Facebook şifreni ver, işe gir!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Facebook şifreni ver, işe gir!

Mesaj gönderen uçs » 22 Haz 2009, 04:03

Resim

ş başvurusu için Facebook şifresi istiyorlar.

ABD'de ki bir şehirde işe girmek için gerekli belgeler arasında Facebook ve MySpace şifreleri de var.

ABD'nin Montana eyaletinin Güney Batı bölümünde yer alan Bozeman şehrini büyük ihtimalle daha önce duymamıştınız. Yaklaşık 25 bin kişi nüfuslu şehrin dünyanın diğer ucundaki bir teknoloji portalında her gün haberi çıkmaz. Ama şehir yetkililerinin yürürlüğe soktukları yeni bir uygulama Bozeman'nı bu haber sayfasına taşıdı.

Bozeman'da belediyede işe girmek için başvuranlardan, standart iş başvurusu bilgilerinin yanı sıra Facebook ve MySpace gibi sosyal ağ sitelerindeki profillerine ulaşılabilecek kullanıcı adı ve şifreleri de isteniyor. İş başvurusu formunda yer alan şu ibare dikkat çekiyor; "Lütfen tüm güncel kişisel ve kurumsal web sitelerinizin, web sayfalarınızın, internet tabanlı sohbet odaları ve Facebook, Google, Yahoo, YouTube ve benzerleri ile sınırlı olmamak üzere üye olduğunuz tüm sosyal klüp ve forumları belirtiniz". Bunun yanı sıra tüm bu "sosyal klüp ve forumlar" için kullanıcı adı ve şifreleri de isteniyor.

Özellikle ABD'nin 11 Eylül sonrası kamu kurumlarında güvenlik araştırmaları gibi prosedürlerin arttığını biliyoruz ama Facebook kullanıcı ve şifresi biraz sınırı aşmış gibi görünüyor...


CHIP OnlineKullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4
Mesajlar: 3238
Kayıt: 23 Nis 2008, 15:57
cinsiyet: Erkek

Re: Facebook şifreni ver, işe gir!

Mesaj gönderen modestus » 22 Haz 2009, 12:35

Türkçede buna işin cılkını çıkarmak denir,ben olsam o iş için ayrı hesaplar alıp onları veririm ama onların aklı kaçarken yada kıçarken çalışmadığı için gerçek hesaplarının şifrelerini verirler..
bazan Türk olmayı seviyorum.. :D

Cevapla