Amatörü Prof. yapan fotoğraf makinesi..

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

Amatörü Prof. yapan fotoğraf makinesi..

Mesaj gönderen y@semin » 23 Ağu 2007, 18:37

Resim

Los ortamda çekim yapabilen 8 megapiksellik Kodak Z885, görüntü kırpma, panorama birlestirme ve çoklu sahne modları ile amatörlere profesyonel imkanlar sunuyor.Los ısıkta bile net fotograflar çeken yeni modeli Kodak EasyShare Z885, Kodak'ın özel yazıcı ünitesi Printer Dock G600 ile birlikte KDV dahil 479 YTL fiyatla satılıyor.
Yüksek obtüratör hızlarıyla düsük ısık kosullarında ve hareketin hızlı oldugu durumlarda ayrıntıları yakalama imkanı veren Z885, ısık kosullarına göre ISO 80 ile ISO 3200 arasında otomatik seçim yapıyor. Ürün, ISO 6400 ve 8000, P/M (program/manuel) modunda 2.2 MP, 2.1 MP ve 1.2 MP ayarlarında kullanılabiliyor.

5x optik zoom objektife (35 mm esdegeri: 36—108 mm) sahip olan Z885, net ayrıntıları yakalıyor ve fotograf kalitesinden ödün vermeden hedefe yakınlasmayı olanaklı kılıyor. 5X dijital zoom ise hedefe daha da yakınlasma imkanı veriyor.

Z885, 8.1 MP sensörüyle, 76x102 cm’ye kadar baskılar içinmükemmel çözünürlük sunuyor. 7 farklı çözünürlük ayarıyla kullanıcıya seçme özgürlügü tanırken, Kodak Renk Bilimi Çipi sayesinde dogal ayrıntıları ve gerçek canlı renk tonlarını yakalama olanagı saglıyor.

Z885, dijital görüntü sabitleme özelligiyle, fotograf makinesinin titremesi ya da hedefin hareket etmesinden kaynaklanan bulanıklıkları önlüyor. Ayrıca, kullanılabilir 10 çekim modu içinden otomatik seçim yapan akıllı çekim moduyla, çarpıcı fotograflar çekmeyi kolaylastırıyor. Portre, gece portre çekimi, arkadan aydınlatma, mum ısıgı, çiçek, metin, yakın çekim, manzara ve kar/plaj, modlar arasında yer alıyor.

Z885, Kodak Perfect Touch teknolojisiyle, fotografların, makinede çekildigi andaki gibi canlı görünmesini saglıyor ve daha parlak fotograflar çekilmesine izin veriyor. 6.4 cm (2.5 inç) çekimlerde vizör yerine kullanılmasının yanısıra otomatik fotograf döndürme özelligi sayesinde, ister yatay, isterse dikey çekilmis olsun, fotograf dogru görüntülenmesini saglıyor.

İzleme modunda, fotograflar 8x degerine kadar büyütülebiliyor, fotograflar arasında hızla gezilebiliyor ve çoklu görüntüleme yapılabiliyor. 32 MB dahili hafıza ve SD/MMC kart genisletme yuvası sayesinde, daha uzun süreyle fotograf çekilebiliyor.

Z885, görüntü kırpma, histogram, panorama birlestirme, çoklu sahne modları, renk modları, program/manuel modları, manuel denetimler ve kullanımı kolay video özellikleri ile de amatör fotografseverlere profesyonel düzeyde imkanlar saglıyor.


ALINTIDIRCevapla