Driverpack Base ile DriverPacklerin Xp İçine enjecte Edilmes

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Driverpack Base ile DriverPacklerin Xp İçine enjecte Edilmes

Mesaj gönderen velociraptor » 31 Ara 2010, 12:31

Xp Cdsi
(Üzerinde oynama yapılmamış olması gerekiyor)

Driverpack Base Programı:
http://www.driverpacks.net/DriverPacks/ ... .php?pag=b

Gerekli Driver Paketleri
(Aşağıdaki linkte bazı driver paketleri A, B, C diye ayrılmıştır bunlardan sadece birini kullanmanız gerekir yoksa problemlerle karşılabilirsiniz)
http://driverpacks.net/DriverPacks/overview.php

7Zip programı
http://www.7-zip.org/

İlk olarak xp kurulum cdsini harddiskimize kopyalayalım...

Resim

Ardından sıkıştırılmış Driverpack Base programını bir klasöre açalım...
Önceki hali

Resim

Sonraki hali

Resim

İndirdiğimiz driver paketlerini yukardaki resimde gördüğümüz DriverPacks klasörü içine atalım...

Resim

Programı çalıştıralım (DPs_BASE.exe) ilk sayfa burda dil seçimi yapabilirsiniz, türkçe dil mevcuttur ancak hatalı bir çevirmeden dolayı bazen hata veriyor...

Resim

İleri okuna bastığımızda harddiskimize kopyaladığımız xp cdmizi gösterlim...

Resim

Resim

Resim

İleri okuna basıp hangi driverları yükleyeceğimizi seçelim, eğer mass storage driver paketini indirir ve eklerseniz, güncel sata raid driverlarıda xp cdmize entegere olduğundan disketlerle falan uğraşmamıza gerek kalmıyacak...

Resim

İleri okuna bastığımızda driverların yükleme metodunu seçelim, eğer xp cdsi üzerinde oynama yapılmayacaksa ve birkaç driver paketi yüklencekse Method 1i seçin eğer xp cdsi üzerinde oynama yapılcaksa ve driver paketlerinin sayısı çoksa Method 2yi seçin, kendi sitesindede Method 2 tavsiye ediliyor...

Resim

İleri okuna bastığımızda yüklemenin son adımının nasıl olcağı seçiliyor, burdaki Custom seçeneği uzman kullanıcılar için ayrılmış (bende tam olarak ne işe yaradığını anlamadım ) RunOnceEx seçeneği ise kurulum bittikten sonraki ilk açılışta yüklenmesini ayarlıyor ancak xp cdsi üzerinde oynama yapılırsa GuiRunOnce seçeneği seçilmesi tavsiye ediliyor buda kurulum bittikten sonraki ilk açılışta yüklenmesini ayarlıyor ve tavsiye ediliyor...

Resim

İleri okuna bastığımızda driverların saklanıp saklanmıyacağını seçiyoruz, eğer DISABLE KTD dersek driverlar hardiskimize kopyalanmıyor, eğer 2. seçeneği seçersek driverlar hardiskimize kopyalanıyor, 3.sünde hardiskimize yüklenmesini istediğimiz driver paketlerini biz seçiyoruz, ben 2. yöntemi kullanıyorum ancak uyarim baya yer kaplıyor ama yükleme işlemleri hızı artıyor, ancak sitesindeki anlatımda 1. seçenek seçilmiş...

Resim

İleri okuna bastığımızda, driver paketlerinin diskimize nasıl işleneceğini seçiyoruz, eğer yükleme yöntemini Method 1 seçtiysek 1. seçeneği, Method 2 seçtiysek 2. seçeneği seçiyoruz, ancak 1. seçenek yükleme işlemini hızlandırdığı için ben 1. seçeneği seçiyorum...

Resim

İleri dediğimizde ati ekran kartları için hangi catalyst programının yükleneceğini seçiyoruz...

Resim

İleri dediğimizde isteğe bağlı olarak ayarlarımızı kaydetmemiz için bir seçenek bulunuyor...

Resim

İleri dediğimizde indirdiğimiz driver paketlerinin güncelliği internet aracılığı ile kontrol ediliyor...

Resim

İleri dediğimizde son adıma geliyoruz ve Slipstrem tuşuna basarak driver paketlerini xp cdmize ekleme işlemi başlıyor...

Resim

Yükleme ekranı...

Resim

Yükleme bittiğinde verilen uyarı...

Resim

Yükleme bittikten sonra ister Güncel,OtoKurulumlu ( KATILIMSIZ ) Program Ekli Xp Cdsi Hazırlamak1 başlığındaki nlite ile, istersenizde Güncel,OtoKurulumlu ( KATILIMSIZ ) Program Ekli Xp Cdsi Hazırlamak2 başlığındaki rvm integrator ile xp güncelleme paketlerini, ekstra programları xp cdinize yükleyebilir ve kurulumu özelleştirebilirsiniz...
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Re: Driverpack Base ile DriverPacklerin Xp İçine enjecte Edi

Mesaj gönderen Mendenn » 31 Ara 2010, 12:54

Teşekkürler...
Beni bir tek sen anladın ama sende yanlış anladın be gülüm..!