Türk Telekom'dan İnternet Evleri Projesi'ne Destek

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Türk Telekom'dan İnternet Evleri Projesi'ne Destek

Mesaj gönderen uçs » 13 Eyl 2007, 02:01

Resim
Türk Telekom, "İnternet Evleri Projesi" için yaklasık 20 milyon YTL kaynak ayırdı.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de internet kullanımını yaygınlastırarak bilgi toplumunun temellerini atmayı hedefleyen sirket, 2007 yılında baslattıgı projeyle her ilçeye bir internet evi açmak için çalısmalarını hızlandırdı. Ulastırma Bakanlıgı Haberlesme Genel Müdürlügü, il müdürlükleri, Kaymakamlık ve belediyelerle isbirligi içerisinde sürdürülen proje kapsamında, 850 ilçede yapılan internet evlerinin her birinden ortalama 20 adet tam donanımlı bilgisayar ve genisbant internet erisimi bulunuyor.

Türk Telekom'un yaklasık 20 milyon YTL'lik kaynak ayrıldıgı proje çerçevesinde tamamlanan üçüncü internet evi, Ankara'nın Polatlı ilçesinde Ulastırma Bakanı Binali Yıldırım ve Türk Telekom Yönetim ve İcra Kurulu üyelerinin katıldıgı törenle açıldı. Atatürk Caddesi, Necip Fazıl Parkiçi Çarsısı'nda bulunan internet evi, 16 bilgisayar ile halka açık internet erisimi sunacak.

Türk Telekom'un internet evi girisimi sayesinde Türkiye'nin her ilçesinde herkesin kullanımına açık birer internet erisim noktası hizmete açılmıs olacak.

Türkiye'nin telekomünikasyon devi Türk Telekom, egitime katkı saglayan ve özellikle Türkiye'de bilgisayar okuryazarlıgını ve internet kullanımını artırmaya yönelik projelere tam destegini sürdürüyor. sirket bundan önce, 2006 yılında baslattıgı "Egitime Tam Destek" kampanyasıyla 2 sene içinde toplam 200 milyon YTL'lik yatırımla Türk egitim sisteminin gerek maddi büyüklügü gerekse cografyaya yayılma bakımından en kapsamlı yatırımlarından birisine imza atmıstı. Toplam 21 bin ögrenciye egitim imkanı

saglayacak 676 derslikli 35 okul yapımını içeren bu yatırımın dısında Türk Telekom, 2006 yılında egitimde internet kullanımını tesvik etmek amacıyla 4 bin 750 basarılı ögrenciye karne hediyesi olarak birer bilgisayar, modem ve 3 aylık ücretsiz internet baglantı paketi vermisti.

ALINTIDIRKullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3755
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Re: Türk Telekom'dan İnternet Evleri Projesi'ne Destek

Mesaj gönderen Kripteks® » 13 Eyl 2007, 02:48

hımmmm :wink:
Tabular Yıkılmaz

Cevapla