Yeni iPhone'un maliyeti yalnızca $179

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Yeni iPhone'un maliyeti yalnızca $179

Mesaj gönderen uçs » 27 Haz 2009, 03:44

Resim

Teknoloji ürünlerini parça pinçik edip maliyetini hesaplamasıyla adını duyduğumuz iSuppli, çok geçmeden yeni iPhone 3G S'nin maliyetini de hesaplamış.

Resim

Demelerine göre, 16GB saklama kapasitesi sunan modelin maliyeti 8 GB iPhone 3G'den yalnızca $4.63, Palm Pre'den $40 fazla: 178.96 dolar. Bu fiyata, paketleme, dağıtım, vergiler ve yanında gelen aksesuarlar dahil değil..

Satış fiyatı ile maliyeti arasındaki fark çok çok fazla, ancak Apple'a bunu duyar duymaz saldırmak yerine her elektronik eşyada olduğu gibi, iPhone'un da son halini alana kadar birçok araştırma-geliştirme çalışması yapıldığını göz önünde bulundurmak gerek.

pslaps

Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Re: Yeni iPhone'un maliyeti yalnızca $179

Mesaj gönderen dnzbzkn » 27 Haz 2009, 14:15

Maliyet 179$ ama Türkiye'de satışı 1500 ytl'den aşağı olmaz. :evil:
Alacak olan çok. :P

Kullanıcı avatarı
unimog
Byte2
Byte2

Re: Yeni iPhone'un maliyeti yalnızca $179

Mesaj gönderen unimog » 27 Haz 2009, 16:46

bence bu tür şeylerde maaliyeti şu kadarmış firma bu kadara satıyormuş demek biraz düşüncesizlik...179 $ demişlerse ben 300 $ vereyim aynı parçaları bulup aynı teknolojiyle birleştirsinler ve 1-2 yılda garanti versinler.ben öyle birini tanımıyorum.varsa yaparım diyen biri yarın harekete geçelim :) insanlar parayı makinanın parçalarına vermiyorlarki...onun tasarımına, işlevselliğine v.b veriyorlar.apple gibi teknoloji devi bi firmada da tasarımın eniyisini herzaman görebiliriz bence.tabi bu düşüncelerim 1500 tl.'lik iphone'un fiyatını normal karşıladığım anlamına gelmez :D o kadar da değil :P