Msn İpuçları

Msn, Icq, Skype... konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3755
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Msn İpuçları

Mesaj gönderen Kripteks® » 10 Tem 2007, 10:14

Resim


<<< Web Kamerasını Listenizdeki Kisilerden Gizlemek >>>

MSN Messenger ana penceresinden, Araçlar > Seçenekler i tıklayın. Açılan pencerede en alttaki Web kameram oldugunu baskalarının görmesine izin ver seçenegindeki isareti kaldırıp, Tamam deyin.


<<< Dosya Alımında Dosyalarınızı İstediginiz Yere Kaydedin >>>

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler > Dosya Aktarımı sekmesine tıklayın. Alınan Dosyaları Bu Klasöre Kaydet kısmındaki Degistir seçenegine tıklayıp, açılan pencerede dosyaları kaydetmek istediginiz dizini seçin.


<<< MSN Messenger’de Size Aktarılan Dosyaları Antivirüs’den Geçirin >>>

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler > Dosya Aktarımı sekmesine tıklayın. Açılan pencerede, Dosyalarda Virüs Taramasında Bu Uygulamayı Kullan seçenegini isaretleyin. Hemen altındaki Gözat dügmesi ile Bilgisayarınızda yüklü Antivirüs programını, Program Files’dan seçin. Artık bundan sonra size her dosya geldiginde, dosya aktarımı biter bitmez, Antivirüs programınız o dosyayı otomatik olarak tarayacaktır.


<<< IP nizi Kaptırmayın >>>

Bazı kisiler MSN üzerinden karsı tarafa kendi Smileylerini gönderdikleri sırada, gerek DOS’ta çalıstırdıkları bir komutla, gerekse bir program yardımıyla karsı tarafın IP’sini alabiliyorlar. Kisisel Smiley leri almamak istiyorsanız MSN Messenger ana penceresinde Araçlar > Seçenekler > İletiler i tıklayın. Açılan penceredeki, İfadeleri Göster seçeneginin kutucugunu bosaltıp, Tamam deyin.


<<< Çoklu Bir Konferansta Tanınmayan Kisileri Msn Adresine Eklemek >>>

MSN Messenger ana penceresinden Kisiler > Kisi Ekle yi seçtiginizde açılacak pencerede, eklemek istediginiz kisinin Nick ini çift tıklatırsanız ekleme gerçeklesecektir.


<<< Titresim Alımını ve Gönderimini Engellemek >>>

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler > İletiler Titresim Göndermeme ve Almama İzin Ver seçenegindeki isareti kaldırıp, Tamam deyin.


<<< MSN Messenger’da Konusmalarınızı kaydedin >>>

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler > İletiler i tıklayın. Açılan penceredeki, İleti Geçmisi bölümündeki, Görüsmelerimin Geçmisini Otomatik Olarak Sakla seçenegini seçip, alttaki Konusmalarımı Bu Klasöre Kaydet satırındaki Degistir seçenegine tıklayın ve açılan pencerede dosyaları kaydetmek istediginiz dizini seçin..


<<< Karsı Tarafın Sizi MSN Listesinden Silip Silmedigini Ögrenmek >>>

MSN Messenger ana penceresinde Araçlar > Seçenekler > Gizlilik sekmesine tıklayın. Açılan pencerede listede sizi silip, silmedigini ögrenmek istediginiz kisinin üzerine Mouse ile Sag tıklayın. Açılan Menüde eger Sil seçenegi aktifse karsı taraf sizi silmis demektir.


<<< Önceden Giris Yapılmıs Üyelerin Maillerini Kaldırmak >>>

Bunun için, Baslat >Çalıstır a tıklayın. Açılan penceredeki komut satırına control keymgr.dll yazıp, Tamam deyin. Yeni açılan penceredeki kullanmadıgınız mailleri seçip, Kaldır seçenegine tıklayın.


<<< Listenizdeki Kisileri Çevrimiçi, Çevrimdısı Olarak Listeleyin >>>

MSN Messenger ana penceresinde, Kisiler > Kisileri Sırala > Çevrimiçi / Çevrimdısı Durumu olarak seçmeniz yeterlidir.


