Messenger için 7 altın uyarı

Msn, Icq, Skype... konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Messenger için 7 altın uyarı

Mesaj gönderen uçs » 07 Ara 2010, 11:54

Anında mesajlaşma yazılımlarını kullanırken dikkat etmeniz gereken 7 kural.Microsoft Live Messenger, Skype ya da Yahoo! Messenger gibi anında mesajlaşma programları, zararlı yazılımların yayılmaları için etkili birer araca dönüşebiliyor.

Resim

“Siber suçlular, potansiyel kurbanlarının bulaşıcı bağlantıları tıklamaları için her geçen gün yeni yöntemler uyguluyorlar” diyen ESET Virüs Araştırmacısı Pierre-Marc Bureau’ya göre anında mesajlaşma yazılımlarıyla yapılan saldırıların kullandığı yöntem aslında oldukça basit: “Kurban listesindeki kişilerin birinden bir link içeren mesajı alır, tıklar ve solucan bulaşır.” Solucanın ayrıca coğrafi konum kullanarak, kurbanın diline uyum sağladığını belirten Bureau, “Hatta bazı durumlarda kurbanın ülkesindeki güncel haber ve olaylara atıfta bulunur. Bu tür gelişmiş teknikler en tedbirli kullanıcıları bile aldatabilir” uyarısını yapıyor.

ESET Virüs Araştırmacısı Pierre-Marc Bureau'nun anında mesajlaşma yazılımları kullananlara önerdiği 7 altın kuralı görmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

7 Altın Kuralı görmek için buraya tıklayın
http://cnetturkiye.com/galeri/110-messe ... ltin-uyari

CNET
Sor,Çünkü SORDUM dasın..Cevapla