Masaüstü Şifre Koyma

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
bedir17
Byte4
Byte4

Masaüstü Şifre Koyma

Mesaj gönderen bedir17 » 25 Ara 2010, 19:23

Arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum size.Bilgisayarın ekran koruyucusuna şifre koyabilirmiyiz? Yani hani biligsayarda belli bir süre fareyi kıpırdamayınca ekran koruyucu geliyor fareyi tıpıldıtınca geçiyor işte orda şifre sormasını istiyorum böyle bir şey mümkünmü ?

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Masaüstü Şifre Koyma

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Ara 2010, 19:33

Denetim Masası'nda Görüntü'yü açın. Ekran Koruyucusu sekmesindeki Ekran Koruyucusu alanında bir ekran koruyucusu'nu tıklatın. Devamında parola koruması onay kutusunu seçin.

ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
bedir17
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen bedir17 » 25 Ara 2010, 20:06

Dediğinizi yaptım fakat şifre sormadı.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Ara 2010, 20:10

Hızlı Kullanıcı Değiştirme özelliği etkinse, Devam ederken Karşılama ekranını göster onay kutusunu seçin. Görüntü'yü açmak için, Başlat'ı tıklatın, Ayarlar'ın üzerine gelip Denetim Masası'nı tıklatın ve Görüntü'yü çift tıklatın. Devamında parola koruması onay kutusunu seçerseniz, ekran koruyucusu etkinleştirildiğinde bilgisayarınız kilitlenir. Yeniden çalışmaya başladığınızda, kilidi açmak için parolanızı girmeniz istenecektir. Ekran koruyucu parolanız, oturum açma parolanızla aynıdır. Oturum açarken bir parola kullanmıyorsanız, ekran koruyucusu için parola belirleyemezsiniz. Hızlı Kullanıcı Değiştirme, yalnızca bağımsız bilgisayarlar ve bir çalışma grubundaki kullanıcılar için kullanılabilir. Bilgisayarınız bir etki alanının parçasıysa bu özelliği kullanamazsınız.

ALINTIDIR

ilaveten bakiniz:
http://support.microsoft.com/kb/815424/tr
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
bedir17
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen bedir17 » 25 Ara 2010, 21:22

Yardımınız için teşekkür ederim. Oldu :)