<<< Kisilerin Göz Kırpması Göndermelerini Engellemek >>>

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler > İletiler i tıklayın. Açılan penceredeki,
Göz Kırpmaları Alındıgında Bunu Otomatik Olarak Yürüt onay kutusundaki isareti kaldırıp, Tamam deyin. Bunun sonunda birisi size göz kırpması gönderdiginde yine bir bildirim alırsınız, fakat otomatik olarak yürütülmeyecektir.<<< MSN Messenger'ın Otomatik Olarak Baslatılmasını Engellemek >>>

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler > Genel i tıklayın. Açılan pencerede, Oturum Aç kısmındaki, Windows'ta oturum açtıgımda Windows Live Messenger'ı otomatik olarak çalıstır onay kutusunu isaretleyip, Tamam deyin.


<<< Kaydedilmis Konusmayı Yazdırmak >>>

Kaydedilmis konusmalarınızın kopyalarını yazdırmak mümkün. Kaydedilmis konusmaları yazdırma sekli, MSN Messenger'ı tüm konusmaların geçmisini otomatik olarak kaydetmek üzere ayarlamıs veya konusmayı el ile kaydetmis olmanıza göre degisir.
MSN Messenger tarafından otomatik olarak kaydedilen konusma geçmisini yazdırmak için;
MSN Messenger ana penceresinde, Dosya > İleti Geçmisini Görüntüle yi tıklayın. Sonra da Konusmasını yazdırmak istediginiz kisinin adını tıklayıp, Tamam deyin. Yazdırmak için, Ctrl + P tuslarına basın.
El ile kaydettiginiz bir konusma geçmisini yazdırmak için ise;
Konusma geçmisini içeren dosyayı Microsoft Word ile açın. Microsoft Word'ün Dosya menüsündeki Yazdır seçenegini tıklayın.


<<< Dinlediginiz Müzigi Diger Kisilere Dinletin >>>

MSN Messenger ana penceresinden Araçlar > Seçenekler > Kisisel i tıklayın. Açılan penceredeki, Görüntü kısmındaki, Windows Media Player'deki sarkı bilgilerini kisisel ileti olarak göster kutucugunu seçip, Tamam deyin.

Sonra da, Microsoft Windows Media Player programını baslatın. Araçlar menüsündeki, Seçenekler i tıklayın. Ardından Eklentiler sekmesini tıklayın. Sol kısımdaki Arka Plan ı tıklayın. Son olarak Sag bölmedeki, MSN Messenger Müzik Eklentisi'ni seçip, Tamam deyin.<<< Kisi Listesindeki Birinin Sizi Görmesini veya İletisim Kurmasını Engelleme >>>


Messenger ana penceresinde, engellemek istediginiz kisiyi Mouse ile Sag tıklayıp, ardından Engelle yi tıklayın. Konusma yapmakta oldugunuz birini engellemek için, konusma penceresinin üstüne yakın bir yerde bulunan engelleme dügmesine tıklatın. (Anlık iletileri göndermek ve almak için kullandıgınız pencere. Kisiniz zaten engellenmisse, bunun yerine engellemeyi kaldırma dügmesi görüntülenir.)

Engellenen kisiler, sizin kendilerini engellediginizi bilmezler. Onların bilgisayarlarında yalnızca çevrimdısı durumunda görünürsünüz. Kisiler listesinden engellenen kisileri sildiginizde, engellenmis olarak kalmaya devam ederler. Engellenen kisiler sizinle dogrudan baglantıya geçemez. Ancak, baska biri sizi engellediginiz kisinin de bulundugu bir konusmaya davet edebilir. Engellenen kisilerin size gönderdigi iletiler teslim edilmez.

<<< Messenger Uygulamasını Diger Pencerelerin Üstünde Tutma >>>Messenger uygulamasını diger pencerelerin üstünde kalacak sekilde ayarlamak için; Araçlar menüsünde Her Zaman Üstte ögesini tıklayın. Messenger uygulamasının üstte kalmasını durdurmak için ise; Her Zaman Üstte'yi yeniden tıklayın.

<<< Görüntülü Arama Yapma >>>Eylemler i tıklayın ve ardından Görüntü'nün üzerine gelin. Görüntülü Arama Baslat ı tıklayın.
Kisiyi seçin ve Tamam ı tıklayın.

