Windows 7′ye terfi etmeye yetecek 6 sebep

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 30904
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Windows 7′ye terfi etmeye yetecek 6 sebep

Mesaj gönderen velociraptor »

1. Daha akıllı User Account Control

Resim
Resim

Windows Vista’nın neredeyse sürekli karşımıza çıkardığı o uyarı pencereleri ile neredeyse kıpırdamak bile büyük başarı sayılıyordu. Her ne kadar önemli bir amaca hizmet etse de bu özellik, sabırları zorlayan bir durum oluşturuyordu. Neyse ki Windows 7 içerisinde UAC denetimlerinin derecesi son kullanıcı tarafından rahatlıkl ayarlanabiliyor. Zaten varsayılan olarak da çok katı bir mizaca sahip değil. Görevini eksiksiz yerine getirirken kullanıcıyı da daha rahat bırakacak diyebiliriz.

2. Windows Vista’ya göre 2 kat daha hızlı açılma

Windows 7, Windows Vista’nın açılış süresinin yarısı kadar zamanda açılbilecek. 30 saniye olan Vista açılış süresi, Windows 7 ile 15 saniye seviyesine düşecek. Gün içerisinde çok defa bilgisayarı kapatıp açmak durumunda olan kişiler için iyi haber diyebiliriz.

3. Hızlı desktop ve Taskbar
Resim

Desktop ve taskbar yapısının değişmesinin ardından öğelerin içeriğine şöyle bir göz atabilmek artık mümkün. Vista’daki Aero özellikleri daha kapsamlı ve görkemli bir şekilde karşımıza çıkıyor. Birden fazla pencerelerin bulunduğu karmaşık bir esnada üzerinde çalışmak istediğiniz pencereyi biraz sağa sola sallayarak diğer pencereleri minimize edebiliyor olmak bile çok keyifli!

4. Gereksiz balonlardan kurtulabilirsiniz

Resim

Windows 7′de kullanıcıları sevindirecek yeniliklerden birisi de sürekli baş ağırısı yaratan balon uyarılarının artık kişi tarafından kontrol edilebiliyor olması. Windows 7 ile gelen Action Center bölümü içerisindeki ayar sayesinde güvenlik, firewall, güncelleştirme, internet ve diğer kategorilerdeki uyarıların görüntülenip görüntülenmemesini sağlayabilirsiniz.

5. BitLocker-to-go ile USB belleklerinizi yüksek güvenlik ile şifreleyin

Resim

Vista’da yalnızca sabit diskler üzerinde kullanılabilen bu şifreleme özelliği ile artık usb belleklerinizi de şifreleyebilecek ve kötü niyetli kişilerin başka bilgisayarlarda bilgilerinize ulaşmasını engelleyebileceksiniz.

6. Aygıtlar ve Yazıcılar bölümü ile bilgisayarınızı tek bir noktadan yönetin.

Resim

Sistem üzerinde bulunan ayarların ve aygıtların tek bir noktadan yönetilebilir olması oldukça güzel

Baki Onur OKUTUCU Microsoft Certified TrainerCevapla