AMD sunucularda, kesintisiz geçiş..

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

AMD sunucularda, kesintisiz geçiş..

Mesaj gönderen y@semin » 06 Eyl 2007, 21:37

Resim

AMD, müsterilerin kesinti olmadan sunucular arasında canlı sanal oturumlara geçis yapabilmelerini saglayan AMD-V Uzun Geçis Dönemi'ni tanıttı.AMD, Birinci Kusak AMD Opteron islemcilerden beri kullanılmakta olan ve sanal makinelerin çesitli AMD islemcisi sürümleri arasında geçis yapabilmesini saglayan AMD-V Uzun Geçis Dönemi özelligini tanıttı. AMD, bu özelligi gelistirerek BT yöneticilerinin sanallastırılmıs BT altyapılarından tam olarak yararlanabilmelerini saglamak için, endüstri lideri sanallastırma saglayıcısı VMware ile çalıstı. Ayrıca, sanallastırma kabiliyetlerinin nasıl uygulanıp yönetilecegine iliskin endüstri genelindeki tartısmaya da katkıda bulunmak için, 11-13 Eylül 2007 tarihleri arasında San Francisco’da düzenlenecek olan VMworld’de VMware altyapısı kullanan AMD-V Uzun Geçis Dönemi özelligini sergileyecek

AMD-V Uzun Geçis Dönemi, sanallastırma yazılımlarının mikroislemci kusakları arasındaki farkları gizlemesini saglayarak,sanal makinelerin farklı kusaklardan AMD islemcileri çalıstıran sunucular arasında kesintiye ugramadan geçis yapabilmesine olanak tanıyor. Bu özellige sahip modeller arasında mevcut tek çekirdekli ve çift çekirdekli islemcilerin yanında, gelecekteki tüm islemci yenilemeleri ve ilk dogal dört çekirdekli x86 islemci olan “Barcelona” Dört Çekirdekli AMD Opteron islemci de yer alıyor.

“Farklı kusaklardan AMD sunucular çalıstıran müsteriler, sanal makinelerin farklı AMD islemcileri arasında, kesintiye ugramadan geçisini saglarken önceki donanım yatırımlarını da kullanmaya devam edebilecekleri için, AMD-V Uzun Geçis Dönemi’nden yarar görecektir,” diyen AMD Sunucu ve İsistasyonu Birimi Genel Müdürü Randy Allen, söyle devam etti: “AMD-V Uzun Geçis Dönemi, AMD’nin ekosistem ortaklarını ve müsterilerini desteklemesi için gelistirilmis ve uygulanmıstır. AMD’nin sanallastırma teknolojilerini gelistirmeye kararlılıgı, sanallastırılmıs altyapıların benimsenmesini hızlandıracagını düsündügümüz Dört Çekirdekli AMD Opteron islemcileriyle de ortaya konmaktadır.”

AMD-V Uzun Geçis Dönemi, esnek geçis politikaları olusturulmasına imkan tanıyarak, dolayısıyla da sanallastırılmıs veri merkezlerinin yararlarını genisleterek, kullanıcının yatırımını korumaya yardımcı oluyor. AMD islemcileri birkaç kusaktır mikroislemci, çalıstırdıgı yönergeler ve kurulum ayarlarıyla ilgili bilgiler saglayan, modele özgü kayıt merkezleri içeriyor. Sanal makinenin çesitli AMD islemci kusaklarından olusan bir sunucu havuzunda sadece ortak olan özellikleri kullanmasına izin veren AMD-V Uzun Geçis Dönemi, uyumlu sanallastırma yazılımının bu sunucuları daha verimli kullanabilmesini saglıyor.

AMD Arastırmacısı Elsie Wahlig, bu teknolojiyi ABD’nin Arizona eyaletinin Tucson kentinde düzenlenecek ilk Kernel tabanlı Sanal Makine forumu olan KVM Forum 2007’de bu teknolojiyi tartısacak. Ayrıca, sanallastırılmıs ortamların uygulanması ve yönetilmesi konusunda endüstri genelinde diyalogu artırmak için hazırlanan AMD İslemcilerinde Canlı Sanal Makine Geçisi baslıklı yeni bir makale de http://developers.amd.com adresinden indirilebilir. AMD’nin ev sahipliginde düzenlenen ve önde gelen sanallastırma yazılımı saglayıcılarının katılımıyla bir sanallastırma uygulamasının basarısının nasıl ölçülecegi, lisanslama senaryoları ve is yüklerinin nasıl dengelenebilecegi gibi konulara deginen panel tartısmasının görüntüleri de www.amd.com/virtualization/panel adresinden izlemek mümkün


Alıntıdır..Cevapla