Vista SP1'in yanlış alarmı düzeltildi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
HERZLOS
Byte3
Byte3
Mesajlar: 138
Kayıt: 18 Mar 2006, 19:23
Konum: AnTaLYa

Vista SP1'in yanlış alarmı düzeltildi

Mesaj gönderen HERZLOS » 28 Tem 2007, 00:19

Microsoft, Vista SP1 deneme sürümünün hazır oldugu haberleri için yazım yanlıslıgı hatası dedi.

Geçtigimiz hafta basında, Microsoft Windows'daki gelismeleri takip eden Winbeta.org'un, Windows Driver Kit gelistiren ekipten gelen e-postaya dayandırarak verdigi, Vista SP1'nin deneme sürümünün indirilmeye hazır oldugu ile ilgili haber Microsoft tarafından düzeltildi.

Microsoft, haberin dünya basınında yayılması üzerine, ortada yazım yanlıslıgından kaynaklanan bir hata oldugu açıklamasını yaptı. sirket yaptıgı açıklamada; hazır olan SP'nin deneme sürümünün, Windows Vista için degil Windows Server 2008 için oldugunu belirtti.

Microsoft bununla beraber, Vista için SP1 hazır olmasa da; üzerinde çalısmaların devam ettigini ve ne kadar erken yayınlanırsa, daha fazla kullanıcıyı ürünü almaya yönlendirecek bir kilometre tası olarak gördügünü belirtti.

Microsoft, antirtöst yasaları ile uyum çerçevesinde yaptıgı son güncellemesi geregince, Vista için SP1'in çıkısının bu yıl içinde gerçeklesecegini kabul ettigini belirtmisti. sirket bu yıl içinde yayınlanacak açıklaması yapmasına karsın kesin bir tarih belirtmemisti.Cevapla