EA'dan spora online yağmur, güneş ve kar

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

EA'dan spora online yağmur, güneş ve kar

Mesaj gönderen uçs » 20 Ağu 2007, 18:04

video oyunlarda, yeryüzünün grafik olarak gerçege yakın bir sekilde ekrana aktarılmasından sonra sıra gökyüzünün gerçegini oyunlarda yasatma asamasına geldi.

Bu alanda sınırları zorlamayı seven EA Games, hava durumu kanalı Wheather Channel ile yaptıgı isbirligi sonucunda, online NCAA 08 Football Amerikan Futbolu oyununa gerçek zamanlı hava durumu sonuçlarını getirecek.

Bir video oyunda ilk defa gerçeklesecek olan bu uygulama, oyuncunun tercih ettigi karsılasma alanı ile ilgili gerçek zamanlı hava durumu bilgilerini saglayarak, hem görünüm hem de oyunun dinamikleri üzerinde farklılık yaratacak.

Seçilen stadın bulundugu sehirin o anda yagmurlu, karlı ya da günesli olmasına göre degisecek olan karsılasma kosullarında; eger hava yagmurlu ise oyuncularınıslak havadan dolayı beklenmeyen paslarının yanı sıra, karlı havada nefes alırken agızlarından çıkan buhar ya da sıcak havada daha çabuk yorulmaları gibi degisimler yasanabilecek.

Oyun endüstrisinin gerçek hayattaki spor karsılasmalarından, video oyunlarına aktardıgı son özellik olan gerçek zamanlı hava durumu verileri, oyun sırasında degil de, oyunun basında yenileniyor. Bu sekilde, yaklasık 45 dakika süren oyunda hava durumu, oyunun baslangıcında oldugu gibi devam ediyor.

Oyuncular, PlayStation 2 ve 3 ile Xbox, Xbox 360 oyun konsollarının destekledigi oyun için, her bir saatte detaylı yagıs raporu, sıcaklık ve rüzgar kosullarını indirebiliyor. Fırtına ve kasırga bilgilerinin yer almadıgı raporlarda, orta kuvvetteki bir rüzgardan, siddetli esen bir rüzgara geçis gözlendiginde ise uzak mesafeli skorları yapmak bir o kadar zorlasıyor.

EA, simdilik sadece NCAA 08'de varolan bu özelligin, yakında Madden NFL ve daha sonra da tüm video spor oyunlarında eklenecegini belirtirken, bunun gerçeklesme tarihi ile ilgili kesin bilgi vermiyor.

ALINTIDIRKullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1197
Kayıt: 08 Nis 2007, 17:41
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen N2O » 20 Ağu 2007, 22:31

grçekten süper olur bence helal olsun :D

Cevapla