İnternet Bağlantısında Sıkıntı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2

İnternet Bağlantısında Sıkıntı

Mesaj gönderen ultrailker » 31 Oca 2007, 03:49

Türk Telekom, Türkiye ile İtalya arasındaki MEDTÜRK denizaltı fiber optik kablo sisteminde Pazar günü Marmara denizinde bir hasar olustugunu açıkladı.
Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, hasarın kullanıcılar tarafından farkedilir düzeyde olmadıgı belirtildi ancak Ankara ve İstanbul'daki birçok kurumsal ve evsel kullanıcı Internet baglantılarında dün sabahtan beri sorunlar yasadıklarını söylediler.

Türk Telekom, yasanması muhtemel kayıpların yedek kapasite ile karsılandıgını belirtti ve "Arızanın dogası nedeniyle yurt içindeki internet iletisiminde herhangi bir sorun bulunmamaktadır" dedi. Arızanın giderilmesine çalısılıyor.

REUTERS

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 31 Oca 2007, 05:05

birgün de su denizalti fiberoptik kablolar zarar görmesin , bence Türktelekom resmen bahane buluyor , her ay da denizaltindaki fiberoptik kablolar zarargörmezki ,

Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen editci » 01 Şub 2007, 11:00

aynen dogrudur. nedir su denizalti fiberoptik kablolarin günahi. hep onlari suçluyorlar. neden zarar görürler onu anlamiyorum. köpekbaliklarimi isiriyor acaba :D

Kullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen feyizz » 01 Şub 2007, 11:43

Selam

Dün türk telekomdan aranmısız ve demisler ki bulundugunuz bölgede altyapı çalısması yapılacaktır (subat) 5'i ile 9'u arası ADSL hizmeti verilemeyecektir,

artık istanbulun hangi semtlerinde geçerli bilmiyorum ama Çapa / kocamustafa pasa / Aksaray Semtlerinde 4 gün ADSL yok
:( Hani umarım son çalısma olur ve dedikleri gibi gerçekten düzelme olur pek zannetmiyorum ama görüces

Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3

TTnet akıllı olsun

Mesaj gönderen Re@lite » 01 Şub 2007, 20:04

Türk Telekom'u seviyeli olmaya ve aklıselime davet ediyorum.Öyle bir gün gelecekki Türkiyedeki tüm kullanıcılar ayaga kalkacak!!!