Plazmalar tarih mi oluyor?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Plazmalar tarih mi oluyor?

Mesaj gönderen uçs »

Dünyanın en önemli elektronik üreticilerinden olan LG Kore’nin Gumi sehrindeki Plazma üreten fabrikasını kapatma kararı aldı. Kapatılan fabrikanın en eski fabrika oldugunu belirten LG yetkilileri sebep olarak da Plazmanın LCD ye oranla daha az gelisim göstermesi bunun neticesinde de Plazma TV lerin pazardaki paylarının gittikçe azalması gösterildi.

Plazma ve LG sevenler için bir diger kötü haberse bu kapamanın sadece bir baslangıç oldugu. sirket giderleri 32 milyon dolar azaltmak için baska fabrikaları da kapatmayı düsünüyor.

Her ne kadar fabrikanın kapanması büyük bir degisiklik yaratmayacaksa da ( yıllık 70.000 Plazma üretim farkı) böyle bir karar bazı degisikliklerin habercisi gibi duruyor. İsletim problemleri ile ilgili durumlar sadece LG tarafından gelmiyor. LCD panellerinde boyut olarak büyümesi ayrıca fiyatı nedeniyle kullanıcıların LCD’ye yönelmesi Plazma pazarını oldukça etkilemis durumda.

Yeni Plazma teknolojileri yaz aylarında ve yıl sonuna dogru raflarda ki yerlerini alacak olsa da LCD teknolojisinin her ay gelismesi karsısında sansları olacak mı hep beraber görecegiz.

ALINTIDIR


Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte2
Megabyte2
Mesajlar: 1079
Kayıt: 22 May 2006, 19:07
cinsiyet: Erkek
Teşekkür etti: 27 kez
Teşekkür edildi: 61 kez

Mesaj gönderen Ensatech »

Mi degil, oluyor... hatta LED de gelisir LCD yi postalar belki
Kullanıcı avatarı
nemesis_35
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 332
Kayıt: 06 Şub 2007, 04:21

Mesaj gönderen nemesis_35 »

daha biz almadan nereye tarih oluyor.
Cevapla