HD ten Veri Kurtarma

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

HD ten Veri Kurtarma

Mesaj gönderen velociraptor » 20 Mar 2006, 04:21

Selam Arkadaslar.Bu konu basima geldi yanlislikla yedek sürücüm olan yerel disk(D) ye format attim.bu konuda beceriksizlerden aldigim bilgiler dogrultusunda arastirma yaptim ve adi EasyRecover adli bir program ile tanistim.Bu programin fiati bayagi pahali,yaklasik 500 dolar.Ben programi bulup ilaç ledim ve tam sürüm yaptim.isteyen arkadaslara msn ile yollarim yada Administrator arkadaslar ile kontak kurup onlar boarda kalici bir sekilde upload etsinler.Programin kullanis sekli söyle:
1)sildiginiz dosyalarinizin veya formatladiginiz diskinize hic bir sekilde baska bir veri koyalamayin.
2) eger windowsun kurulu oldugu diskten silinmis ise,baska bir hard disk takip windowsu yeni hard diske kurun ve silinen diskinizi yedek sürücü olarak gösterin.
3)programin acilisinda (Data Recover) ile basliyoruz
4)buradaki 6 secenek 1:advanced=ileri eleted=silinen 3:format 4:Raw=cig 5:resume (bu önemli olan) 6:disket
5)mesela ben format attigim icin ondan bahsedeyim,formata tikliyoruz program sizin hard disklerinizi görüyor,siz hangi diskinizden veriyi kurtarmak istiyorsaniz onu seciyorsunuz. program sizin diskinizi dört bucuk saat tariyor.
6)eger olurya isiniz makine ile arama yaparken aramayi iptal edebilirsiniz,size soracak kaydetmek istiyor musunuz diye,yes deyip kaydediyoruz,kendi ismini veriyor (ersave) siz isim vermenize gerek yok.
7)sonra tekrar programi actigimizda bu sefer resume seceneginden basliyoruz,sizin kaydettiginiz (ersave) dosyasini gösterip program kaldigi yerden armaya basliyor.
8)arama bitti ve size LostFile dosyasinin icinde hard dikte bulunan bütün verilerinizi gösteriyor,siz hangisini geri alacaksaniz üstüne tiklayip isaretliyorsunuz.
9)ondan sonra (Use Filter) kutucugunu isaretleyip next diyoruz.
10)karsimiza gelecek sayfadan Recover to Local Drive seceneginden Browse kutusunu isaretleyin geri kazanmak istediginiz dosyalarinizin kaydelilecegi yeri gösteriyorsunuz DiKKAT!!!!! gösterilen yer kurtarmaya calisilan hard diskinden baska bir disk olacak,yani tekrar ayni diski göstermeyeceksiniz zaten program kabul etmez.
11)kurtarilmaya calisilan verilerin büyüklügü total sizede gösterir sizin kaydedeceginiz diskinizin bu kapasitede olduguna dikkat edin.
12)isterseniz parca parcada kurtarabilirsiniz.programi kapatirken yine size soracak kaydetmek istiyor musunuz diye.bu kaydedecginiz (ersave) dosyasi tekrar arama yapmadan direk olarak Lost File sayfasindan baslayacak. herlade anlatmaya calismisimdir selamlar program calisirken pc ile baska bir is yapmayin makine kilitleme yapiyor direkt:
http://file2.mydrivers.com/tools/drive/fo-erp6.zip
bir arkadastan mail aldim programi cekemiyorum diyor,oysa flasget veya Mass downloader programlari ile sorunsuz download yaptim.lütfen bu gibi programlar ile download ediniz.
Alintidir

LostSepulchre
Bit
Bit

slm

Mesaj gönderen LostSepulchre » 20 Mar 2006, 13:01

Tskler
Programin full unu bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 20 Mar 2006, 15:12

ihtiyac duymadigimdan programi kullanmadim fakat program zaaten full diye biliyorum