Play Station 3 Ucuzluyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Play Station 3 Ucuzluyor

Mesaj gönderen velociraptor » 13 Tem 2007, 15:37

Resim

Sony,Play Station 3'ün satıs fiyatında sevindirici bir indirime gidildigini açıkladı.

İndirim sonrası PS3'ün ABD satıs fiyatı, 599 dolardan, 499 dolara düstü. Yüzde 17'lik bir oran denk gelen bu düsüs, yıl sonuna kadar konsolun fiyatında 100 dolar ila 150 dolar arasında düsüs bekleyen sektör analistlerinin beklentilerini haklı çıkarmıs oldu.

SATIsLARIN ARTMASI BEKLENİYOR

Sony, indirim ile beraber PS3'ün satıslarında yüzde 100 artıs yasanmasını beklerken, sektöranalistleri, Sony'nin rakamını fazla iyimser buluyor. Satıs rakamın artacagı konusunda hem fikir olan uzmanlar, artısın yüzde 50 seviyesinde olacagı seklinde görüs bildiriyor.

PS3, fiyatında yapılan indirime ragmen diger oyun konsolları arasında hala en pahalı olma ünvanını koruyor. Ürünün satıs 499 dolar olan satıs fiyatı, 250 dolara satılan Wii'nin iki katına denk gelirken, xBox 360'ın fiyatından da hala yüzde 20 daha yüksek.

Sony, indirimi, üretim maliyetlerinde yasadıkları azalmayı tüketiciye yanısıtan bir hareket olarak nitelendirdi. PS3 için belirledigi yüksek fiyat nedeni ile elestirilen Sony, üretim sürecinde yasanan maliyet düsüsünü, tüketiciye anında yansıtan bir strateji uyguladıgını belirtiyor.

PS3'ÜN 80 GB'LIK MODELİ GELİYOR

Sony, daha önce üretimine son verecegini duyurdugu 20 GB sabit disk kapasitesine sahip PS3 yerine, 80 GB kapasiteli yeni bir model getiriyor. 600 dolar satıs fiyatına sahip olacak yeni PS3, Sony'nin online agından daha fazla oyun ve içerik indirmek isteyen müsteri profiline hitap ediyor.

sirketin PS3 ile ilgili yaptıgı son açıklama ise, simdiye kadar milyonlarca kopyası satılan Motorstorm oyunun yeni sürümünün çıkacagı oldu.

internethaber
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
nemesis_35
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen nemesis_35 » 14 Tem 2007, 01:43

güzel haber bende almayı düsünüyordum