nLite ile Windows XP CD'nizi özelleştirmek Kalıtımsız kurulu

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
bambucya77
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 407
Kayıt: 04 Nis 2006, 10:29
Konum: isvicre,geneve

nLite ile Windows XP CD'nizi özelleştirmek Kalıtımsız kurulu

Mesaj gönderen bambucya77 » 28 Ağu 2007, 20:22

Resim

nLite Tanıtımı


nLite Nedir?

nLite, Windows CD'nizi özellestirmek için kullanabileceginiz, basit, hızlı, verimli bir araçtır. nLite ile yapabileceginiz islemler :

* Servis Paketi Entegre Edebilme
* Düzeltme [Hotfix] ve Güncelleme Entegre Edebilme
* Sürücü Entegre Edebilme
* Bilesen Kaldırabilme
* Katılımsız Kurulum
* Ek Seçenekler
* Yama
* İnce Ayar Yapabilme
* Açılabilir ISO Olusturabilme

Servis Paketi Entegre Edebilme: Microsoft'un Windows XP için çıkarmıs oldugu toplu yamaları [SP1, SP2] CD'nize entegre edebilmenizi saglar.

Düzeltme ve Güncelleme Entegresi: Microsoft'un Windows XP için çıkarmıs oldugu kritik güncelleme ve düzeltme paketlerini entegre edebilirsiniz. [*KB*.exe dosyalar]

Sürücü Entegre Edebilme: Normalde Windows XP ile gelmeyen donanım sürücülerini CD'nize entegre ederek, Windows kurulumunda donanımlarınızın otomatik olarak tanıtılabilmesini saglayabilirsiniz.

Bilesen Kaldırabilme: Windows XP ile kurulan ancak kullanmayacagınız ve ileride de ihtiyacınız olmayacak bilesenleri kaldırarak CD'nizde yer açılmasını ve kurulumun hızlı bir sekilde tamamlanmasını saglayabilirsiniz.

Katılımsız Kurulum: Windows kurulurken kullanıcıya sorulan soruları tek bir seferde cevaplayarak kurulumun tamamen otomatik olarak yapılmasını saglayabilirsiniz.

Ek Seçenekler: Yönetici ve konuk hesabının adını degistirme, eski BIOS bilgilerini silebilme, CD'den boot etmenizi isteyen mesajı silebilme, geçici klasörü, kullanıcı profillerinin tutuldugu yolu degistirebilme gibi ek seçenekleri belirleyebilirsiniz.

Yama: TCP/IP'nin maksimum es zamanlı dosya indirme yaması, USB frekansı, UXTheme.dll yaması ve Windows Dosya Koruması yamasını yapabilirsiniz.

İnce Ayar Yapabilme: Windows'un performansını artıracak bir çok ince ayarı bu bölüm sayesinde yapabilirsiniz.

Açılabilir ISO Olusturabilme: nLite sayesinde yapmıs oldugunuz ayarlamaları ve özellestirmeleri bir ISO dosyası haline getirerek, açılabilir CD olarak yazdırabilirsiniz.


Bilgi :

Seçeneklerin yanında bulunan yardım simgelerini mutlaka kullanın. Bu sayede, islemlerinizi hatasız gerçeklestirebilirsiniz.

Programın Kurulumu


http://www.nliteos.com adresinden indirmis oldugunuz nLite programına çift tıklayarak karsınıza çıkan pencerede lisans anlasmasını onaylayarak gerekli adımları izleyerek programı kurun.

Programı kurma islemi tamamlandıktan sonra masaüstünde olusturulan kısayol simgesine çift tıklayarak programı çalıstırın.

Hosgeldiniz Ekranı


Programı çalıstırdıktan sonra karsınıza çıkan nLite program arabiriminin ilk penceresinde programı kullanmak istediginiz arabirim dilini seçebilirsiniz.

Resim

Programın arabirim dilini seçtikten sonra devam butonuna basarak bir sonraki adıma ilerleyebilirsiniz.