<<< Bir Kisinin Web Kamerasını Görüntüleme >>>


Eylemler'i tıklayın ve ardından Görüntü'nün üzerine gelin. Kisinin Web Kamerasını Göster i tıklayın. Kisiyi seçin ve Tamam ı tıklayın.

<<< Kisi Ekleme >>>


Messenger ana penceresinde, kisi listenizin üstündeki Kisi Ekle dügmesini tıklayın. Saglanan alana anlık ileti adresini yazın. Kisinizin Windows Live Messenger programı yoksa Kisisel bir davet yazın ı seçin ve altında beliren alana iletinizi yazın. Kisi, Kisisel, İs ve Notlar bölümlerinde dogum günü ve takma ad gibi ek bilgiler varsa girin. Kisi bilgilerini güncel tutmak için, Bu kisinin güncellestirmelerine abone ol onay kutusunu seçin. Bu özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek için, Windows Live Contacts hakkında bilgi edin i tıklayın.
Kaydet i tıklayın.

<<< Kisi Silme >>>


Kisi adını sag tıklayın ve sonra Kisi Sil ' i tıklayın. Açılan iletisim kutusunda sunlardan birini seçebilirsiniz;
Bu kisiyi engellemek de istiyorsanız, Ayrıca bu kisiyi engelle onay kutusunu seçin.
Kisiyi Hotmail'den kaldırmak için, Hotmail kisilerimden de kaldır onay kutusunu seçin.
Kisiyi Sil i tıklayın.

<<< Kisilerinizden Görüntü Resimlerini Görüntüleme veya Gizleme >>>


Varsayılan olarak, Messenger kisilerinizin resimlerini görüntüler. Eger Görüntü resimlerini gizlemek istiyorsanız;
Araçlar menüsünde Seçenekler i tıklayın. Genel sekmesini tıklayın. Kisilerimi Görüntüleme altında Digerlerinin görüntü resimlerini göster onay kutusunu temizleyin. Ayarları kaydetmek Tamam ı tıklayın.

<<< Grup Olusturma, Düzenleme veya Silme >>>


Kisileri daha kolay bulmak için grup olusturabilir ve düzenleyebilirsiniz. Kisiler birden fazla grubun üyesi olabilir. Yeni grup olusturmak için;
Kisiler menüsünde Grup olustur u tıklayın. Grup Olustur iletisim kutusunda Grup adı altına yeni grubunuzun adını yazın. Gruba eklemek istediginiz kisileri seçin. Grup Olustur iletisim kutusunun altındaki kutuya e-posta adreslerini yazarak da kisi ekleyebilirsiniz. Kaydet i tıklayın.
Grup düzenlemek için;
Kisiler menüsünde Grup Düzenle yi tıklayın. Grup Seç iletisim kutusunda, düzenlemek istediginiz grubu seçin ve sonra Tamam ı tıklatın. Grubunuzda degisiklikleri yapın. Grup Düzenle iletisim kutusunda kisilerin yanındaki onay kutularını seçerek grup üyelerini düzenleyin. Grup Düzenle iletisim kutusunun altındaki kutuya e-posta adreslerini yazarak da kisi ekleyebilirsiniz. Grubunuzu yeniden adlandırmak için, grup listesinin üstünde grubunuzun adını seçin ve sonra yeni adı yazın. Kisiyi gruptan kaldırmak için, grup iletisim kutusunda adının yanındaki onay kutusundaki isareti kaldırın. Kaydet i tıklayın.
Grup silmemek için;
Kisiler menüsünde Grup sil i tıklayın. Silmek istediginiz grubu seçin ve sonra Tamam ı tıklayın.

<<< Görüntü Ayarlarınızı Özellestirme >>>


Messenger uygulamasının görünüsünü özellestirebilir ve kisiler size farklı iletiler gönderdiginde Messenger uygulamasının nasıl cevap verecegini belirleyebilirsiniz. Bunun için;

Araçlar menüsünde Seçenekler i tıklayın. Sol bölmede İletiler i tıklayın. Messenger penceresinin nasıl görünmesini istediginize ve baskalarından ileti aldıgınızda Messenger uygulamasının nasıl cevap vermesini istediginize göre seçenekleri belirleyin. Ayarları kaydetmek Tamam ı tıklayın.

