Acronis Ile Tek Tusla Vista'yı, Geri Yükleyin Detaylı Anlatı

Xp nin takipçisi bu işletim sistemi hakkında bilgi paylaşım alanıdır.
Kilitli
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Acronis Ile Tek Tusla Vista'yı, Geri Yükleyin Detaylı Anlatı

Mesaj gönderen velociraptor » 14 Nis 2008, 09:10

Resim

Acronis True Image Home sabit diskinizin tam bir kopyasını yaratmanızı saglayan en iyi yedekleme yazılımıdır bunu bir çok kisi biliyor peki Acronis True Imagenin Active Acronis Startup Recovery Manager özelligini biliyormusunuz.

Active Acronis Startup Recovery Manager sizi yedeklerinizi DVD yazma derdinden kurtarıyor. Hardiskinizde küçük bir bölüm ayırıyorsunuz tüm yedeklerinizi ayırdıgınız bölüme yüklüyorsunuz sorun çıktıgınıda F11 bastıgınızda tüm yedekler ilk kudugunuz sekilde yeniden yükleniyor.

A. Acronis Startup Recovery Manager

İlk asama olarak kullandıgınız isletim sisteminin boot bölümünü silip kendi boot menüsünü yüklüyor.

Starting Acronis Loader
Press F11 for Acronis Startup Recovery Manager...

seklinde bir yazı ile açılıyor bu ekranda F11 basarak yedek alabilir veya mevcut yedeginizi yükleyebilirsiniz

1. Management Tools

Resim

2. Activate Acronis Startup Recovery Manager

Resim

3. Activate Acronis Startup Recovery Manager kurulum sihirbazında Next tıklayarak bir sonraki asamaya geçin.

Resim

4. Activate Acronis Startup Recovery Manager resimde görüldügü gibi disk bilgileriniz gösteriliyor burada seçeceginiz disk üzerinde Acronis Secure Zone bölümü olusturucagız.

Resim

5. Acronis Secure Zone alanının kaç GB olusacagını belirliyoruz. Windows isletim sistemi Office ve diger yüklediginiz programları düsünerek buradaki degeri belirleyin. Bu arada burada olusturdugunuz disk bölümü Bilgisayarım tıkladıgında görünmez gizli Partition' dır.

Resim

6. Acronis Secure Zone bilgisayarınız ortak kullanıyorsanız Acronis Secure Zone kısmına sifre ile koruyabilirsiniz

Resim

7. Acronis Secure Zone bilgilerini gösteriyor Proceed ile Acronis Secure Zone partition olusturmaya baslayın.

Resim

8. Acronis Secure Zone olusturuluyor

Resim

9. Bu islemden sonra bilgisayarınızı yeniden baslatın.

Resim

10. Bilgisayarım kısmına girdiginizde olusturdugunuz bölüm görünmüyor. Disk bölümünü görebilmeniz için Denetim Masası | Yönetimsel Araçlar | Bilgisayar Yönetimi | Depolama | Disk Yönetimi kısmına görebilirsiniz.

Resim
En son velociraptor tarafından 18 Nis 2008, 19:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 14 Nis 2008, 09:20

B - Backup ve Restore

İlk asamada Boot menü ve Acronis Secure Zone disk bölümünü olusturduk simdi isletim sistemini gerekli güncellemeleri ve programlarımızı yükleyip yedegini alıp Acronis Secure Zone kısmına yükleyelim..

1. Backup ve Restore

Resim

2. Backup tıklayın.

Resim

3. Backup - Next tıklayın

Resim

4. Backup - Next

Resim

5. Backup - Next

Resim

6. Backup - bu kısımda ilk asamada olusturdugumuz Acronis Secure Zone partition seçmelisiniz.

Resim

7. Backup - Next

Resim

8. Backup - Next

Resim

9. Backup - Next

Resim

10. Backup - Next

Resim

11. Backup - Next

Resim

12. Backup - Proceed

Resim

13. Backup alma islemi bitmistir.

Resim

C - Restore

Gerekli yedekleri aldık ileride isletim sisteminde sorun çıktı yedegi nasıl yükleyeceginiz anlatayım.

1. Starting Acronis Loader - Bilgisayarınız ilk açıldıgında
Starting Acronis Loader
Press F11 for Acronis Startup Recovery Manager...
Bu mesajı gördügünüzde F11 tusuna basın

Resim

2. Acronis True Image tıklayın.

Resim

3. Recovery kullanarak sisteminizi geri yükleyebilirsiniz.

Backup ile belli aralıkla sisteminiz yedegini güncelleyebilirsiniz.

Resim

ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen dnzbzkn » 14 Nis 2008, 14:13

-(Rorschach)-

Resim

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor » 14 Nis 2008, 14:39

benim yazi stilim daha güzeldi ama :) , bu arada basliklarimizda farkliymis ondan bulamadim sanirim

Kilitli