Kurulum Dosyalarının Yolu


Program arabirim dilini seçtikten sonra DEVAM butonuna bastıgınızda karsınıza asagıdaki pencere gelecektir.

Bu pencerede GÖZAT butonuna basarak Windows kurulum dosyalarının bulundugu klasörü seçin. Seçim islemini tamamladıktan sonra, DEVAM butonuna basın ve programın kurulum dosyalarını algılamasını saglayın. Hemen asagıda seçmis oldugunuz Windows sürümü ile ilgili bilgiler belirecektir. Eger dogru ise, tekrar DEVAM butonuna basarak bir sonraki adıma geçin.

Oturum Seçimi


Bu bölümde daha önce tamamlamıs oldugunuz bir nLite islemi varsa �Son Oturum� isminde ya da sizin kaydettiginiz farklı bir isimde bilgileriniz listelenecektir. Eger daha önce herhangi bir islem yapmadıysanız yani program ile ilk kez çalısıyorsanız liste bos görünecektir.

Resim

Eger listede herhangi bir oturum listelenmisse, dilerseniz bu oturumu seçerek YÜKLE butonuna basıp daha önce yapmıs oldugunuz nLite CD'sinden bir kez daha yapabilir ya da DEVAM butonuna basarak yeni bir oturum olusturabilirsiniz.

Görev Seçimi


Görev seçimi penceresine geldiginizde asagıdaki gibi seçim yapabileceginiz baslıklar gelecek.

Resim

Karsınıza çıkan pencerede Windows CD'si üzerinde hangi islemi ya da islemleri yapmak istediklerinizi seçebilirsiniz. Tek tek seçmek istemiyorsanız, ilgilendiginiz bölüme ait ana butona basarak, o bölüm ile ilgili tüm seçenekleri seçebilir ya da seçimleri iptal etmek istiyorsanız, yine ilgili bölümün ana butonuna basarak ilgili tüm seçenekleri iptal edebilirsiniz. Herhangi bir baslıgın üzerine geldiginizde, o baslıkla alakalı kısa bilgiyi hemen sagda görebilirsiniz.

Eger, daha önce nLite kullanarak bir Windows CD�si üzerinde degisiklik yaptıysanız, Katılımsız Kurulum baslıgını seçtiginizde asagıdaki uyarıyı alacaksınız :

Resim

Bu durumda yeni ayarlar, eski ayarların üzerine yazılacaktır. Farklı bir kaynak gösterebilir ya da aynı kaynak üzerinde degisiklik yapmayı seçerek DEVAM butonuna basabilirsiniz.

Servis Paketi Entegresi

Resim

Servis paketi entegre seçim penceresinde entegre etmek istediginiz servis paketini seçmek için SEÇ butonuna basın.

NOT 1: Bu paketler sadece toplu güncelleme paketi olmalıdır. [SP1, SP2 vb.]

NOT 2: Eger elinizde SP2 bulunuyorsa, sadece bu paketi entegre etmeniz yeterlidir. Aynı zamanda SP1'i de entegre etmeyin. Çünkü SP2 zaten SP1 güncellemelerini de içeriyor.

Eger elinizde servis paketi mevcut degilse ve CD'de SP2'li ya da SP1'li degilse RESMİ SERVİS PAKETİ İNDİR baslıgı altındaki İsletim Sistemlerinden size ait olanı seçerek, servis paketlerini resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Düzeltme ve Güncelleme Entegresi

Resim

Bu pencereye elinizde mevcut olan SP1 veya SP2 [cdnize hangisini entegre ettiyseniz] paketlerinden sonra çıkan Kritik Güncelleme ve Düzeltme dosyalarını ya da olusturdugunuz .cab uzantılı nLite eklentilerini ekleyerek CD'nize entegre edebilirsiniz.

NOT 1: Sadece *KB*.exe ile baslayan beyaz simgeli dosyaları ve .cab uzantılı eklentileri eklemelisiniz.

