Windows 7 Xp Mode User Sorunu - (Çözüldü)

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Windows 7 Xp Mode User Sorunu - (Çözüldü)

Mesaj gönderen yesilaygunes » 15 Kas 2013, 00:05

Windows 7 Ultimate (32Bit) kullanıyorum. Windows Virtual PC yükledim sanal sistem olarak Xp pro yükledim.

Tümleştirme özellikleri etkinleştir yapınca resimdeki sorun karşıma çıkıyor. Farklı farklı Xp imajlarını denedim. Sonuç aynı.

şifre koymadım halde bu sorunla karşılaşıyorum. Koysam da bu sorundan kurtuldulduğum söylenemez.

Resim

Resimde görüldüğü gibi Windows Virtual PC Tümleştirme özellikleri etkinleştir yaparken resimde User Sorunu

Sanal olarak Windows 7 yükledim Tümleştirme özellikleri etkinleştir yaptım onda da aynı sorunla karşılaştım.

Windows Virtual PC

WindowsXPMode_tr-tr.exe Burdan indirdiğim Xp de bu sorunla karşılaşmadım. Burdan indirdiğim Xp yi Tümleştirme özellikleri etkinleştir yapınca Bilgisayarda Kurulu olan Windows 7 ile Sanal Xp adeta tek bir sistem gibi kullanışlı oluyor. Sanal işletim sistemi Tüm disklere ulaşabiliyor. Ekranın tamamı Sanal işletim sistem oluyor. Sanki sanal işletim sistemi değilde bigisayarın ta kendisi Kısaca herşeyi yapabiliyor.
Fakat neden başka Xp Windows 7 imjlarında Tümleştirme özellikleri etkinleştir bu olmuyor.
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Windows 7 Xp Mode User Sorunu (Windows Virtual PC)

Mesaj gönderen velociraptor » 15 Kas 2013, 00:48

1. Denetim Masasından Kullanıcı Hesaplarına git ordan Kendi kullanıcı adın ve Guest den başka asp.net ya da frameworks.net gibi bir kullanıcı olmalı. onu silince problem çözülmesi gerek

2. çalıştıra control userpasswords2 yaz ve açılan ekrandaki "kullanıcı bilgisayarı kullanmak için parola ve ad girmelidir" "in yanındaki işareti kaldır "Uygula"ya bas
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen yesilaygunes » 15 Kas 2013, 15:55

1. seçenek yoktu. ( Denetim Masasından Kullanıcı Hesaplarına asp.net ya da frameworks.net gibi bişi yok)
2. çözüm öneriniz işe yaradı teşekürler üstat :arrow:
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen yesilaygunes » 23 Kas 2013, 13:20

Resim

Geçenler de Çalıştıra userpasswords2 yazdığımda işlem görmüştü şimdi hata veriyor.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 23 Kas 2013, 13:45

Aşağıdakini dene
control userpasswords2
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen yesilaygunes » 23 Kas 2013, 14:12

Teşekürler çalıştı