İnternet Çökebilir mi?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1321
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

İnternet Çökebilir mi?

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Kullanıcı sayısı 1 milyarı geçen internet Deloitte Tohmatsu Touche adlı arastırma sirketinin son raporuna göre ciddi tehlike altında.

Zaman gazetesinin Reuters'a, Reuters'ın da Deloitte Tohmatsu Touche arastırmasına dayanarak verdigi habere göre bir milyar kullanıcı barajını geçen internet her an çökebilir.

Uluslararası danısmanlık ve denetim sirketi Deloitte Tohmatsu Touche'nin (DTT) raporuna göre, internet trafigindeki hızlı artıs 2007'de internet omurgalarından bazılarını altüst edebilir.

Ancak buna ragmen telekom sirketleri veya internet servis saglayıcısı (ISP) sirketler, bu sorunun asılması için gereken yatırımı yapmak konusunda istekli degiller. Dünyadaki 5 bin üst düzey yöneticiyle yapılan arastırmaya göre, 2006'da 1 milyar rakamını asan internet kullanıcılarının toplam nüfusunun 2007 boyunca artmaya devam etmesi bekleniyor.

Rapora göre, bilgisayar gerektirmeden internete dogrudan giren e-posta cihazları ve medya oynatıcıları gibi küçük, basit ve ucuz cihazlar internet kullanımında önemli bir büyüme baslatacak. Teknoloji sirketleri internet radyo alıcıları, alısveris terminalleri, el ansiklopedileri ve dijital mesajlasma cihazları gibi, PC'lerin maliyet ve karmasıklıgından uzak araçlarda fırsatlar yakalayabilir. Raporda "Genis bant çılgınlıgına ragmen, asıl kâr, kolay indirilebilen en küçük dosyalara ve en dar bant genisligine dayanan SMS mesajları ve cep telefonu melodileri gibi hizmetlerden gelecek. Ücreti ortalama 20 cent olan SMS mesajlarının 1 megabaytı 1,400 dolar, film satısları ise megabayt basına ancak 13 centlik bir gelir üretiyor. Küresel cep telefonu melodisi pazarı da 4,5 milyar dolarla tüm dijital müzik pazarından daha fazla gelir üretiyor." denildi. 2007'de pek çok ülkede internet üzerinden TV hizmetinin (IPTV) baslayacagı belirtilirken, "Sabit telekomünikasyon operatörlerinin pek çogu bu uygulamayı destekleyecektir. Operatörler, ses kullanımında beklenen düsüsü hesaba katarak, IPTV'yi gelir artırıcı bir unsur olarak piyasaya süreceklerdir. Son olarak, teknoloji ve medya pazarlarında, 2007 telekomünikasyon hizmetlerinin ücretsiz sunuldugu bir yıl olabilir. Mobil telefonlar ve genis bant, her ne kadar gittikçe artan birçok kosula baglı olsalar da ücretsiz verilebilecek iki hizmet olmaktadırlar." tespiti aktarıldı.

Alintidir

kolay gelsin :)
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3752
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Re: İnternet Çökebilir mi?

Mesaj gönderen Kripteks® »

dünya çöküyor dünya ne interneti bana koyan ttnet hala rezil çökecek internet yine rezil kalacak lan bari son demlerimizi hızlı geçirelim dimi hızlandırın
Tabular Yıkılmaz
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1321
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

Mesaj gönderen Bekir 65 »

haklisin yaw :D

Bende Alman telekom´ile giriyom (yani DSL 6000 ve Wireless) ama hizli :D
Wirless kafayi yiyor´sa,ozaman LAN ile giriyom, biraz daha hizli ama upload yaparkene cok yavas LAN ile ama Wireless ile upload daha hizli oluyor :D
Kullanıcı avatarı
nemesis_35
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 332
Kayıt: 06 Şub 2007, 04:21

Mesaj gönderen nemesis_35 »

internet çökerse halimiz arap vallahi
Kullanıcı avatarı
kerata
Byte4
Byte4
Mesajlar: 192
Kayıt: 23 Ara 2006, 22:56
Konum: kayserispor

Mesaj gönderen kerata »

burası türkiye heran hersey olabilir
:shock:
yurt dısını bilmem :lol:
Cevapla