NOT 2: Yardım butonuna basarak yardım penceresini açabilir ve bu adım hakkında bilgi alabilir ya da mevcut güncellemeleri indirebileceginiz web sitesine gidebilirsiniz.

Resim

Güncelleme Baslangıcı - 10.05.2007

Resim

"Gelismis" butonuna bastıgınızda karsınıza gelecek pencereden, ayrıntılı seçeneklere ulasabilirsiniz.

Dogrudan Düzeltme Entegresi: Bu yükleme sırasında ihtiyacınız olan reg kayıtlarını ekler ve dogrudan dosya degisimini yapar. Bu sayede ISO'da yer kazanırsınız. Eger daha önce problem yasadıysanız normal metodu kullanmak için bunu isaretlemeyin. Eger bu seçenegi kullanırsanız, güncellemeler dogrudan entegre edileceginden [varolan eski dosyalar degistirileceginden], Program Ekle / Kaldır penceresinde, yapılan güncellestirmeleri göremezsiniz. Ancak, güncellemeler yapılmıs olarak gelecektir.

Raporları Görüntüle: Bu entegre sırasında bir uyarı veya seçim raporu görüntülenmesini saglar. Kutuyu bos bırakmanız, sessiz otomatik bir yükleme için önerilen bir seçimdir.

Katalog Dosyalarını Sil: Eger 150'den daha fazla güncelleme paketi entegre edecekseniz, bu seçenek yüklemeyi hızlandırır. Bu özellik sadece "Seçenekler - Yamalar" bölümündeki SFC seçenegi, devre dısı ise uygulanır. Uyarı: Bu, imzasız sürücü yüklemelerinde bir çok uyarı almanıza neden olabilir.

ASMS Sıkıstırması: Bu seçenek, ASMS klasöründeki dosyaları sıkıstırmak için kullanılır. ~4MB disk alanı kazandırır. İlk GUI açılısında 'GDIPLUS'ın yükleme hatalarına neden olabilecegini dikkate almak gerekir.

Güncelleme Sonu - 10.05.2007


Sürücü Entegresi

Resim

Bu adım sayesinde Windows ile birlikte gelmeyen mevcut donanımlarınızın sürücülerini entegre edebilir ve Windows kurulumunda donanımlarınızın otomatik olarak tanıtılmasını saglayabilirsiniz.

YARDIM butonuna basarak bu bölüm hakkında bilgi alabilirsiniz.

Resim

EKLE butonu sayesinde sürücülerinizi ekleyebilirsiniz.

NOT: Sürücülerinize ait .INF uzantılı dosyalardan bir tanesini seçip eklediginizde, o sürücüye ait tüm bilgiler eklenecektir.

Bilesen Kaldırma


Windows XP ile kurulan ancak kullanmayacagınız ve ileride de ihtiyacınız olmayacak bilesenleri kaldırarak CD'nizde yer açılmasını ve kurulumun hızlı bir sekilde tamamlanmasını saglayabilirsiniz.

Resim

Bu bölümde karsınıza gelecek bu pencere sayesinde, silinmesini istemediginiz bilesenleri isaretleyerek, asıl bilesen kaldırma penceresinde kazara seçip bu bilesenlerin kaldırılmasını önleyebilirsiniz.

İlk kurtarma penceresinin ardından karsınıza gelecek olan asıl bilesen kaldırma ekranından kaldırılmasını istediginiz bilesenin yanındaki kutucugu isaretleyebilirsiniz. Üzerine tıkladıgınız bilesen hakkında hemen sagda kısa bilgiyi göreceksiniz.

Resim

Katılımsız Kurulum


nLite'ın asıl var olma sebebine geldik. Bu asamada Windows kurulurken, kullanıcıya sorulan soruları tek bir seferde cevaplayarak kurulumun tamamen otomatik olarak yapılmasını saglayabilirsiniz.

Resim

Genel

Kurulum Modu : Bu seçenegi kullanarak Windows�un nasıl kurulması gerektigini belirleyebilirsiniz. altisaretine tıklayarak daha ayrıntılı bir açıklamaya ulasabilirsiniz.

