1.3 dolara Windows Vista!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 01 Şub 2007, 19:17

Microsoft'un piyasaya yeni sürdügü Windows Vista'nın sahte versiyonu Çin'de 1.3 dolar (10 Yuan)'a satısa sunuldu. Ülkenin güneyindeki en gelismis liman sehirlerinden Shenzhen'daki elektronik marketlerde bir çok satıcı Windows Vista'yı, Microsoft Office, anti virüs ve diger programların içinde oldugu CD'yle birlikte 1.3 dolara satıyor.

Vista'nın sahte versiyonunu nasıl elde ettiklerini açıklamamalarına ragmen satıcılar, Vista'nın satısa sunulmadan bir kaç hafta önce ellerinde oldugunu söyledi. Kabında '' resmi versiyonu'' oldugu yazılan ve gerçegi ile bir farkı olmayan Vista CD'sinin arkasında bilgisayara yüklemek için kimlik kodu da bulunuyor. Vista'dan bu konuda henüz bir açıklama gelmedi. Dünyada 70'den fazla ülkenin dükkanlarında Salı günü satısa sunulan Vista'nın yapımı 5 yıl sürdü ve gelistirilmesine 6 milyar dolar harcandı. Çin'de, hükümetin taklit mallarla mücadelesine ragmen bunun önü alınamıyor. Özellikle ABD basta olmak üzere bir çok Batılı ülke, Çin'in fikri mülkiyet hakları konusunda yeterli adım atmamasından sikayet ediyor. Çin'de kitaptan CD'ye, DVD'den yazılım yada elbise, ayakkabı, ilaca kadar bir çok ürünün taklidini bulmak mümkün.

kaynak:
http://www.zaman.com.tr/webapp-tr/haber ... 7669737461

Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3

Re: 1.3 dolara Windows Vista!

Mesaj gönderen Re@lite » 01 Şub 2007, 20:01

bu haberden sonra,Çine gitmek için,zaten içimde var olan istek ve arzu arttı,Ne biçim ülke bu Çin yahuuu :D 1.3 Dolara vista,insanın inanası gelmiyo

Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® » 02 Şub 2007, 04:02

bana izmirde korsanı 15 ytl ye satmaya kalkıstı adamlar neymis dvd bu diyo biz sanki blue-ray dedik
Tabular Yıkılmaz

Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen Re@lite » 02 Şub 2007, 04:04

bana izmirde korsanı 15 ytl ye satmaya kalkıstı adamlar neymis dvd bu diyo biz sanki blue-ray dedik
zuahahahah koptum burda,iste klasik türk satıcısı,aklı sıra adam kazıklıcak

Kullanıcı avatarı
mavigece
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen mavigece » 02 Şub 2007, 14:06

HSNC yazdı:dvd bu diyo biz sanki blue-ray dedik
dostum koparttın beni :) :) :) :) :) :)

zuhahahahaha
http://www.devasabilisim.com.tr - http://www.sefaaydin.net

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Ensatech » 02 Şub 2007, 14:13

Evet ya bu çinler yüzünden piyasada alt üst oldu, japonlarda bi çekirdek piyasaya sürdü Türkiye'nin satıslar durdu.

Sonra Gülsan cam firmasından duydugum bir olayı anlatayım yanlıs hartırlamıyorsam bi makinenin çin yapımı kopyasını almıslar ve bi gün çivi fırlatmıs duvara saplanmıs Allahtan ortalıkta kimse yok üretenlere bunu söylemisler adamlar daha da fırlatabilir dikkatli olun :? :D yok böle bisi.