Nokia'dan Kusursuz Bir Araç Çözümü

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Nokia'dan Kusursuz Bir Araç Çözümü

Mesaj gönderen uçs » 14 Eyl 2007, 03:50

Nokia, yeni araç çözümü Nokia 500 Auto Navigation ile sürücüleri yolda da dünyaya baglıyor.
Resim
Finlandiyalı mobil iletisim devi Nokia, otomobil kullananların her an dünyayla baglantıda kalmasını saglayan yeni bir cihaz üretti. Nokia'nın ilk "handsfree" kisisel navigasyon ve iletisim cihazı olan Nokia 500 Auto Navigation, bir yandan varılacak noktalara güvenle ve kolayca ulasılmasını saglarken, diger yandan da elleri direksiyondan ayırmadan telefon görüsmeleri yapmaya olanak tanıyor.

Nokia 500 Auto Navigation, entegre GPS ve gelismis araç içi navigasyon özelliklerine sahip. Ayrıca bu cihaz, Bluetooth üzerinden uyumlu bir cep telefonuyla birlikte telefon görüsmeleri yapılmasını da saglıyor. 4,3 inç boyutundaki genis ve renkli ekranda telefon rehberi rahatça görülebiliyor; kolayca arama yapılıyor ya da gelen aramalar yanıtlanıyor. Dijital Sinyal İslemci (Digital Signal Processing - DSP) içeren handsfree hoparlör sistemi de kusuruz ses kalitesi sunuyor.

Nokia yetkilileri bu yeni cihaz hakkında sunları ifade ediyor: "Nokia 500 Auto Navigation, gelistirilmis ürün portföyümüzün yeni bir üyesi. Tüm çözümlerimizi mobil cihazlarla entegre bir biçimde sunuyoruz. Bu yeni cihazımızda da, kullanıcıların telefon rehberi, müzik ve gelismis navigasyon özellikleriyle birlikte kaliteli handsfree iletisimden yararlanmasını saglıyoruz."

Kolay navigasyon
Son derece hassas GPS'i ve NokiaMaps navigasyon yazılımı bulunan Nokia 500 Auto Navigation, sözlü ve görsel bilgileri sokak sokak veriyor. Önceden yüklenmis bölgesel haritalarla (haritaların kapsamı ülkelere göre degisiklik gösterebilir) ve ayrıntılı seyahat bilgileriyle sunulan bu cihazda oteller, benzin istasyonları, turistik alanlar gibi ilgi noktaları da yer alıyor.

Nokia 500 Auto Navigation'ın iletisim ve navigasyon özellikleri, ilgi noktalarının iletisim bilgilerini de anında sürücüye ulastırıyor. Böylece gidilmek istenen mekanlar önceden aranabiliyor ya da telefon rehberinde mevcut olan adreslere nasıl ulasılacagı ögrenilebiliyor.

Tüm bilgiler parmaklarınızın ucunda
Nokia 500 Auto Navigation'ın Trafik Mesaj Kanalı Hizmeti (Traffic Message Channel Service) sayesinde, trafigin yogun oldugu yollardan kaçınıp hedefe daha hızlı varmak mümkün oluyor. Cihazdaki gelismis Nokia arayüzünde bulunan "ekran bölümleme" özelligi, ana sayfanın yanında bir ek bilgi bölmesi açarak navigasyonu kolaylastırıyor. Ek bilgi bölmesi, bir sonraki dönüs, tahmini varıs süresi, kalan mesafe gibi temel bilgileri gösteriyor.

Yoldayken de eglenin
Nokia 500 Auto Navigation, daha uzun yolculukların keyfli geçmesi için çesitli eglence seçenekleri de sunuyor. Entegre müzikçalar, fotograf ve video izleme gibi özellikler, yolculugu tam bir keyfe dönüstürüyor. Nokia 500 Auto Navigation, dahili FM vericisi sayesinde araç radyosu üzerinden de müzik yayını yapabiliyor (yasal zorunluluklar nedeniyle bazı ülkelerde kullanılamayabilir).

Kaynak : Chip

ALINTIDIRCevapla