Çift SIM Kartlı Telefon Türkiye'de

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1166
Kayıt: 25 May 2006, 19:46
cinsiyet: Erkek

Çift SIM Kartlı Telefon Türkiye'de

Mesaj gönderen ultrailker » 02 Şub 2007, 04:53

İki farklı hattın aynı anda faal olabildigi, kullanılabildigi ''dünyanın ilk'' çift SIM kartlı cep telefonu General Mobile DST01, KDV dahil 799 YTL'ye dünya ile aynı anda Türkiye'de satısa sunuldu.

Resim

Telefonun Türkiye distribütörlügünü yapan Gençcell Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, düzenlenen basın toplantısında, mobil operatörlerin yaptıgı bir arastırmaya göre Türkiye'de cep telefonu kullanıcılarının yüzde 37'sinin çift SIM kart kullandıgının belirlendigini aktardı.

Özellikle is adamlarının çogunun hem çift kart hem de çift telefon bulundurduguna dikkati çeken Gölcü, DST01 modelinin içinde bulunan çift anteni sayesinde iki farklı operatörün ya da aynı operatörün iki farklı kartının aynı anda çalısmasına olanak sagladıgını, böylece iki telefon tasıma ya da bir hat kullanımdayken digerinin kapalı olması gibi sorunların sona erecegini anlattı.Gölcü, avuç içi bilgisayar tarzında tasarlanan modelin dokunmatik oldugunu ve iki ayrı tus ile her bir hattın kullanılmasına olanak sagladıgını dile getirdi.

Muzaffer Gölcü, telefonun 256 MB mikro SD kart, 1,3 megapiksel kamera, 262 bin renk, USB sarj, MP3 çalar, MPEG4 oynatıcı, video kaydedicisi, el yazısı girisi ve 2 inç TFT dokunmatik ekran ve e-mail alıp gönderme özelliklerine sahip oldugunu ifade etti.

Kore'de tasarlanıp Çin'de üretilen GM DST01 modelinin son kullanıcıya KDV dahil 799 YTL fiyatla satılacagını açıklayan Gölcü, hedeflerinin yılda 100 bin satıs yaparak yüzde 20'lik pazar payına ulasmak oldugunu söyledi. Gölcü, su ana kadar herhangi bir GSM operatörü ile anlasmadıklarını belirterek, 3G teknolojisine sahip Q100 modeli cep telefonunu bu yılın ikinci çeyreginde Türkiye'de piyasaya sunacaklarını sözlerine ekledi.Cevapla