Kablosuz ag baglanti kalitesinin optimizasyonu

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
PeeRLeeSS
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 946
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:12
Konum: Osmaniye
İletişim:

Kablosuz ag baglanti kalitesinin optimizasyonu

Mesaj gönderen PeeRLeeSS » 22 Kas 2006, 22:03

Kablosuz ağ bağlantı kalitesinin optimizasyonu
[W-LAN]

Kablosuz ağ bağlantı kalitesinin optimizasyonu
Evinizde birden fazla PC bulunuyor ve bu bilgisayarlar W-LAN yönlendiricisi ve ADSL modem üzerinden internete erişiyor. Ancak telsiz telefonunuzla herhangi bir görüşme yapmak istediğinizde internet bağlantısı aniden kesiliyor. Nasıl bir çözüme başvurabilirsiniz?

İpucu: Kablosuz DECT telefonlar tıpkı W-LAN gibi 2*4 GHz frekans bandından yararlanıyor. DECT telefonunuzun baz istasyonu erişim noktasının (access point) yakınlarındaysa her iki cihazın birbirini olumsuz etkilemesi olası. Bu durumda telefon görüşmeleri* W-LAN yönlendirici ve ona bağlı PC arasındaki veri alışverişini kesintiye uğratır.

Bu sorunu ortadan kaldırmak için W-LAN yönlendiricinin DECT telefona ait baz istasyonundan en az iki metre uzağında bulunduğundan emin olun. İnternet erişiminiz telefon görüşmeleri sırasında aksamaya devam ediyorsa* WLAN yönlendirici üzerindeki antenin yerine daha güçlü bir anten monte etmelisiniz. Bu değişiklik* yönlendirici kalın duvarların ardında olsa bile performansı arttıracak ve telsiz telefonunuz çaldığında da stabil bir bağlantı sağlayacaktır.Cevapla