Dünyanın en teknolojik plajı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
HERZLOS
Byte3
Byte3
Mesajlar: 138
Kayıt: 18 Mar 2006, 19:23

Dünyanın en teknolojik plajı

Mesaj gönderen HERZLOS »

Böylesi görülmedi. 3 milyon dolarlık projeyle dünyanın en teknolojik plajı kurulacak.

Sıcaklarla bogustugumuz su günlerde teknoloji sevdalıları olarak biz de deniz ve kumla ilgili bir haber görünce balıklama daldık. Karsılastıgımız haber ise hem teknolojiyi hem de kumsalı bize getirdi.

New Jersey'de hayata geçirilmesi planlanan 3 milyon dolarlık projeye göre sahil seridi tamamen teknolojiyle donatılacak. Plaj ziyaretçilerine Wi-Fi agı, radyo frekansıyla yayın yapan kimlik yongaları ve ücretsiz internet erisimi gibi temel özelliklere sahip bir hizmet sunulacak.

Giriste bilege takılacak akıllı bilezikler üzerinden banka hesabı aracılıgıyla ücretler anında tahsil edilebilecek veya dileyenler yemek ya da park ücreti gibi çesitli konularda kredi kartıyla ödeme yapabilecekler. Böylelikle dısarıdan sahile girmeye çalısanlar da (bu cihazı kullanmadıkları için) tespit edilerek kolayca engellenebilecek.

New Jersey güney kıyılarında kurulması düsünülen sistemde plajın günlük kullanımına 5, haftalık üyelige 10, tüm yaz boyunca giris hakkı için ise 20$ ücret alınacak.

Amerika'da ülke çapında çogu California ve Florida'da olmak üzere toplam 20 sahil seridinde kablosuz internet erisimi hizmeti sunuluyor.
Cevapla