Bıçağa dayanıklı okul üniforması...

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Bıçağa dayanıklı okul üniforması...

Mesaj gönderen uçs » 16 Ağu 2007, 02:06

İngiltere'de bir firma bıçak darbelerine dayanıklı kumastan okul üniforması üretmeye basladıgını duyurdu. İngiltere'de bilhassa liselerde meydana gelen bıçaklı saldırılar endise yaratıyor.

İngiltere'nin güney dogusunda yer alan Bladerunner adlı firma, ürettigi okul üniformalarında Kevlar adlı kuması kullanıyor.

Firmanın kararında, gençler arasında bazıları ölümle sonuçlanan siddet olayları etkili oldu.

Haberi ilk duyuran İngiltere'nin en çok satan gazetesi Sun, ''tüyler ürpertici'' bir gelisme oldugunu düsünüyor.

Bladerunner firmasının en büyük müsteri kitlesini koruyucu üniformaya ihtiyaç duyan polis güçleri ve güvenlik görevlileri olusturuyor.

Bazen sıradan insanlara yönelik kıyafetler de ürettiklerini söyleyen firma sözcüsü, örnegin parklarda kosuya çıkan kadınlardan gelen talep üzerine Kelvar adlı kumastan esofman imal ettiklerini söyledi.

Genelde müsterileri polis

Benzer kumastan okul üniforması talebinin ise çok fazla olmadıgını belirtiliyor.

Kevlar, son derece güçlü sentetik liften yapılmıs kumasın marka adı. Kevlar marka kumasın türevleri ordu tarafından askeri araç zırhı ya da askerlerin korunması için kullanılıyor.

Tanesi 200 dolara gelen okul üniformaları, bıçak darbelerini bir dereceye kadar engelleyebiliyor. Keskin bir bıçagın hızla bastırılıp sokulmasını durdurmuyor.

Aynı firma bundan önce dayanıklı kumastan imal edilmis kapsonlu esofman üstlerini de piyasaya sürmüstü.

Kentlerde kimi gençler arasında moda olan kapsonlu esofman üstleri bir ara, bu tip kıyafetler giyen gençlerin siddet olaylarıyla ilgili oldugu gerekçesiyle tartısma konusuydu.

İngiltere'de özellikle Londra'da tabanca ve bıçak kullanılan siddet olaylarında geçen yıllara nazaran artıs gözleniyor.

Ancak uzmanlar, bu artısı fazla abartmamak gerektigini söylüyor. İstatistiklere göre bu tip saldırılar, genelde meydana gelen siddet vakalarının yanında ufak bir oran olarak kalıyor.

ALINTIDIRKullanıcı avatarı
artung
Kilobyte1
Kilobyte1
Mesajlar: 285
Kayıt: 15 May 2006, 19:18
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen artung » 16 Ağu 2007, 10:29

mermi girisini engelleyici üniformalar ne zaman üretilecek acaba?ne kadar hos olurdu tüm insanlar için.Bunlar bos is abi insanları egitmek ve de en önemlisi Allah korkusu vermek lazım.yoksa bir taraftan üretmeye bir taraftan masumların ölmesi için satmaya devam eder bu adamlar.ırak'ta oldugu gibi

Cevapla