Internet Explorer 7 Windows XP SP2

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1321
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

Internet Explorer 7 Windows XP SP2

Mesaj gönderen Bekir 65 »

Nihayet Internet Explorer 7 beklenen stabil sürümüyle karsımızda. Microsoft Internet Explorer 7, Internet kullanıcılarına gizlilik, güvenilirlik ve esneklik açısından en gelismis tarama deneyimi sunuyor. Gelismis yeni özellikleriyle size webte kusursuz bir surf imkanı saglıyor. Internet Explorer 7 bu son sürümüyle diger tarayıcıları geride bırakacaga benziyor.

Özellikler:
Sekmeli Surf
Sekmeli tarama özelligi

RSS Destegi
RSS dosyalarını otomatik olarak görmesi ve görüntülemesi(Kayıt olmadan) Firefox'tan iyi bir özelligi denebilir. Çünkü Firefox RSS dosyalarını XML olarak algılamaktaydı.

Hızlı Arama Çubugu
Internet Explorer'ın Vista arayüzüne yorumlanmıs degisik bir sekille gelen Hızlı Arama Çubugu ilk kurulumda MSN Search ile geliyor

Gizliliginizi Korumaya Yönelik Araçlar
Web Gizlilik Araçları
Gizlilik koruma araçları saglar ve Web sitelerinin sizin hakkınızda topladıgı kisisel bilgileri denetlemenize olanak verir. Bu araçlar, W3C (WWW Konsorsiyumu) tarafından gelistirilmekte olan P3P (Gizlilik İlkeleri Platformu) standardını destekler.

Yakınlıstırma özelligi
Sanki bir PDF dosyası inceliyormus gibi Web Sayfası bu özellik sayesinde artık incelemek mümkün en küçük noktaları kalitesi bozulmadan inceleyebilirsiniz.

Her Zaman ve Her Durumda Güvenilir
Hata Toplama
Kullanıcıların Internet Explorer'la ilgili sorunlar hakkında bilgi bulmalarına ve ilgili verileri çözümlemeleri için Microsoft'a iletmelerine olanak verir. Bu bilgiler, Microsoft'un daha sonraki Internet Explorer Hizmet Paketleri içinde çözüm sunması gereken olası sorunların belirlenmesine yardım edebilir.

Web'i İstediginiz sekilde Kullanabilmenizi Saglayan Esneklik
Resim Araç Çubugu
Web sayfaları üzerindeki istediginiz resimleri sorunsuz ve hızla kaydetmenize, e-posta ile göndermenize ve yazdırmanıza, ayrıca Resimlerim klasörüne kaydettiginiz tüm resimleri görüntülemenize izin verir. Web sayfaları üzerindeki resimlerin üzerine gittiginizde, Resimlerim araç çubugu, Resimlerim islevlerine anında erisim saglamak üzere görüntülenir.

Ortam Çubugu
Tarayıcı penceresinde, ortam bulmak ve oynatmak için bir kullanıcı arabirimi saglar. Ayrı bir pencere açmadan müzik, görüntü veya karma ortam dosyalarını çalıstırabilir, ses düzeyini denetleyebilir, çalıstırılacak ortam dosyalarını ve çalınacak parçaları seçebilir ve bilgisayarınızdaki veya WindowsMedia.com Web sitesindeki farklı ortamlara erisebilirsiniz.

Resim Boyutunu Otomatik Olarak Degistirme
Yeni otomatik resim boyutu degistirme özelligi, tarayıcınızın penceresinde görüntülenemeyecek büyüklükteki resimlerin boyutlarını tarayıcı penceresine sıgacak sekilde degistirir.

Yeni Akıllı Tasarım
Stil verilmis yeni tarayıcı araç çubugu dügmeleri, daha renkli menü arka planı ve araç çubugu alanları. Windows Vista görünümünü, iletisim kutuları, menüler, tarama çubukları, liste kutuları ve araç çubukları da dahil olmak üzere tarayıcı penceresine görsel açıdan bütünlestirir.

