Google'dan Alan Adı Kayıt Servisi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
ultrailker
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1157
Kayıt: 25 May 2006, 19:46
cinsiyet: Erkek

Google'dan Alan Adı Kayıt Servisi

Mesaj gönderen ultrailker »

Resim

Takvim, e-posta ve anlık mesajlasma servisleri ile hizmetler agını genisleten Google, alan adı sorgulama ve kayıt servisini açtıgını duyurdu.
Google'dan yapılan duyuruda, '.com' ve '.net' gibi uzantılara sahip web sitelerinin kayıt islemlerini gerçeklestiren GoDaddy ve eNom firmaları ile ortaklık anlasması yapıldıgı ve yeni bir Google servisinin faaliyete geçtigi belirtildi.

Yeni servisin adının "Google Apps for Your Domain" oldugu belirtildi. Aslında GAFYD servisi yeni bir servis degil, eskiden bu servisi kullanmak isteyen kullanıcıların bir alan adı sahibi olmaları gerekiyordu. Servisin yeni statüsü sayesinde, alan adı sahibi olmayan kullanıcılar da bosta olan herhangi bir alan adının kayıdını yapabilecek ve yönetme islemlerini gerçeklestirebilecekler.

GAFYD servisinden .com,.org, .net, .biz ve .info uzantılı alan adlarının kayıdı yapılabilecek. Yıllık ücretin ise 10 dolar oldugu belirtildi. Fiyata kisisel bilgilerin korunmasına olanak tanıyan "özel kayıt" islevinin de dâhil oldugu belirtildi.

Google alan adı kayıt servisini tercih eden kullanıcıların ayarlarınınn aynı zamanda Gmail, Google Takvim, Google Talk, Google Sayfa Olusturucu gibi diger Google programlarına da otomatik olarak yönlendirilebilecegi açıklandı.
Cevapla