<<< Sesleri ve Uyarıları Özellestirme >>>


Sesleri ve uyarıları özellestirmek için; Araçlar menüsünde Seçenekler i tıklayın. Sol bölmede Uyarılar ve Sesler i tıklayın. Uyarılar altından görüntülenmesini istediginiz uyarıların onay kutularını seçin.
Sesler altından ses belirlemek istediginiz olayı tıklatın ve sonra Gözat ı tıklayın. İstediginiz sesi tıklayın ve sonra Aç ı tıklayın. Ayarları kaydetmek Tamam ı tıklayın.

<<< Konusma Penceresinde Baglantılara İzin Verme >>>


Konusma penceresinde Internet baglantılarını açtıgınızda, yazdıgınız her web sitesi adresi kisinize baglantı gibi görünür. Konusma penceresinde baglantılara izin vermek için;
Araçlar menüsünde Seçenekler i tıklayın. Sol bölmede Baglantı yı tıklayın. Konusma penceresinde baglantılara izin ver ögesinin yanındaki onay kutusunu isaretleyin. Ayarları kaydetmek Tamam ı tıklayın.

<<< Messenger'ın Web Tarayıcısındaki Bir Baglantıdan Konusma Baslatmasına İzin Verme >>>


Bazı web sitelerinde, tıklattıgınızda Messenger konusması baslatan özel baglantılar vardır. Messenger uygulamasının web tarayıcısındaki baglantılardan konusma baslatmasına izin vermek için;
Araçlar menüsünde Seçenekler i tıklayın. Sol bölmede Baglantı yı tıklayın. Windows Live Messenger'ın web tarayıcısındaki bir baglantıdan konusma baslatmasına izin ver onay kutusunu isaretleyin. Ayarları kaydetmek Tamam ı tıklayın.

<<< Güvenli Olmayabilecek Dosya Türleri İçin Paylasımı ve Aktarımı Etkinlestirme >>>


Güvenli olmayabilecek dosya türlerinin Messenger ile paylasılmasına veya aktarılmasına izin vermek için;
Araçlar menüsünde Seçenekler i tıklayın. Sol bölmede Dosya Aktarımı nı tıklayın.
Güvenli olmadıgı bilinen dosya türleri için dosya aktarımını reddet onay kutusunun isaretini kaldırın. Ayarları kaydetmek Tamam ı tıklayın.

<<< Kisi Listesi Verilerini sifreleme >>>


Oturum açtıgınızda Windows Live Messenger uygulamasının parolanızı anımsamasını seçerseniz, Messenger uygulaması kisi dosyalarınızı otomatik olarak sifrelenmemis biçimde depolar. Bu, masaüstünde aramanın ve diger uygulamaların kisi bilgilerini okumasına ve kullanmasına olanak tanır. Messenger uygulamasının depolanan kisi dosyalarını sifrelemesini seçebilirsiniz. Kisi listesi verilerini sifrelemek için;
Araçlar menüsünde Seçenekler i tıklayın. Sol bölmede Baglantı yı tıklayın.
Kisi listesi verilerini Windows Live Messenger dısından erisilememesi için sifrele onay kutusunu seçin. Ayarları kaydetmek Tamam ı tıklayın.
Varsayılan olarak, kisi dosyaları Microsoft Windows XP'de asagıdaki konumda depolanır; C:\Documents and Settings\user_name\contacts\hesap_adı

<<< Görüntülü Arama veya Bilgisayarla Arama Sırasında Yankı Duyuyorsunuz >>>


Sesli veya görüntülü arama sırasında yankı duyuyorsanız bundan kurtulabilirsiniz. Kisinizin ne duydugu sizin ayarlarınızla belirleniyor, bu nedenle kisinizin sunları yapmasını saglayın;
Araçlar menüsünde Ses ve Görüntü kurulumu nu tıklayın ve ardından İleri yi tıklayın. Kulaklık kullanıyorsanız burayı tıklatın onay kutusunu temizleyin ve ardından İleri yi tıklayın. Sihirbazdaki yönergeleri izleyin. Sihirbazın sonuna ulastıgınızda Son u tıklayın.

