Laptoplarda 32 GB Flash Disk

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29114
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Laptoplarda 32 GB Flash Disk

Mesaj gönderen velociraptor » 08 Oca 2007, 04:35

Resim

2007'de piyasada!
Bu sistem simdilik sadece dizüstü bilgisayar üreticilerine yönelik ve fiyatı konusunda SanDisk'ten henüz bir açıklama gelmedi. Fakat bu sisteme sahip dizüstü bilgisayarların 2007'nin ilk yarısında piyasaya olacagı belirttildi.

Daha az enerji, daha hızlı islem
Geçtigimiz yıl, flash disklerin kapasiteleri neredeyse kullandıgımız harddisklerle yarısır duruma gelmisti. An itibariyle kullanmakta oldugumuz harddisklerin yerini alacak olan flash diskler hareketli parçalar içermiyor. Bunun sonucu olarak daha az enerji harcıyorlar. SanDisk'in açıklamalarına göre; az enerjiye ihtiyaç duyan flash disklerin dizüstü bilgisayarınızın pil ömrünüde yaklasık yüzde 10 artırdıgı belirtiliyor.

Bunun yanında flash disklerin veri aktarma hızına da diyecek yok. SanDisk'in kendi testlerinde kullandıgımız harddiskten Windows Vista'nın boot edilmesi 55 saniye sürerken, flash diskte bu islem yaklasık yarım dakika daha erken bitirerek, 35 saniyede tamamlandıgı belirtiliyor.

Kafalardaki fiyat yüksek
SanDisk'in sistemi ne kadar mükemmelmis gibi gözüksede bazı eksi yönleride gözümüzden kaçmıyor. 32 GB piyasadaki çogu dizüstü, masaüstü bilgisayarlar, hatta mp3 çalarların bile kapasitelerinden daha az. Bunun yanında bu sisteme sahip bir dizüstü bilgisayara sahip olmak için yaklasık 600 $ fazladan ödemeniz gerekiyor.

simdilik yapacagımız en iyi hareket beklemek gibi görünüyor. Ne de olsa teknolojinin sonu yok.
ALINTIDIRCevapla