Oem PreInstall : Eger kurulum dosyalarını dagıtım klasöründen ($OEM$) tanımlamıssanız, bu seçenegi seçin. Aksi halde, RAID/SATA sürücülerini disketten 'F6' metodu ile kullanacaksanız mutlaka bunu devre dısı bırakın (kutuyu bos bırakın). Sürücüler yüklenirken hatalı sys dosya uyarıları almanıza neden olabilir.

CD-Anahtarı : Kurulum sırasında ürün anahtarı penceresi ile karsılasmak istemiyorsanız buraya Windows�un ürün anahtarı bilgilerini yazmalısınız. Buraya yazacagınız ürün anahtarı, orijinal bir Windows sürümüne ait olmalı.

Çesitli : Burada, eger 3. parti bir güvenlik duvarı yazılımı kullanacaksanız, dilerseniz Windows�un Güvenlik Duvarı özelligini kapatabilirsiniz. Bu özelligi daha sonra Denetim Masası aracılıgı ile tekrar etkinlestirebilirsiniz. Diger bir seçenek olan �uyku modu� ise, bilgisayarınızı kullanmadıgınız zaman içerisinde, güç tasarrufu saglayan bir özelliktir. Dilerseniz bunu da devre dısı bırakabilirsiniz.

Sistem Geri Yükleme : Windows�un, herhangi bir problem ile karsılasıldıgında, sistemi bir önceki tarihe dönmenizi saglayan özelligidir. Aktif ve Kapat olmak üzere iki seçenek mevcuttur.. Aktiflestirdiginizde, sistem geri yükleme özelliginin diskinizde kaplaması gereken alanı % cinsinden belirleyebilir ve bu geri yükleme noktasının maksimum kaç gün diskinizde tutulması gerektigini ayarlayabilirsiniz. Unutmamalısınız ki, sisteminizde daha önceki bir zamanda bulunan virüsler, trojanlar ve spylar [casus yazılım] da sistem dosyaları ile birlikte yedeklenebilir. Bu durumda bir riskte olusturur.. Devre dısı bırakarak, 3. parti bir yazlım ile sisteminizin yedegini tutmanız, her açıdan saglıklı ve güvenli olacaktır.

Resim

Bir Kez Çalıstır [RunOnceEx]

Bu bölüm aracılıgı ile, Windows kurulumu tamamlandıktan hemen sonra GUI [Grafiksel Kullanıcı Arabirimi] geldiginde, bir defaya mahsus olmak üzere çalısmasını istediginiz uygulamaları ekleyebilirsiniz.

Daha önce eklediginiz komutları silebilir, düzenleyebilir veya yeni bir komut ekleyebilirsiniz. Kullanabileceginiz taglar :

%SOURCE% Bu CD/DVD sürücü etiketi

%SYSTEMROOT% WINDOWS klasörü

%SYSTEMDRIVE% WINDOWS nerede yüklüyse o sürücünün etiketi

%PROGRAMFILES% Program Files yolu

PAUSE Bu adımı duraklat ve bir tusa bas bekle

Resim

Kullanıcılar

Bu bölüm aracılıgı ile, Windows kurulumunda, kullanıcı yönetimini saglayabilirsiniz.

Kullanıcı Hesapları : Yeni bir kullanıcı olusturabilir, varolan kullanıcıları silebilirsiniz.

Seçenekler : Kullanıcının dahil edilecegi Kullanıcı Grubunu belirleyebilir, kullanıcının kisisel bilgilerini yazabilirsiniz.

OtoGiris : Windows�un hangi kullanıcı ile oturum açacagını seçebilir, bu kullanıcı ile kaç kez otomatik giris [sifre belirlenmisse otomatik girilecek], o kullanıcı için bir sifre belirleyebilirsiniz. Bu size zaman kazandıracaktır.

