Şehir içi görüşmeye indirim geliyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
kerata
Byte4
Byte4
Mesajlar: 192
Kayıt: 23 Ara 2006, 22:56
Konum: kayserispor

Şehir içi görüşmeye indirim geliyor

Mesaj gönderen kerata » 20 Tem 2007, 21:43

Türk Telekom'un yeni tarifesi yürürlüge giriyor. Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, Danıstay 13. Dairesinin, Türk Telekom'un 1 Mart 2007'de yürürlüge giren tarifelerinin onaylanmasına iliskin Telekomünikasyon Kurumu kararı hakkında yürütmeyi durdurma kararı verdigi hatırlatıldı.

sirketin, konunun hassasiyeti ve müsterilerine karsı sorumlulukları nedeniyle mahkeme kararı henüz resmi olarak teblig edilmeden çalısmalarına derhal basladıgı vurgulanan açıklamada, söyle denildi: ''Kamuoyunda olusan hassasiyet ve müsterilerimizin istekleri ile mahkeme kararını dikkate alarak müsterilerimize daha uygun kosullar saglayan yeni tarifeler, onay makamı olan Telekomünikasyon Kurumuna 3 Temmuz 2007'de sunulmustu. Tüketici örgütlerinin yapıcı degerlendirmeleri de göz önüne alınarak olusturulan yeni tarife onayına iliskin resmi bildirim, 20 Temmuz saat 18.30 itibariyle sirketimize teblig edilmistir.

sirketimiz, bu yeni tarifeleri 21 Temmuz Cumartesi itibariyle uygulamaya baslayacaktır.'' Açıklamada, onaylanan tarife ile uzak mesafe (sehirler arası-milletler arası-GSM aramaları) görüsme ücretlerindeki yüzde 55'ten yüzde 60'a varan indirimlerin korundugu, buna ek olarak StandartHATT'ta sehir içi ücretlerinde yüzde 16 oranında yeni indirimler yapıldıgı belirtildi.

HesaplıHATT'taki sehir içi indirim oranının ise yüzde 10 olacagı kaydedilen açıklamada, daha önceki tarifelerde bulunmayan, ancak 1 Mart tarihli tarifeyle yeni getirilmis olan StandartHATT'taki bedava gece kontörü uygulamasına son verildigi ve HesaplıHATT'a uygulanan bedava kontör sayısının 100'e indirildigi bildirildi.

Buna karsılık, müsterilerin talepleri dogrultusunda HesaplıHATT'taki gece kontörlerinin kullanımının yıl sonuna kadar uygulanmak üzere aksam saat 22.00'den 20.00'ye çekildigi, böylece bedava kontörlerin kullanımının daha uygun hale getirildigi kaydedildi.

Açıklamada, Türk Telekom Yönetim Kurulu Baskanı ve Genel Müdürü Paul Doany'nin su ifadelerine yer verildi: ''Yeni tarifelerin yanında müsterilerimizi yakından ilgilendiren iki konuyu daha sizlerle paylasmak istiyorum. Öncelikle saniye bazlı ücretlendirmeye geçis için baslatmıs oldugumuz çalısmalarımız Telekomünikasyon Kurumunun bilgisi dahilinde devam etmektedir. Yıl sonuna kadar bu opsiyonu Telekomünikasyon Kurumunun onayıyla yürürlüge sokmak için elimizden gelen tüm çabayı gösterecegiz. Böylece müsterilerimize mevcut tarifelerimiz yanında saniye bazlı ücretlendirme alternatifini de sunmus olacagız.

İkinci olarak, toptan ADSL ve Veri Akısı Erisimi tarifelerinde de indirim için Kuruma basvurmus bulunuyoruz. Onaylanmasını umdugumuz yeni tarifelerle yüksek hızda internet kullananlara ISS'lerin de indirim yapabilmesinin önünü açmıs olacagız. Böylece sektördeki rekabeti destekleme ve pazarı büyütme konusunda çok önemli bir adımı atmıs oluyoruz.''

AAKullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1234
Kayıt: 06 Nis 2006, 16:30
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Mesaj gönderen editci » 20 Tem 2007, 22:29

bugünün en iyi haberlerinden. tesekkürler.

Cevapla