari degilim. kendi harddiskime belkide üc senedir format atmadim...
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

yok be metin kardesim
sana sitem degil
sadece sonuna kadar zorlamak daha ögretici
onu vurgulamak istedim
biz formattan önce aramizda konusup
ne denenecekse denemeyi tercih ederiz..
hepsi o
yoksa senin tecrüben paylasim acisindan harika...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

öncelikle metinxx arkadasimizi kutluyorum , son birkacgünde Foruma birbirinden degerli bilgiler kazandirdi:
1. öncelikle windowsta Ftp kurmayi resimli anlatti
viewtopic.php?t=4268
2.Sonra benim sabaha kadar ugrastigim network sorununu cözen registry kaydini kendi networkunda denedi .
viewtopic.php?t=3861
3. üstteki yazida Dosya kurtarma programlarini karsilastirmali olarak verdi , kendisine tesekür ederim
elbetteki yazinin devamini ve kullandigi kurtarma programlarinin linklerini de rica ediyoruz :D
metinxx

Mesaj gönderen metinxx »

maksat paylasmak,faydali olabiliyorsam ne mutlu :lol:
En son metinxx tarafından 01 Tem 2006, 14:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
OLD FB Nuri
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen OLD FB Nuri »

Valla ne diyeyim san arkadasim Metin hayatinda her alanda basarili ve mutlu olasin tebrik ediyorum seni yürekten paylasimlara ayni heyecan ve hizla devam :)
Kullanıcı avatarı
Oxygen
Kosovalı
Kosovalı

Mesaj gönderen Oxygen »

cok tebrikler metinxx.. dedigin gibi veri kurtarma konusunda cok program var ama kimse senin yaptigini yapamazdi bence.. programlari bir bir denemek.
Simdi ben programi indirdim gercekten benim bu konuda hic bi fikrim yoktu.
senin sayende cok bilgi aldim.. hem programi nasil kunlanilir anlatmissin.. cok cok tebrikler ve basarilar.. :) :)
En son Oxygen tarafından 26 Haz 2006, 16:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

resimler uygun hale getirilip baslik sabitlenmistir, ayrica softwarede sabit baslik sayisi fazlaca oldugundan ipuclari bölümüne daha cok yakisacak sanirim, tesekürler
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bu konuyu bölüp parcalayan oldumu =? , birlestirmek icin arkadasimiz yeniden calisma yapmis