MSN'de Devleri Geride Biraktik

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
feyizz
Kilobyte1
Kilobyte1
Mesajlar: 261
Kayıt: 25 Mar 2006, 09:24
Konum: Istanbul

MSN'de Devleri Geride Biraktik

Mesaj gönderen feyizz » 17 Oca 2007, 16:59

Dünyanın en büyük internet üzerinden haberlesme yazılımı MSN Messenger kullanımında Türkiye birçok ülkeyi geride bıraktı. Türkiye, MSN Messenger'den ayda gönderilen 70 milyon mesaj ile dünya 4'üncüsü, 11.8 milyon Messenger abonesi ile de dünya 5'incisi oldu. Türkiye, gönderilen mesaj sayısında Japonya'yı 22'ye katlarken, Çin ve Amerika gibi ülkelerin önüne geçti. Abone sayısında Türkiye'nin gerisindeki ülkeler arasında Çin ve İngiltere de var.
Resim

Dünya yazılım devi Microsoft'un anında mesajlasma yazılım MSN Messenger'ın kullanım istatistikleri Türkiye açısından sasırtıcı sonuçlar içeriyor. Türkiye, MSN Messenger'da abone sayısında Çin ve İngilterere gibi ülkeleri geride bırakarak dünya 5'incisi, bir ayda gönderilen mesaj sayısında ise Çin, Japonya ve ABD'yi bile geçerek dühya 4'üncüsü oldu.

11.8 MİLYON ABONE: Microsoft MSN'in Ortadogu ve Afrika bölgesinden sorumlu yöneticisi Ebru Çapa'nın verdigi bilgiye göre 31 Mart 2006 tarihi itibarı ile Türkiye'de MSN Messenger abone sayısı 11 milyon 789 bin kisi. Türkiye bu abone sayısı ile 12 milyon 188 bin aboneli Fransa'dan hemen sonra dünyada MSN Messenger abonesi en fazla olan 5'inci ülke durumunda bulunuyor. Türkiye'nin bu sıralamada geride bıraktıgı ülkeler arasında İngiltere, Meksika, Çin, Kanada ve Arjantin de bulunuyor.

AYDA 70 MİLYON MESAJ: Türkiye, MSN Messenger üzerinden bir ayda gönderilen mesaj sayısına göre yapılan sıralamada ise dünyanın 4'üncü ülkesi durumunda bulunuyor. Her ay Türkiye'deki MSN Messenger kullanıcıları toplam 70 milyon civarında mesaj gönderiyorlar. Buna göre Türkiye, ayda gönderilen mesaj sayısında İngiltere'nin ardından 4'üncü sırada bulunuyor. Türkiye'nin bu sıralamada gerisinde kalan ülkeler arasında ise ABD, Çin, Hollanda, Almanya, Kanada, İtalya, Arjantin ve Tayvan da bulunuyor.

TÜRKİYE IP'SİNE GÖRE: Ebru Çapa, MSN Messenger ile ilgili istatistiklerin, bilgisayar kullanıcılarınının internete baglandıkları ve IP adı verilen internet adresine göre yapıldıgını belirtti. Bu nedenle, istatistiksel veriler toparlanırken, Türkiye ile ilgili büyüklükleri internete Türkiye üzerinden çıkanlar olusturuyor. Dünyanın herhangi bir yerinde yasayan Türkler, bu istatistikte bulundukları ülkenin abone ve mesaj sayısı içinde degerlendiriliyor.

16.8 MİLYON PENCERE: Microsoft'un istatistiklerine göre Türkiye'de MSN Messenger kullanıcılarının listesinde ortalama 66.8 kisi bulunuyor. Yine Türkiye'de MSN Messenger'da ayda ortalama 16.8 milyon adet konusma penceresi açılıyor. Ayda açılan sohbet penceresi sayısında da Türkiye Meksika, Kanada, Almanya ve İtalya gibi ülkelerin önüne geçti.

MESSENGER'DA 13 ÜLKE EBRU HANIM'A EMANET

MICROSOFT, MSN Messenger'ı Türkiye dahil 13 ülkede Ebru Çapa'ya emanet etti. Daha önce Microsoft Türkiye?de çalısan Çapa, bugün Türkiye'nin yanısıra aralarında İsrail, Güney Afrika ve Suudi Arabistan'ın da oldugu 13 ülkede MSN Messenger'ı yönetiyor.

HOTMAİL KULLANIMINDA DÜNYA 8'İNCİSİ OLDUK

Türkiye, MSN Messenger'daki mesaj ve abone sayısı ile degil, 'tr' uzantılı Hotmail ile de dünya sıralamasında üst sıralarda yer alıyor. Microsoft'un web tabanlı e-posta servisi olan Hotmail'de 31 Mart 2006 tarihi itibarı ile 8 milyon 675 bin 'tr' uzantılı posta kutusu bulunuyor. Türkiye bu sayı ile dünyada en fazla yerel Hotmail adresi kullanan 8'inci ülke durumunda.Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 548
Kayıt: 28 Oca 2007, 22:24

EEEE BIRAKICAZ TABİ BURASI TÜRKİYE!!!

Mesaj gönderen Re@lite » 29 Oca 2007, 14:47

İste istatistikler ortada,çalısmayan,üretmeyen,zamanının büyük bir kısmını Msnlerde sohbet odalarında geçiren bir milleti.Bizden kat kat nüfusu olan ülkeleri bu alanda geçmemize sasmamalı :D

Cevapla