25099 Unzipping Core Files Failed

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28957
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

25099 Unzipping Core Files Failed

Mesaj gönderen velociraptor » 01 Tem 2009, 15:05

Sorun:
bilgisayarıma java yükleyemiyorum sürekli 25099 Unzipping Core Files Failed hatası veriyorr.bunun nedeni nedir yada çözümüü yardımcı olursanız sevinirimm

Cözüm:

Resim

Java kurulumu sırasında “25099 Unzipping Core Files Failed” hatası alıyorsanız bunun sebebi biraz ilginç.Sun destek sitesinde bu konu ile ilgili başlığı açtığınızda hata mesajına cevap olara “Unknow Error” denmiş.Yani onlarda bilmiyorlarmış sorunun kaynağını.Aslında burada ki konu Java değil ama önce gelin bu sorunu nasıl çözebileceğimizi görelim.

Bir java sanal makinesi yükseltilirken eğer sistemde daha eski bir sürüm varsa bu hata ile karşılaşıyorsunuz. Unzipping kelimesinden yola çıkarak bende kendi kendime ne alaka demiştim ama gerçek çözüm yolu bu durumu kabullenmekten geçiyor.Yapılacak şey aşağıda isimleri geçen klasörler içinde ki Java olarak isimlendirilmiş klasörlerin adını değiştirmek :

• Program Files
• Common Files
• Common Files / InstallShield / ( Bu klasörün içerisinde varsa )


Klasör isimlerini değiştirdikten sonra kurulumu yeniden başlatırsanız sorun çıkarmadan kurulumu tamamlayacaktır. Fakat bu durumun neden başınıza geldiğini ve sonrasında neler olabileceğini açıklamam gerekiyor.

Muhtemelen yeni bir Windows kurulumunu eski kurulumun üzerine yapmış olmalısınız.Bu durumda Windows kök klasörü silineceği için yükleme alanları görünmeyecektir.Ayrıca Program Ekle/Kaldır üzerinde o anda diskinizde bulunan programları da göremeyeceksiniz.Aslında onlar Program Files klasöründe mevcut ancak yeni kurulumunuz kim olduklarını bilmiyor.Bunun anlamı ise kurulum gerektiren hiç bir programınız çalışmayacak demektir.Dahası, yeni nesil yükleme sihirbazları programları kurmamakta ısrar edeceklerdir.Unutmadan, kurulum yolunu değiştirmekte sorununuzu çözmüyor haberiniz olsun.

Size şunu garanti edebilirim ki bu size bir çok sorun olarak geri dönecek.O yüzden yedeklerinizi alıp diskinizi formatlayarak yeni bir kurulum yapmak bu durumda en iyisi olacaktır.Zaten tüm programları tekrar kurmak zorundayken sistemi tekrar yapılandırmak mantıksız değil mi ?

ALINTIDIRCevapla