Resim

Bölge


Bölgesel seçenekler ile, Windows'un kullanacagı klavye türünü ve dilini, hangi bölgeye ait bilgilerin kullanılacagını [para birimi vs.] ve saat dilimi ayarlarını belirleyebilirsiniz.

Resim

Masaüstü Temaları


Masaüstü Temaları özelligi ile birlikte, artık kurulum CD'lerine Windows Temaları eklemek o kadar kolaylastı ki..

Entegre : Bu bölüm aracılıgı ile, katılımsız kurulum CD'nize entegre edilecek Windows temalarını yönetebilirsiniz. Daha önce eklediginiz temaları silebilir ya da yeni bir tema ekleyebilirsiniz.. Tüm bunların ötesinde, mevcut sisteminizde bulunan tüm temaları, "Bu sistemdekileri ekle" butonu aracılıgı ile tek bir dokunusla entegre edebilirsiniz.

Seçenekler : Windows kurulumunu tamamladıktan sonra, Windows'un hangi tema ile açılması gerektigini belirleyebilir, varsa temaya ait renk semalarını seçebilir, yazı tipini ayarlayabilirsiniz.. Dilerseniz bu bölüm aracılıgı ile baslat menüsünün Klasik Windows Baslat Menüsü olarak gelmesini de saglayabilirsiniz.

Desteklenen temalar, .MSSTYLE içindeki normal Windows Görsel Stilleri veya .theme uzantılı açıklayıcı dosyalar ve klasörleridir. Yüklemeden sonra Masaüstü özellikleri - Görünüm sekmesinde gösterilecektir. Eger orada göremezseniz Masaüstü özellikleri - Temalar sekmesine bakabilirsiniz. Seçili temaya ait klasör ve alt klasörler tamamen entegre edilecektir.

Resim

Ag Ayarları

nLite, yeni sürümlerinde artık Ag Yapılandırmalarını da kolaylastırıyor. Kendinize ait bilgisayarlarınız için hazırladıgınız Windows Kurulum CD’lerinde, bu bölüme yazacagınız MAC adresleri sayesinde, ag bagdastırıcılarını algılayarak, ona ait belirlediginiz ag yapılandırmasını kendisi yapıyor.

Bu bölümde, adaptör MAC adresini yazarsanız, yükleme sırasında (ag kurulumu), Windows otomatik olarak algılayarak ayarlayacaktır. Burada yapacagınız yapılandırmada, sıralama hiç önemli degil, dikkat etmeniz gereken nokta, sadece MAC Adresi. MAC adresini Yerel Ag Kartınızın durum penceresinden görebilir ya da komut sisteminde 'ipconfig' komutunun 'all' parametresi ile ögrenebilirsiniz.

Resim

Buradaki “Fiziksel Adres” karsılıgı olan 12 haneli numara, mevcut ag kartınızın MAC adresidir. Ortak ag ayarlarında IP tanımlaması yapılabilmesi için QoS bilesenlerine ihtiyaç duyulur. Eger otomatik IP kurulumuna ihtiyacınız varsa Quality of Service ve QoS RSVP servislerini kaldırmayın.

Resim

Ag Tanımlaması

Ag Tanımlaması aracılıgı ile, bilgisayarınızın hangi çalısma grubuna dahil edilecegi, bilgisayarınızın adı, eger mevcutsa hangi Domain üzerinden çalısacagı, bu domain üzerinde hangi kullanıcı bilgileri ile oturum açılacagını belirleyebilirsiniz.

Resim

Otomatik Güncelleme

Windows’un, mevcut güncellemeleri nasıl ve ne sekilde yapması gerektigini bu bölümden ayarlayabilirsiniz. Ayarlayabileceginiz “Otomatik Güncelleme” seçenekleri sunlardır :

Standart
İndir ve Yükle
İndir ve Yükleme için Hatırlat
İndirmeden Önce Hatırlat
Devre dısı

Admin Olmayanları Yükselt : Bu seçenek sayesinde, Windows Güncellemeleri sırasında, limitli [sınırlı] kullanıcıları yönetici yetkileri ile yetkilendirerek gerekli hatırlatmaları alabilmelerini ve yüklemeleri yapabilmelerini saglayabilirsiniz.
Küçük güncellemeleri dahil et : Windows’un kritik güncellemeleri dısındaki küçük yazılım güncellemelerini de Otomatik Güncellemeye dahil eder.

