excel de hataları aşın-resimli

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 825
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

excel de hataları aşın-resimli

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 24 Ağu 2011, 12:10

Resim

Şunları yaptığınızdan emin olun: Ayrıntılı bilgi
Sağ ve sol ayraçların tümünü eşleştirin Tüm ayraçların, eşleşen bir çiftin parçası olduğundan emin olun. Excel, formülü oluştururken girilen ayraçları, eşleştirebilmeniz için farklı renklerde görüntüler.
Aralık belirtmek için iki nokta üst üste işaretini kullanın Bir hücre aralığına başvuruda bulunduğunuzda, aralıktaki ilk hücreye yapılan başvuruyla, aralıktaki son hücreye yapılan başvuruyu ayırmak için iki nokta üst üste işaretini (:) kullanın. Örneğin, A1:A5.
Tüm gerekli bağımsız değişkenleri girin Bazı işlevlerin gerekli bağımsız değişkenleri vardır. Ayrıca, çok fazla bağımsız değişken girmediğinizden emin olun.
64 işlevden fazlasını iç içe yerleştirmeyin Bir işlevin içine, 64 düzeyden daha fazla işlev girilemez veya iç içe yerleştirilemez.
Diğer sayfa adlarını tek tırnak işareti içine alın Formül, başka çalışma sayfası veya çalışma kitabındaki değerlere veya hücrelere başvuruda bulunuyorsa ve diğer çalışma kitabı veya çalışma sayfasının adı alfabetik olmayan bir karakter içeriyorsa, bu adı tek tırnak ( ') içine almalısınız.
Dış çalışma kitaplarının yolunu belirtin Her dış başvurunun (dış başvuru: Başka bir Excel çalışma kitabındaki bir hücre veya aralığa başvuru veya bir başka çalışma kitabındaki tanımlanmış bir ada başvuru.) bir çalışma kitabı adını ve çalışma kitabının yolunu içerdiğinden emin olun.
Sayıları biçimlendirmeden girin Sayıları formüllere girerken biçimlendirmeyin. Örneğin, girmek istediğiniz değer 1.000 TL olsa bile, formüle 1000 girin.

alıntıdır.Cevapla