Muzi'de Binlerce Şarkı Ücretsiz

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Muzi'de Binlerce Şarkı Ücretsiz

Mesaj gönderen ultrailker » 05 Şub 2007, 13:11

Türkiye’nin en büyük dijital müzik arsivlerinden birine sahip olan Muzi, arsivindeki binlerce sarkıyı Muzi üyelerinin ücretsiz kullanımına sunuyor. En güncel sarkıların ve üstün ses kalitesinin adresi Muzi, bu kampanyayla yasal müzik satısı konusunda bir bilinç yaratmayı hedefliyor.

Resim

Türkiye’nin en büyük dijital müzik arsivlerinden birine sahip olan Muzi, binlerce sarkıyı ücretsiz kullanıma açıyor. Muzi üyeleri, pek çok farklı tarzdaki müzigin yer aldıgı arsivden diledikleri sarkıları seçebiliyor, telif hakları lisansı ödenmis bu sarkıları bilgisayarlarına indirebiliyor, CD’ye kaydedebiliyor, MP3çalarlarına aktarabiliyorlar.

Müzikseverler için dijital ortamdaki en büyük fırsat olan bu kampanya hakkında bir açıklama yapan Dogan Elektronik Müzik (DEM) Genel Müdürü Elvan Konedralı sunları ifade ediyor: “Müzik hepimizin ortak zevki. Fakat müzik keyfini, yasa dısı uygulamalarla kirletmemek gerek. Biz DEM olarak yasal müzigi destekliyoruz. Yabancı ülkelerde sanatçıların hakları korunuyor. Fakat ne yazık ki ülkemizde bu konuda gereken hassasiyet gösterilmiyor. Bu konuda müzikseverlerde bir bilinç ve alıskanlık yaratmak üzere, arsivimizdeki binlerce sarkıyı ücretsiz kullanıma açıyoruz. Böylece insanlarımıza telif hakları lisansı ödenmis, tamamen yasal olan dijital müzigin kalitesini ve vicdani huzurunu yasatmak istiyoruz.”

Ayrıntılı bilgiye ve sarkılara www.muzi.com.tr adresinden ulasılabiliyor.

Kaynak: Hürriyet

Kosun Arkadaslar Bedava Lisanslı Müziklere Kosun :D

Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen AykutT » 05 Şub 2007, 13:15

Ne hikmetse hem ücretsiz, hemde üyeliksiz...
Vay be..
Sanırım söyle düsündüler. Kısaca anlatayım:
Muzi, Dogan Grubu'na ait bir yapım. MU-YAP'ın lisanssız sarkı isine el koymasından sonra bir kaç girisimden sonra kuruldu. Basta bu sekilde site üzerinden indirilmiyordu. Muzi adlı bir program indiriliyordu, onun üzerinden indirilebiliyordu.. Sanırım düsünüldügü kadar tutmadı ve bu kararı verdiler..
Bir bakıma iyi ettiler..
Geçen yılda Amerika'daki Universal Music bu kararı almıstı. Beraber çalıstıgı sanatçıların bütün sarkılarını ücretsiz dagıtıma sundu.. Bizimkiler geçde olsa bu durumu fark ettiler..

Kolay gelsin..
En son AykutT tarafından 05 Şub 2007, 13:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker » 05 Şub 2007, 13:20

JackSon yazdı:Ne hikmetse hem ücretsiz, hemde üyeliksiz...
Vay be..

Kolay gelsin..
üye oluyorsun ondan sonrası bedava :wink:

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 05 Şub 2007, 15:33

Su microsoft nezaman bedava isletim sistemi dagitmaya baslayacak bakalim , sözde emeklilikten sonra kendini hayir islerine adayacak olan bill amca , beles yapsinki en büyük hayri islesin. :D

Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker » 05 Şub 2007, 15:35

bünyesinde çalısan kaç kisi var bilmiyorum ama onlara ne vericek? :D sonra bill amcanın bizden farkı kalmaz :D

Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen ultrailker » 05 Şub 2007, 15:43

ya ayıptır sorması ben burdan indirdigim dosyaları açamıyorum.wma formatında iniyo media player 10 gerekli diyor. bende 11 var olmuyomu acaba 11 ile. veya bunu mp3 formatına çevirim korumasını nasıl kaldırırız.converter ile çevireyim dedim pc kastı reset atmak zorunda kaldım. :S

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 05 Şub 2007, 15:44

Sanirim bugüne kadar kazandigi paralar ile daha 10 yil maaslarini ödeyebilir :wink:

Kullanıcı avatarı
bambucya77
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen bambucya77 » 05 Şub 2007, 17:10

ultrailker yazdı:ya ayıptır sorması ben burdan indirdigim dosyaları açamıyorum.wma formatında iniyo media player 10 gerekli diyor. bende 11 var olmuyomu acaba 11 ile. veya bunu mp3 formatına çevirim korumasını nasıl kaldırırız.converter ile çevireyim dedim pc kastı reset atmak zorunda kaldım. :S
realplayer kullan acarsin :wink:

Kullanıcı avatarı
nemesis_35
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen nemesis_35 » 06 Şub 2007, 16:38

bilgi verdigin için sagol arkadasım birde dosya açamayan arkadasım bs player ı dene nerdeyse herseyi açıyor