Web Temelli Uygulamaları Hızla ve Zorlanmadan Gelistirme Olanagı
Internet Explorer DHTML Platformu
Web temelli uygulamalarınız için güçlü bir kullanıcı arabirimi olusturmanıza yarayan DHTML özelliklerini saglar. Ana Web standartları destegi üzerinde yapılan önemli gelistirmelerle beraber, Internet Explorer 5.5 içindeki gelistirici özelliklerini içerir.

Tam CSS Düzey 1 Destek
Kenarlıklar, dolgular ve simdi satır içi ögeler için desteklenen kenar boslukları dahil CSS1 (Basamaklı Stil Sayfaları Düzey 1) için tam destek saglar. Ayrıca, HTML belgelerinize noktalardan veya kesik çizgilerden olusan efektler ekler; makaleleri, gazeteler ve dergilerde kullanılan stile uygun olarak yerlestirmenize ve metnin Web sayfalarında dikey olarak görüntülenmesine olanak saglar.

Tam CSS Düzey 1 Destegi
Standartlara dayanan uygulamalar için gelistirilmis destek ve kullanıcılar için bilgi saglayıcı içerigin gelistirilmesini saglar. Programlar ve komut dosyalarının, platform ve dil kısıtlaması olmadan, belge içerigine, yapısına ve stiline erismelerine ve bunları güncellestirmelerine olanak veren bir arabirim olan W3C DOM (Belge Nesne Modeli) Düzey 1 ile tam olarak uyumludur.

Gelistirilmis SMIL 2.0 Çalısma Taslagı çoklu ortam destegi
W3C'de (WWW Konsorsiyum) gelistirilmekte olan eszamanlı çoklu ortam bütünlestirme dili (SMIL) 2.0 çalısma taslagı için sürekli destek saglar. En önemli destegi çogunlukla, komut dosyasına gerek kalmadan, istendigi zamanlarda, resimlerin soluklasması, silmelerin kullanılarak metin ve ortam ögeleri arasında geçis yapma ve bir ögeye kademelerden olusan renkli arkaplan ekleme gibi, süzgeçlerin ve efektlerin kullanımına izin veren geçisler alanında vermektedir.

İçerigi kısıtlı IFrames
IFrames , Web tabanlı e-posta uygulamaları sunmak veya tarayıcı uygulamaları olusturmak için HTML içerigini görüntüler. Gelistiriciler, kötü niyetli yazarların kullanıcıları hazırlıksız yakalayacak, e-posta veya içerik temelli saldırılarını baslatmalarını zorlastırabilir.

Fare tekerlegi ile ilgili olaylar
Fare tekerleginin kullanımına baglı olarak gerçeklesen bazı yeni olayları tanıtır. Bu olaylar, içerik veya uygulamanızın kullanıcı girislerine daha iyi tepki vermesini saglar.

XML
Daha yüksek performans ve güncel XML standart destegi saglayacak sekilde, Microsoft XML (MSXML) 3.0 destegi içerir.

.NET bütünlesmesi
WebService eylemlerinin bir parçası olarak, sunucu ve istemci tarafı kodlarının bütünlesmesini kolaylastırır ve uygulamaların islevleri sunucuda es zamanlı olmayacak sekilde çagırmalarına olanak verir. Bu eylemi, sayfa gezintilerini engellemek, XML ve SOAP kullanarak sunucudan veri almak için kullanabilirsiniz.

Metin tasması için otomatik elipsler
Metin içeriklerinin, tasıyıcılarına sıgmadıgı durumlarda elipslere destek saglar. Microsoft, bu islevi CSS belirtiminin gelecekteki gelistirmelerine eklemek üzere, WC3'de CSS Çalısma Grubu ile beraber çalısmaktadır.

Önemli Not: Windows XP SP2 sürümünde çalısır.

Indir:

Kod: Tümünü seç

http://www.eniyiprogram.com/ProgramAction.asp?ProgramCode=00012201
Alintidir!!

kolay gelsin :)
Cevapla