Hotmail ile yola devam!!!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 545
Kayıt: 28 Oca 2007, 22:24

Hotmail ile yola devam!!!

Mesaj gönderen Re@lite »

Resim

HOTMAİL İLE YOLA DEVAM
Milyonlar tepki gösterdi, Microsoft degisiklikten vazgeçti. Hotmail ile yola devam...
"Microsoft bundan birkaç yıl önce yeni bir web e-posta hizmeti yapmayı planladıgında kafasında iki sey vardı. Bunlardan birincisi daha hızlı, basit ve güvenli bir sistem olusturmak, digeri de kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karsılayabilecek güçlü bir yapı kurmak." diye söze baslıyor Richard Sim.

Bu amaçla ise koyulan ve bugünlerde M9 adı altında son beta sürümleri denenen Windows Live Mail'deki degisiklikleri Microsoft'un ürün müdürlerinden Richard Sim, blog sayfasında degerlendirdi.

Live Mail ismi begenilmedi

İlk dönemlerde Hotmail ismini fazlasıyla seven ve yeni sistemi test eden kullanıcılardan (beta tester) oldukça iyi geri dönüsler alan yazılım ekibi, zamanla Hotmail isminin Windows Live Mail olarak degistirilecek olmasının kullanıcıların kafasında karısıklıga yol açtıgı ve hatta hos karsılanmadıgını görünce degisiklikten vazgeçtigini Richard Sim'in açıklamalarıyla duyurdu.

Windows Live Hotmail

Dünya çapında 260 milyondan fazla kullanıcıya hitap eden hizmet bundan böyle Windows Live Hotmail olarak anılacak. Dilerlerse kullanıcılar Hotmail.com veya Live.com uzantılı e-posta adreslerinden herhangi birini seçebilecekler. Halen Hotmail uzantılı adreslerini kullanan kullanıcılar ise bir degisiklik olmaksızın yoluna devam edebilecek.

Microsoft'un e-posta yöneticisi Outlook görünümünde tasarlanan ve yeni yazılım altyapısının kullanıldıgı e-posta hizmetinin önümüzdeki haftalarda beta olmaktan çıkıp tam anlamıyla kullanıma açılacagı da belirtildi.

Kullanıcılar ne düsünüyor?

Blog sayfasına gelen yorumlarda ise kullanıcıların ikiye bölündügü görülüyor. Bir kısım tamamen degisiklige gidilip eski ismin de unutulması taraftarıyken, diger kesim ise alıstıkları isim ve senelerdir bilinen e-posta uzantılarının degistirilmesine siddetle karsı çıkıyor.
Cevapla