Apple’ın Siri’sindeki Sesin Sahibi Bulundu!

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Cevapla
Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 333
Kayıt: 23 Şub 2011, 16:04

Apple’ın Siri’sindeki Sesin Sahibi Bulundu!

Mesaj gönderen sevilaycali » 10 Kas 2013, 05:07

İlk sanal işlem asistanını akıllı telefonlara kazandıran Apple, iPhone 4S’ten bu yana hizmetini sürdürüyor! Peki hiç bu sesin kime ait olduğunu düşündünüz mü?

Apple’ın efsane CEO’su Steve Jobs’ın son hamlelerinden biri olan ve iPhone 4S ile birlikte gelen SIRI ülkemizde pek kullanılmasa da dünyada oldukça ünlü. Apple’ın kullanıcıları için geliştirdiği sanal komut asistanında büyük değişiklikler ve iyileştirmeler ise halen devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Siri’nin seçenek menüsüne eklenen akıcı bir konuşma ve hoş sese sahip bayan sesinin Susan Bennett’e ait olduğu ortaya çıktı. ABD’nin Atlanta şehrinde yaşayan Bennett, duyanların yadırgamadığı ancak bir çok kişinin görünce oldukça şaşırdığı görüntüsüyle CNN ekranına boy gösterdi.

Apple kullanıcılarının her an yanında olan bayan siri, kayıt tarihinin yaklaşık olarak 5 yıl öncesine ait olduğunu belirterek, bir aylık süreçte her gün 4 saat stüdyo çalışmalarıyla tamamlandığını paylaştı. Deneme kaydı olarak alınan sesinin Siri’de kullanıldığını bir arkadaşından öğrenen Bennett, CNN tarafından şans eseri bulunmuş.Cevapla