Microsoft'a gene dava!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Microsoft'a gene dava!

Mesaj gönderen uçs » 12 Tem 2007, 02:02

Microsoft'un yeni nesil konsolu Xbox 360'ın, oyun diskleri çizdigi gerekçesi ile dava açıldı.

Amerika Birlesik Devletlerinin Florida eyaletindeki bir mahkemede, Microsoft'a dava açıldı. Davanın gerekçesi ise, Microsoft'un yeni nesil konsolu Xbox 360'ın, oyun disklerini çizmesi ve çalısamaz hale getirmesi. Konu ile ilgili kızgınlıklarını dile getiren oyuncular, yardım alamayınca çareyi dava açmakta bulmuslar gibi gözüküyor.

Kısa süre öncesinde kopya oyun kullanımı yasaklayan ve kopya oyun kullanan oyuncuları, Xbox Live'dan banlayan Microsoft, kendi orijinal oyunlarının çizilmemesi için oyunlarını yedekleyen ve bu yedeklerle oyunlarını oynayan masum kullanıcıları da, Xbox Live hizmetinden men etmisti.

Davanın avukatlarından Jorge Brouwer, konsolun optik okuyucusunun, sürücüleri çizdigi için hak talep etti. Brouwer, Xbox 360'ın durus pozisyonların göre de, optik okuyucunun, sürücülere zarar verdigini belirtti.

Microsoft cephesine bakınca, bu davanın pek de ciddiye alınmadıgını açıkça görebiliyoruz. Milyonlarca satıs rakamına olusan Xbox 360'da böyle bir sorun olmadıgının altına çizen, Microsoft, suçlamaları ve iddiaları kabul etmedi. Fotograf Galerisi: Microsoft XBOX360

ALINTIDIR

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 12 Tem 2007, 02:08

Microsofta da dava acan acana , bir dava da biz sordum olarak mi acsak ne (ama dava konusunu iyi secmeliyiz) hahaha
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 » 12 Tem 2007, 11:07

velociraptor yazdı:Microsofta da dava acan acana , bir dava da biz sordum olarak mi acsak ne (ama dava konusunu iyi secmeliyiz) hahaha
hahaha hahaha hahaha , aynen de öyle velociraptor adminim :D