<<< Windows Live Messenger Uygulamasını Kaldırma >>>


Windows Live Messenger uygulamasını kaldırmak için;
Görev çubugundaki bildirim alanında (saatin yanında) Messenger simgesini ve ardından Çıkıs ı tıklayın. Görev çubugunda Baslat ı tıklayın ve ardından Denetim Masası nı tıklayın. Program Ekle veya Kaldır ı çift tıklayın. su anda yüklü programlar altından Windows Live Messenger uygulamasını tıklayın ve sonra Kaldır ı tıklayın. Evet i tıklayın.

<<< Windows Live Messenger Uygulamasını Onarma >>>


Windows Live Messenger uygulamasını onarmak için;
Görev çubugundaki bildirim alanında (saatin yanında) Messenger simgesini ve ardından Çıkıs ı tıklayın. Görev çubugunda Baslat ı tıklayın ve ardından Denetim Masası nı tıklayın. Program Ekle veya Kaldır ı çift tıklayın. su anda yüklü programlar altından Windows Live Messenger uygulamasını tıklayın ve sonra Degistir i tıklayın. Onar ı tıklayın.
<<< Windows Live Messenger Klavye Kısayolları >>>Kisi grubunu daraltma/genisletme ............................................... Sag/Sol ok tusları

Çevrimiçi bir kisi için konusma penceresi açma .......................... Kisiyi tıklayın ve ENTER

Kisi kartını açma .......................................................................... Kisiyi tıklayın

Kisi kartını kapatma ..................................................................... ESC

Kisiyi silme veya engelleme ......................................................... Kisiyi tıklayın ve DELETE

Kisi grubunu silme ....................................................................... Kisi grubunu tıklayın ve DELETE

Belirli bir harfle baslayan kisiyi bulma ......................................... Listenizdeki bir kisiyi tıklayın veya harfe basın

Kisiyi veya grubu yeniden adlandırma .......................................... Kisi grubunu seçin ve F2

Kisiye e-posta gönderme .............................................................. Kisiyi tıklayın ve ALT+M

Kisi ekleme .................................................................................. ALT+C tusları ve sonra ENTER

Windows Live Messenger Yardımı'nı açma .................................. F1

Kisi için içerik menüsünü görüntüleme ........................................ Kisiyi tıklatın ve ÜSTKRKT+F10

Dosya menüsü .............................................................................. Alt+O

Kisiler menüsü ............................................................................. Alt+L

Eylemler menüsü ......................................................................... Alt+E

Araçlar menüsü ........................................................................... Alt+A

Yardım menüsü ........................................................................... Alt+Y

Pencere kapatma ......................................................................... ALT+F4

Paylasım Klasörlerine gitme ........................................................ ALT+S

Birini bu konusmaya davet etme ................................................. Alt+I

Paylasımı Klasörü olusturma ....................................................... Alt+L+H

Tek bir dosya gönderme ............................................................. Alt+L+F

Görüntülü konusma baslatma veya durdurma ............................. Alt+O

Bir bilgisayarı arama ................................................................... Alt+C

Kisiyi evden arama ...................................................................... Alt+C+H

Kisiyi isten arama ........................................................................ Alt+C+W

Kisiyi farklı bir numaradan arama ............................................... Alt+C+O

Yeni bir numarayı arama ............................................................. Alt+C+N

Etkinliklerin listesini görme ........................................................ Alt+V

Oyunların listesini görme ............................................................ Alt+G

Bir kisinin sizi görmesini ve sizinle iletisim kurmasını Engelleme. Alt+K

İfade seçme ................................................................................. Alt+M veya Ctrl+E

Göz kırpma seçme ...................................................................... Alt+W

Titresim gönderme ...................................................................... Alt+N

Konusma pencereniz için arka plan seçme .................................. Alt+B

Paket seçme ve karsıdan yükleme ............................................... Alt+P

Saygılarımla
Tabular YıkılmazSiRRounD
Bit
Bit
Mesajlar: 15
Kayıt: 06 Tem 2007, 15:52
Konum: İzMiR-EşReFpAşA

Mesaj gönderen SiRRounD » 29 Tem 2007, 16:59

iste bu süper oldu millet cam ac die basımın etini yiyo:D

Cevapla