Joomla da Resimler ve Yazılar var iken sayfa düzenini koruma

Web tasarım, Web Programlama ve script dilleri konuları buraya
Kullanıcı avatarı
Mendenn
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Joomla da Resimler ve Yazılar var iken sayfa düzenini koruma

Mesaj gönderen Mendenn » 09 Ara 2010, 18:54

Joomla da Resimler ve Yazılar var iken sayfa düzenini koruma. Forum kullananlar genelde bilir. Resim forum yada blogun genel yapısını bozar. O yüzden bir takım kodlar yada moduller kullanaranak düzeni sağlar. İşte bu yazımda joomla sayfa yapısını korumak için işe yarar bir modul kullanacağız.

Modul Adı: plg_imagesized_1.2.6 ( bunun yeni sürümü mevcut ama bende sorun yarattığı için bu sürümü kullandım.

Ben modul ayarlarında yazının forum kullanıcısının ilk gördüğü yarısında yani devamı gör kısmı önce resmi boyutlandırma yaptım.O yüzden siz değiştirebilirsiniz. Ama böyle daha iyi , sadece ilk resmi forum düzenine göre ayarlarsınız, sorun çıkmaz. ama yok bütün bölümlerde modül aktif olsun der iseniz:
Both ( her iki yerde göster) seçeneğini seçer iseniz. her yerde resize( otomatik boyutlandırma aktif olur).

Resim

Resim

Resim

Resim

Sonuç:

Resim

Yorum: Kiraladığım hosttan mı modülden mi bilmiyorum bazen çok resim olan makale biraz geç açılıyor. Testlerim sürüyor. Ayrıca temanıza göre resim veya yazılar iç içe girer ise;

Resim posiyonu Above ( yazıların üstüne alın) Seçerek sorunuzu giderbilirsiniz.
Resim

Resim

Yazan: Mendenn
Beni bir tek sen anladın ama sende yanlış anladın be gülüm..!

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Joomla da Resimler ve Yazılar var iken sayfa düzenini ko

Mesaj gönderen velociraptor » 09 Ara 2010, 19:42

tesekürler mendenn
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free