Windows Vista'yı internetten indirebileceğiz

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3755
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Windows Vista'yı internetten indirebileceğiz

Mesaj gönderen Kripteks® » 02 Şub 2007, 03:58

Windows Vista'yı satın almak, sürüm yükseltmek ya da yeni lisans edinmek internetten yapılabilecek


Resim

Microsoft, ürünlerini satmak için yeni bir uygulama baslatıyor. Yapılan açıklamaya göre müsteriler Windows Vista'yı ve Microsoft Office 2007 ürünlerini internetten satın alıp indirebilecekler. Söz konusu uygulama Windows Vista'nın çıkıs tarihi olan 30 Ocaktan itibaren hizmete açılacak. Ayrıca Vista için indirimli sürüm yükseltme ve yeni lisans edinme seçenekleri de sunuluyor.

İnternet üzerinden yapılacak alısverislerde kullanıcılar için 3 farklı uygulama bulunuyor. Bunlar Windows Market Place, Windows Anytime Upgrade ve Windows Vista Family Discount hizmetleri.

Windows Marketplace hizmetinde müsteriler Windows Vista'yı ve Office 2007'yi internetten satın alıp, indirebilecekler. Güvenlik amacıyla dijital sifreleme teknolojisinin kullanılacagı bu hizmette eger bir indirme islemi yarım kalırsa, kullanıcılar daha sonra indirme islemine devam edebilecek.

Windows Anytime Upgrade hizmetinde ise kullanıcılar mevcut Windows Vista isletim sistemlerinin daha yüksek bir sürümüne, bir miktar indirim esliginde terfi edebilecekler. Örnek olarak; Windows Vista Home Basic sürümüne sahip bir kullanıcı fiyatı 239$ olan Vista Home Premium'a yalnızca 79$'a terfi edebilecek.

Son olarak Windows Vista Family Discount uygulamasında ise kullanıcılar, birden fazla bilgisayara Windows Vista'yı kurabilmek yeni lisanları indirimli olarak alabilecek. Yalnızca Vista Ultimate sahiplerine hitap eden bu uygulamada müsteri, geçerli Vista Ultimate sifresiyle sisteme giris yaptıgında, en fazla 2 adet Vista Home Premium lisansına tanesi 49.99$'a sahip olabilecek. Ancak bu uygulama baslangıçta sadece Amerika ve Kanada'ya hizmet verecek

Alıntıdır

Saygılarımla
Tabular YıkılmazKullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1469
Kayıt: 15 Haz 2006, 10:51
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Mesaj gönderen AykutT » 02 Şub 2007, 12:11

Bu haber daha önce verilmisti sanırım ama arama motorumuz gene naz yaptıgı için bulamadım..

Kolay gelsin..

Cevapla