excel de formül girmek için püf noktalar

Excel, Word, Access, Power Point programlarıyla ilgili ipuçları ve bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
tasarımcı77
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 827
Kayıt: 06 Eki 2010, 09:10

excel de formül girmek için püf noktalar

Mesaj gönderen tasarımcı77 » 24 Ağu 2011, 11:59

Resim

Formülleri hızlı biçimde kopyalama Aynı formülü bir hücre aralığına hızlı bir şekilde girebilirsiniz. Hesaplamak istediğiniz aralığı seçin, formülü yazın ve CTRL+ENTER tuşlarına basın. Örneğin, C1:C5 aralığına =TOPLA(A1:B1) yazıp CTRL+ENTER tuşlarına basarsanız, Excel aralıktaki her hücreye formülü girer ve bu arada göreli başvuru olarak A1'i kullanır.

Formülü Otomatik Tamamlama'yı kullanma Formül oluşturma ve düzenlemeyi kolaylaştırmak, yazım ve sözdizimi hatalarını en aza indirmek için Formülü Otomatik Tamamlama özelliğini kullanın. Eşittir işaretini (=) ve başlangıç harflerini yazdığınızda (başlangıç harfleri görüntü tetikleyicisi işlevi görür), Excel hücrenin altında geçerli işlevler ve adların dinamik bir listesini görüntüler. Ekleme tetikleyicisi kullanarak (SEKME tuşuna basarak veya öğeyi listede çift tıklatarak) işlevi veya adı formüle eklediğinizde, Excel uygun bağımsız değişkenleri görüntüler. Formülü doldururken, virgül girmek de görüntü tetikleyicisi işlevi görür ve Excel başka bağımsız değişkenler görüntüleyebilir. Formülünüze başka işlevler ve adlar ekleyebilirsiniz ve siz bunların başlangıç harflerini yazdıkça, Excel yeniden aralarından seçim yapabileceğiniz dinamik bir liste görüntüler.

İşlev Ekran İpuçlarını kullanma Formülün bağımsız değişkenlerini biliyorsanız, işlev adı ve bir açma parantezi yazdıktan sonra görünen işlev Ekran İpucunu kullanabilirsiniz. İşlevin Yardım konusunu görüntülemek için işlev adını tıklatın veya formülünüzde bir bağımsız değişkeni seçmek için bu bağımsız değişkenin adı tıklatın.

alıntıdır.Cevapla