Sevgililer Günü virüsüne dikkat!!!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 548
Kayıt: 28 Oca 2007, 22:24

Sevgililer Günü virüsüne dikkat!!!

Mesaj gönderen Re@lite » 12 Şub 2007, 00:16

Resim

Sevgililer günü nedeniyle hergün çok sayıda sevgililer gününe özel mesaj spam mesaj olarak internet üzerinden kullanıcılara gönderiliyor. ABD'li bilgisayar uzmanları da tam bu noktada kullanıcıları uyarıyor. Gönderilen mesajların içeriklerinde virüs olabilecegine dikkat çeken yetkililer, kullanıcıların temkinli olmasını tavsiye ediyor.

Sevgililer günü tüm dünyada kutlanmaya hazırlanıyor. Bu özel günü fırsat bilen internet korsanları, kullanıcıların bilgisayarlarına zarar vermek üzere çalısmalarını çoktan tamamlayarak, virüs içerikli mesajları spam mesaj ile gönderiyor. ABD'li güvenlik firması PandaLabs, worm virüs olarak da bilinen ve gönderilen e-postaların içine yerlestirilen virüs kodlarının özellikle bu gibi özel günlerde yayıldıgına dikkat çekiyor. "Bilgisayar kullanıcıları, kendilerine gelen romantik içerikli e-postaları alırken çok dikkatli olmalılar. Tanımadıkları kisilerce gönderilen bu mesajlar bilgisayarlarının çökmesine neden olabilir" ifadesini kullanan sirket yetkilileri, "Together You and I" ya da "Til the End of Time Heart of Mine" gibi konu baslıklı mesajların kabul edilmemesini istiyor. Mesaj ile birlikte ataç dosya olarak gelen poscard.exe isimli iletinin açılması ile birlikte virüsün bilgisayar sistemine yayıldıgı kaydedilirken, virüs tarama programı üreticisi Symantec, e-posta ile yayılan trojan atı içerikli maillerin son zamanlarda giderek arttıgını belirtiyor.

SENİ SONSUZA KADAR SEVMEK İÇİN PROGRAMLANDIM Sevgililer Günü için üreticiler, ilginç hediyeler bulmak için büyük çaba harcıyorlar. Japon satıs elemanı tamamen çikolatan yapılan ve ekranında, ''Sonsuza kadar seni sevmek için porgramlandım'' diye yazan bilgisayarı tanıttı.Cevapla