Fatal Exception 0d Hatası

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 45355
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 3460 kez
Teşekkür edildi: 3105 kez

Fatal Exception 0d Hatası

Mesaj gönderen velociraptor »

Genelde Windows açılır açılmaz ekrana gelen bu hata mesajını çözmek için IRQ çakısmasına neden olan donanım bilesenini çıkartıp baska bir yuvaya takmayı deneyebilirsiniz. Ama genel bir kural olarak, bilgisayarınızdaki bütün donanım bilesenlerinin aygıt sürücülerinin (Windows ile aygıtların konusmasını, anlasmasını saglayan yazılımcıklar) en son sürümlerini üretici firmaların Internet sitelerinden alıp yüklemeniz önerilir. Ayrıca, üretici firmaların Web sitelerinin destek bölümlerinde olası çakısma ihtimalleri ve çözüm yöntemleri üzerine bilgiler de bulunur, aklınızda olsun.

ALINTIDIR
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3752
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Re: Fatal Exception 0d Hatası

Mesaj gönderen Kripteks® »

FATAL EXCEPTION 0D HATASI NE OLA Kİ?
Bazı durumlarda, Windows 98 ile çalısırken disket kopyalamaya çalısırken ekranda sakkadanak "Fatal Exception 0D has occurred at
in VxD V86MMGR (01)" hatası ile karsılasabilirsiniz. Bu arada, Bilgisayarınızın özellikler penceresinde baktıgınızda da disket sürücülerinizin "MS-DOS uyumluluk modunu" kullandıgını görebilirsiniz.
Bu hata genelde bilgisayarınızdaki HSFLOP.PDR dosyası kayıpsa veya hasar görmüsse çıkabilir (netekim bende çıkıyordu, bu püf noktasını uyguladım düzeldi). Bu sorunu çözmek için asagıdaki adımları takip edebilirsiniz:
1. MY COMPUTER simgesine çift tıklayın, ekrana gelecek olan klasör penceresinde C: sabit diskine çift tıklayın.
2. Klasör penceresi açılınca klavyeden <F3> tusuna basın. Burada aranan dosya kısmına HSFLOP.PDR yazıp ENTER tusuna basın.
3. Eger HSFLOP.PDR dosyası bulunursa, sag fare dügmesi ile üzerine tıklayın, RENAME (YENİDEN ADLANDIR) komutunu çalıstırın. Dosyanın adını HSFLOP.XXX olacak sekilde degistirin.
4. Arama penceresini kapatın. Windows 98 CD-ROM'unuzu CD-ROM sürücünüze takın.
5. START menüsünden PROGRAMS * ACCESSORIES * SYSTEM TOOLS * SYSTEM INFORMATION komutunu çalıstırın. Ekrana gelecek olan sistem bilgi penceresinin içerisinde TOOLS menüsünden SYSTEM FILE CHECKER komutunu çalıstırın.
6. Bu komut, bozuk sistem dosyalarının orijinallerini Windows CD-ROM'larından geri kurtarmak için kullanılır. Diyalog kutusu içerisinde EXTRACT bölümündeki metin kutusuna HSFLOP.PDR yazın. START dügmesine basın.
7. Ekrana gelecek olan diyalog kutusu içerisinde BROWSE dügmesine basın ve Windows 98 CD-ROM'unuzu taktıgınız sürücüyü bulun.
8. Hemen altındaki bölüme (yani dosyanın açılacagı klasör isminin yazılacagı bölüme) C:\windows\system\iosubsys klasör ismini girin.
9. OK dügmesine basın ve diyalog kutusunu kapatın. START dügmesine basın. Windows bozuk dosyanın orijinalini Windows 98 CD-ROM'undan alacak ve gerekli yere kopyalayacaktır.
10. islem bittiginde Windows'u kapatıp açın, probleminiz büyük ihtimalle halledilecektir.

Alıntıdır


Saygılarımla
Cevapla