Cep telefonu fırlatma yarışması yapıldı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1385
Kayıt: 14 Nis 2006, 15:03
cinsiyet: Erkek

Cep telefonu fırlatma yarışması yapıldı

Mesaj gönderen daddy_cool »

Finlandiya'nın Nyslott kentinde düzenlenen dünya cep telefonu fırlatma yarısmasının birincisi Finlandiya'lı Tommi Huotari oldu. Fin yarısmacı Tommi Huotari, telefonunu 89,62 metreye fırlatarak birinci oldu.

Mühendislik yapan Huotari ( 38 ), daha önce hiç telefon fırlatmadıgını, ama patates fırlatma yarısmasına katıldıgını, sasırtıcı oldugunu, fakat bir patatesi daha uzaga fırlatabildigini söyledi.

Yarısmada, erkeklerde ilk 17'ye giren yarısmacıların biri dısında tümünün Finlandiyalı oldugu belirtildi. Erkekler dalında bir Kanadalı 10. oldu.
Yarısmaya Rus, Alman, Amerikalı, Hollandalı ve Avusturyalı yarısmacılarda istirak etti.

Dünya cep telefonu fırlatma yarısmasında bayanlarda birinciligi geçenyılın birincisi Fin Eija Laakso 44,49 metrelik atısıyla kazandı.

Yarısmanın organizatörü olan Fin Fennolingua sirketinin açıklamasında, Finlandiya'daki binlerce gölün cep telefonlarıyla dolu oldugu ve kullanılmıs cep telefonlarının zehirli atık haline geldigi belirtiliyor. Cep telefonlarının zehirli atık haline gelmesinden önce bir spor faaliyetinde kullanılabilecegini düsünen sirket yetkilileri böyle bir yarısma düzenlemeye karar vermis.

Organizasyonun açıklamasında, "Bazen en ihtiyacınız oldugu anda sarjıbiten, önemli bir görüsme yapacagınızda karsı taraftan yanıt alamadıgınız bu telefonları fırlatmanın, bu modern araçların yol açtıgı hayal kırıklıgına karsılık vermek için yapılabilecek tek spor faaliyeti oldugu" vurgulanıyor.

Cep telefonu fırlatma yarısması ilk olarak 2000 yılında Savonlinna'da düzenlenmis. Yarısmada, kendi verdikleri bataryalı telefonların kullanıldıgını belirten organizatörler, bazı yarısmacıların kendi telefonlarını fırlatmak istediklerini, ancak buna izin verilmedigini söylüyor. Yarısmada her markadan degisik model telefonlar kullanılabiliyor. Organizasyonun onayından geçen telefonların agırlıkları 220-400 gram arasında degisiyor.

Organizatörlere göre bazıları, agır telefonların daha uzaga fırlatılacagını düsünürken, bazıları da aksini iddia ediyor. Yarısmanın birincilik ödülü ise yeni bir cep telefonu.
Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1113
Kayıt: 22 May 2006, 19:07
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 44 kez
Teşekkür edildi: 88 kez

Mesaj gönderen Ensatech »

hahaha Olaya bakın ya
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1321
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Olay ya bak hahaha hahaha hahaha
Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 326
Kayıt: 21 Nis 2006, 15:46

Mesaj gönderen Sawyer »

hahaha hahaha hahaha hahaha
Cevapla