Zamanlanmıs Gün : Otomatik güncellemelerin, hangi günlerde gerçeklestirilecegini seçebilirsiniz.

Zamanlanmıs Saat : Otomatik güncellemelerin, 24 saat üzerinden hangi saatte gerçeklesecegini ayarlayabilirsiniz.

Resim

Görüntü

Windows’un, kurulum ekranının hangi ayarlara göre görüntülenecegini belirlemeniz için ayrılmıs alandır. Buradan renk derinligi, ekran çözünürlügü ve ekran yenileme hızını belirleyebilirsiniz. “Özel” butonları sayesinde, listede olmayan degerleri de kendiniz belirleyebiliyorsunuz.

Resim

Bilesenler

Windows ile birlikte IIS [Internet Information Service] ve Güvenlik Yapılandırma Sihirbazı bilesenlerinin kurulup kurulmayacagını ya da varsayılan seçenekler ile kurulmaları gerektigini belirleyebilirsiniz.

Seçenekler

Resim

Genel
Bu bölümde, Windows’un çesitli ayarlarını kendi istekleriniz dogrultusunda ayarlayabilirsiniz. Seçenekleri üzerine geldiginizde, hemen altta kısa açıklamayı göreceksiniz. Ancak, önemli birkaç seçenegi belirtmekte fayda var :

Aynı dosyaları sil : Bu seçenek etkinlestirilirse, birbiri ile aynı olan dosyalardan biri silinir, örnegin eger i386\file.ext dosyası ve i386\file.ex_ karsılastırılarak, son degistirilme tarihi baz alınarak eski olan silinir.

‘Bir tusa basın’ açılıs mesajı : Bu 'Bir Tusa Basın' mesajını görüntülemeden CD/DVD den açılıs yapar. Dikkatli olun, bunu sadece eger kendi açılıs menünüzü veya açılısı kısayol tusu ile yapıyorsanız kullanın. Aksi taktirde her yeniden baslatma isleminde kurulum ekranı gelecektir. Bunu önlemek için, bu ayarı devre dısı bırakmak yerine, BIOS'tan ilk açılıs sürücüsü olarak HDD'yi ayarlayın.

Eski BIOS bilgisini sil : Bu yüklenen BIOS ve anakart bilgisini siler. 2001'den önceki anakart üretimleri için önerilmez.
Silinen dillerin, dil kodlamalarını koru: Bu seçenek, Office güncellemeleri için aktif olarak kalmalıdır.

Sürücü CAB’leri birlestir : Servis paketi cab'leri (sp*.cab) ile driver.cab dosyasını tek bir driver.cab dosyasında birlestirir.

Resim

Yamalar
Gerekli açıklamalar, bölümde zaten mevcut.. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta, eger Masaüstü temaları sayfası aracılıgı ile ya da farklı bir yöntemle, herhangi bir tema entegre etmeyi düsünüyorsanız, Imzasız Tema Destegi

yamasını Aktif, SFC yamasını Devre dısı olarak ayarlamalısınız.
İnce Ayarlar

Resim

Servisler
Windows servislerinin nasıl baslatılması gerektigini belirleyebilirsiniz. İlgili servisin üzerine sag tıklayarak, Otomatik baslamasını, El ile baslatılmasını, standart ayarları kullanmasını saglayabilir ya da devre dısı bırakabilirisiniz.

İslemlerin gerçeklestirilmesi

Resim

Tüm ayarlarımızı yaptıktan sonra, nLite bizim için tüm bu islemleri gerçeklestiriyor.. Bize kalan bekleyip çayımızı yudumlamak. Bilgisayarınızın durumuna göre bu islem uzun ya da kısa sürebilir. İslem tamamlandıktan sonra hemen altta, kurulum dosyalarının toplam boyutunu, entegre edilen temaların boyutunu ve kurulum dosyalarından elenen dosyaların boyutunu görebileceksiniz.

