Yazıcınızı Cebinizde Taşıyın

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1166
Kayıt: 25 May 2006, 19:46
cinsiyet: Erkek

Yazıcınızı Cebinizde Taşıyın

Mesaj gönderen ultrailker » 01 Şub 2007, 10:51

Zink isimli firma cebe sıgacak kadar küçük, fotograf baskısı yapabilen tasınabilir yazıcı gelistirdi.

Resim

Yazıcınızı her an cebinizde tasımaya ne dersiniz? Zink firması, cepte tasınabilecek kadar küçük ve fotograf baskısı yapabilecek kadar yetenekli bir yazıcı üretti. Zink Mobile Printer isimli mini-yazıcı ile çektiginiz fotografları istediginiz zaman, istediginiz yerde kagıda bastırabileceksiniz.

Kartus yok, serit yok, toner yok!
Yazıcının çalısma prensibi, alısılagelmis yazıcılarınkinden oldukça farklı. Zink Mobile Printer baskı yapabilmek için kartus, toner ya da serit kullanmıyor. Fotograflarınızı yazdırabilmeniz için firmanın kendi üretimi olan özel baskı kagıtlarından edinmeniz gerekiyor. Sarı, magenta ve mavi renk kristallerini barındıran bu özel kagıt, yazıcıdaki ısıtma kafasının üstünden geçmesiyle aktif hale gelip rengini salıyor. Kagıttaki her renk kristali belli bir ısı ve ısınma süresine göre farklı renklerde tonlanıyor.

2"x3" boyutlarında yazdırabilen Zink Mobile Printer'dan Pictbridge özelligini destekleyen (USB kablo baglantılı) veya Bluetooth kablosuz baglantısına sahip her türlü mobil cihazdan baskı alabilmeniz mümkün.

Zero Ink = Zink
Zink firmasının ismi Zero Ink (mürekkep yok) kelimelerinin birlesiminden olusuyor. Mürekkepsiz yazıcı sloganıyla yola çıkan firma Zink Mobile Printer dısında ayrıca yazıcı entegre edilmis fotograf makinelerini de piyasaya sürecek. Zink her iki ürününü de 2007 yılının sonunda satısa çıkarmayı planlıyor.

Zink web sitesi için www.zink.com baglantısına tıklayabilirsiniz

Kendi Yorumum: artık teknoloji nin önüne geçmek imkansız hale geldi. düsünsenize cebinizde böyle bisiy oldugunu. cep telefonu ile fotonuzu çekin ve hemen baskı yapın :) ne kadar kolay bisiy.ins bu olay gelisirde kirtasiye ve int cafelere mecbur kalmayız. vede koskoca yazıcılara. fiyatı konusunda henüz bir bilgi yok ama. fazla pahalı olmaz sanırım.Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 946
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:12
Konum: Osmaniye
İletişim:

Mesaj gönderen PeeRLeeSS » 01 Şub 2007, 16:12

iyi kopya olur :) hos büyük yazıcılarda da %30 ile yazdırısanız kocamn yazılar okunaklı sekilde kagıdın %30 unda çıktıgını farzedersek :) hatta bi bir ara bunun satısını bile yapmıstık %30 la yazdırıyorduk bir ara kendime ayarıdıgım kopya kagıdını bile samıstım :) bu nu da o isler için kullana biliriz :) yazdır ufacık :) çek kopyanı :wink: resimli renkli çıkmasıda ayrı güzel :) daha okunaklı çıkar :) ama pahalı biraz kopya için ;)
Dert Çekmeye mi Geldik Biz Bu Dünyaya...

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 935
Kayıt: 22 May 2006, 19:07
Konum: 34
İletişim:

Mesaj gönderen Ensatech » 01 Şub 2007, 16:34

OOo süper sınavdan önce topla milleti basına kagıt parasına kopyala , kopya kagıtlarını, ama olurda hoca alıkklı davranır bi tane kendi masasının altına koyar bizde bluetoohtan yollarken ona gider... :D :D

Cevapla