Türkçe Crysis, yıl sonuna hazır

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Türkçe Crysis, yıl sonuna hazır

Mesaj gönderen uçs » 21 Ağu 2007, 17:53

FarCry’ın yaratıcıları olan Crytek’in yeni nesil first-person shooter (FPS) PC oyunu Crysis’in hem seslendirmelerinin, hem de oyun içi metinlerinin tamamen Türkçe’ye çevrilecegi duyuruldu. Crysis, oyuncuları hayatta kalmak için uyum saglamaya zorlayan epik hikayesi ile çarpıcı bir teknik basarıyı gözler önüne seriyor.

Giresunlu üç Türk kardes, Cevat, Faruk ve Avni Yerli’nin kurdugu Crytek’in yeni oyunu Crysis’ın bu yılsonunda tamamlanıp hayranlarıyla bulusması bekleniyor. Türkiye’de de Aral tarafından dagıtılacak olan Crysis, 110 kisinin aynı anda oynamasına olanak tanıyor.

Olaylar 2019 yılında geçiyor. Bu tarihte Güney Çin Denizi’ne bir meteor düser. Bu gelismenin ardındanABD ile Kuzey Kore’nin Güney Çin Denizi’ndekozlarını paylasma noktasına gelir. Böylece zirveye çıkan uluslararası gerilimin odagında, ABD’li arkeologlardan olusan bir ekip tarafından ortaya çıkarılan gizemli bir nesne yer alır.

Kuzey Kore hükümeti bölgeyi hızla abluka altına alırken ABD de buna karsılık olarak özel Delta birliklerinden bir timi kurtarma operasyonu ile görevlendirir. Abluka sırasında gizemli seyin özelligi ortaya çıkar ve dünya üzerinde yaratıkların var oldugu anlasılır. Bu nesne, büyük çaplı bir yaratık istilasını baslatacak tetik islevine sahiptir.

CryEngine oyun motorunun yeni versiyonu sayesinde gerçege yakın görüntüler ve gelismis yapay zeka kullanılabilen oyunda, Kuzey Kore ve ABD güçleri arasında çıkan çatısma sırasında bir patlama ile olaylar farklı bir yön izlemeye baslar.

Meteorun içinden dev bir uzay gemisi ortaya çıkar. Adanın yüzeyine yayılıp yeryüzünün iklimini degistirerek dünyayı istilaya baslayan uzaylılar karsısında düsman ülkeler insanlıgı uzaylılardan kurtarmak için isbirligine karar verir.

Oyunun basladıgı yer burası. Oyuncu, yaratıklara karsı birinci elden yürüttügü bir savas baslatıyor. Yapması gereken iyi bir strateji kurup, silahları ve malzemeleri en iyi sekilde kullanarak zafere ulasmak.

Bunu yaparken de güncel teknolojilerden faydalanıyorlar. Özellestirilebilen silahlar ve nano-teknoloji ürünü giysiler ile donatılmıs oyuncular, hızla degisen ortam kosulları altında zorlu ve gizemli düsmana karsı bir sans elde ediyor.

DirectX 10 oyun deneyimini bilgisayara getiren Crysis gelismis grafik kalitesi, özel efektler ve yapay zeka özellikleri sunuyor. Oyun, heyacanlı FPS deneyiminin DirectX 9'u destekleyen daha eski bilgisayarlarda da gösterilmesini destekliyor.

Yasamak için uyum saglayın: Kahramanlık motifleri ile bezenmis olan oyunun hikayesi, oyuncuları yeni donmus bir ormandan, yer çekimsiz yaratıklarla dolu ortama kadar degisen farklı savas alanlarında taktiklerini uyumlu hale getirip kazanmaya zorluyor.

Nano teknoloji ürünü giysiler: Neknoloji ürünü giysi, oyuncuların savas alanındaki yeteneklerini artırmalarını saglıyor. Oyuncular, karsılasılan durumlara göre taktik üretmek için hızlarını, güçlerini ve silahları ile yapabileceklerini gelistirebiliyor.

Kisisellestirilebilen silahlar: Modüler silahlarla dolu cephanelik oyuncuların oyun kontrolü ve tarzını faklılastırmasına imkan tanıyor.

Geldim gördüm yendim: Durum degelendirmesi yapı starateji belirlemek oyunun en kritik özelliklerinden biri. Oyuncuların insiyatifi ele alan ve tepki göstermek yerine olayları önceden görebilen yaklasıma sahip olması gerekiyor.

Yer çekimsiz ortam: Yer çekiminin kayboldugu savas kosullarında, fizik kurallarının tamamen degistigi ve geri tepen silahlar ile çarpısamanın yasandıgı faklı savas deneyimleri yasanıyor.

Kendi yolunu kendin çiz: Crysis dünyasında savas rotanızı kendiniz belirleyin. VTOL'lerden, botlara kadar birçok aracı ve çevresel kosulları kendinize avantaj saglayacak sekilde kullanıp engelleri teker teker asmak elinizde.

ALINTIDIRCevapla