Resim

Açılabilir ISO

Resim

Ve geldik son isleme..

nLite, bizim için, dilersek ISO imajı olusturabilir, dilersek bos bir ortam diskine [CD/DVD] yapmıs oldugumuz degisiklikleri içeren kurulum dosyalarını dogrudan yazdırabilir.

ISO Olustur butonuna basarak [islem yapıldıgında Vazgeç haline geliyor] ISO imajını kaydedecegi konumu seçerek imaj islemine baslayabilir ya da Mod seçenegi ile Dogrudan Yazdır seçenegini seçerek Yazdır butonuna basıp CD’ye yazmasını saglayabiliriz.

NOT : Eger CD'nize baska dosya eklemek istiyorsanız, 'ISO Olustur'u seçmeden önce onları nLite çalısma klasörüne [kurulum dosyalarının bulundugu] kopyalayın, veya ISO'yu daha sonra olusturmak istiyorsanız devam edin.

NOT 2 : CD’ye yazdırmadan önce sadece ISO dosyası olusturup sanal bilgisayar yazılımları ile [VMWare ya da Microsoft Virtual PC] kurulumun problemsiz gerçeklestiginden emin olmak isteyebilirsiniz.

simdi, kisisellestirdiginiz Windows kurulumunu, zevkle gerçeklestirebilirsiniz.


Alıntıdır..

Diyer nlite sürümleri için

http://www.nliteos.com/download.html

-------------------------------
kolay gelsin...
En son bambucya77 tarafından 01 Eyl 2007, 22:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 319
Kayıt: 21 Nis 2006, 15:46
Konum: KOSOVA
İletişim:

Mesaj gönderen Sawyer » 29 Ağu 2007, 00:10

Paylasım için Tesekkürler...
HERKES EFENDİ OLACAK!!!!

Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1197
Kayıt: 08 Nis 2007, 17:41
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen N2O » 29 Ağu 2007, 00:23

gerçektende mükemmel arkadasım çok saol paylsım için hemen bi tane baslıorum

Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 319
Kayıt: 21 Nis 2006, 15:46
Konum: KOSOVA
İletişim:

Mesaj gönderen Sawyer » 29 Ağu 2007, 00:48

Arkadaslar ben bir tane hazırlamıstın 190 mb, ama süper bir projem war ki 200 mb içinde gereksiz hiç bir sey yok onu dandik makinelere kuruyorum ardından bir de ince ayarlar makineler kopuyor...Ve gerekirsede overclock :D :D :D :D
HERKES EFENDİ OLACAK!!!!

Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1389
Kayıt: 14 Nis 2006, 15:03
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Mesaj gönderen daddy_cool » 29 Ağu 2007, 03:15

Emegin için Tesekkürler Bambucya77.Fakat ben bunu pek tavsiye etmiyorum açıkçası.Daha önce verilen talimatlara 1'e 1 uydugumda bile Dogru çalısan bir XP CD si hazırlayamamıstım nLite ile.Eger olsaydı Sevincimden bende burda nLite ile Entegre XP CD si nasıl hazırlanır senin gibi verecektim fakat ne yaptıysam olmadı.En sonunda RVM Integrator denilen baska bir programlar ile yaptım bu islemleri ve sonuç basarılı.XP için tüm güncellestirmeleri içine entegre ettim.simdi Windows Fıstık gibi sorunsuz bir sekilde çalısıyo.simdiye kadar Benim Windowsumun bu kadar stabil bir sekilde çalıstıgını görmemistim.O yüzden RVM INtegrator a sükran borçluyum. :D Diger arkadaslarımıza da RVM Integrator u tavsiye ederim.Gerçekten suan windows'um çok saglam ve stabil bir sekilde çalısıyor.Windows u normal CD sinden kurup da diger XP için olan yamaları sonra elle kursaydım simdiye kadar Windows çoktaan çökmüs olurdu benim.Daha önceleri Ay da 1 kere format atıyodum.Ama simdi 1 ay ı geçti makina sapa saglam.
Resim

Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 319
Kayıt: 21 Nis 2006, 15:46
Konum: KOSOVA
İletişim:

Mesaj gönderen Sawyer » 29 Ağu 2007, 12:36

SaBoTaGe yazdı:Emegin için Tesekkürler Bambucya77.Fakat ben bunu pek tavsiye etmiyorum açıkçası.Daha önce verilen talimatlara 1'e 1 uydugumda bile Dogru çalısan bir XP CD si hazırlayamamıstım nLite ile.Eger olsaydı Sevincimden bende burda nLite ile Entegre XP CD si nasıl hazırlanır senin gibi verecektim fakat ne yaptıysam olmadı.En sonunda RVM Integrator denilen baska bir programlar ile yaptım bu islemleri ve sonuç basarılı.XP için tüm güncellestirmeleri içine entegre ettim.simdi Windows Fıstık gibi sorunsuz bir sekilde çalısıyo.simdiye kadar Benim Windowsumun bu kadar stabil bir sekilde çalıstıgını görmemistim.O yüzden RVM INtegrator a sükran borçluyum. :D Diger arkadaslarımıza da RVM Integrator u tavsiye ederim.Gerçekten suan windows'um çok saglam ve stabil bir sekilde çalısıyor.Windows u normal CD sinden kurup da diger XP için olan yamaları sonra elle kursaydım simdiye kadar Windows çoktaan çökmüs olurdu benim.Daha önceleri Ay da 1 kere format atıyodum.Ama simdi 1 ay ı geçti makina sapa saglam.
Ben hallettim demekki sen halledememisin süper çalısıyor walla...,


Emege saygı....
HERKES EFENDİ OLACAK!!!!

Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1389
Kayıt: 14 Nis 2006, 15:03
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Mesaj gönderen daddy_cool » 30 Ağu 2007, 00:49

Heyyy DJ halltigine sevindim.O zaman kendine saklayabilirsin halletigin o CD yi :wink:
Resim

Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 319
Kayıt: 21 Nis 2006, 15:46
Konum: KOSOVA
İletişim:

Mesaj gönderen Sawyer » 30 Ağu 2007, 00:51

SaBoTaGe yazdı:Heyyy DJ halltigine sevindim.O zaman kendine saklayabilirsin halletigin o CD yi :wink:

Herhalde hoca benm kurulum cd'im sadece kendime ne dio kendinize ait windows cd'si hazırlama :) :) :)
HERKES EFENDİ OLACAK!!!!

tyrosmyhtex
Bit
Bit
Mesajlar: 2
Kayıt: 01 Kas 2006, 00:02

Emeğe Saygı gösterelim

Mesaj gönderen tyrosmyhtex » 31 Ağu 2007, 00:00

Yazanın emegine yüregine saglık zaman ve emek harcamıs güzel olmus saolsun

Bambucya77 sanada tesekkürler bilgiyi paylastıgın için

BuDDy
Bit
Bit
Mesajlar: 2
Kayıt: 08 Oca 2007, 03:53
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen BuDDy » 28 Eyl 2007, 23:35

Bu registry girdilerini degistirebilecegimiz bir durum var mıdır? Hani kurulumda onlar da otomatik olarak kayda girse...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29113
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen velociraptor » 29 Eyl 2007, 03:48

eski sürümleri ile yapilan Cd ler windowsun olmazssa olmaz komutlarini tanimiyordu bu son sürümünde halletmislermidir bilemiyorum mesela: sfc /scannow komutunu bununla yapilan cd kabul ediyorsa sorunu halletmisler demektir etmiyorsa diger komutlari da kabul etmeyecektir, bu yazilimi yapanlarin heryere imzalarini atma hastaliklari yüzünden önceki sürümler bence tamamen cöptür
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla