İnternettenden "hazır kart" ile müzik indir

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

İnternettenden "hazır kart" ile müzik indir

Mesaj gönderen y@semin » 23 Eyl 2007, 23:03

Japon elektronik devi Sony’nin Almanya bölümü, internetten müzik indirmek için bu yıl içinde hazır kart uygulaması baslatacak

Sony Almanya’nın patronu Edgar Berger, Die Welt gazetesine yaptıgı açıklamada, bu konuda çalısmalarını sürdürdüklerini belirterek, üzerindeki sifre ile internetten müzik indirmeye olanak saglayacak hazır kart uygulamasını birkaç ay içinde bastalacaklarını kaydetti..

Bu hizmetle satısları hız kesen CD ve DVD’lerin satısına yeni bir alternatif getirmeyi planlayan Sony’nin Almanya yöneticisi Berger, Almanya’daki sorunun, insanların internetten müzik satın almak ve bunu kredi kartlarıyla ödemek konusunda çekimser davranmaları oldugunu ifade etti. Berger, ülkede müzik satın alanların yüzde 7’sinin internetten indirdiklerini, ABD’de bu oranın yüzde 20 ila yüzde 30 seviyesinde bulundugunu söyledi.

Almanya Bilisim Federasyonu ve telekom (Bitkom) verilerine göre, internette dosya indirmenin artıs gösterdigi Almanya’da bu yıl 34 milyon sarkı ve albüm internetten indirildi ve 2006’ya göre artıs yüzde 30 oldu.

Alıntıdır..Cevapla