PC"m de iki tane sorunum var yardim lütfen

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
erat23
Byte2
Byte2
İletişim:

PC"m de iki tane sorunum var yardim lütfen

Mesaj gönderen erat23 »

mehraba arkadaslar

IKITANE SORUNUM VAR
1)simdi bende orjinal xp cd olmakla beraber 8-10 tane DVD-CD var yani xp medi center edition +profesional felan ben bunlarla daha önce format atip sistemi kurmustum.
ama simdi hepsini denedim CD de baslatip ilk sistemi tararken tarama bitikten sonra hata veriyor ama hepsi bu hatayi veriyor anlamadim acaba hard disktenmi diyorum biriunci sorum bu.

verdigi hata Sistemde hata oldu pc nizin zarar görmemesi icin yeniden baslatin (almanca)

2)ikinci sorunumda hane pc normal acilirken uretici logosu cikiyor hemen geciyor ondan sonra yaklasik 3 dakkika bekliyor oturum aciliyor bunun bir yolu varmi üretici logosunda sonraki bekleme zamanini nasil sifirlarim
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

1 sorunuzla ilgili : sistemin verdigi hata tam olarak nedir=?
2. sorunuzla ilgili : adsl baglantiniz varsa Network u ariyor olabilir o nedenle
Bilgisayarima cift tiklayin > Araclar > Klasör secenekleri > Görünüm diyelim ve orada yeralan Networktaki yazici ve klasörleri otomatik ara secenegindeki tik i kaldiralim , ayrica Xpspeed mutlaka kurup manuel ayarlari uygulayin
Kullanıcı avatarı
erat23
Byte2
Byte2
İletişim:

Mesaj gönderen erat23 »

su an pcemde yanlizca vista ultimate var

birinci sorunum yukardada yazdigim gibi
sistemde hata olustu bilgisayarinizin zarar görmemesi icin yeniden baslatin

ikinci sorunumda adsl ilgili oldugunu sanmiyorum anlatmak istedigim BIOSLA ilgili anakarti degismistim yeni anakartim ASUS P5LD2
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Ozaman vista ile uyumlu olmayan bir Driver veya dnanim buna neden oluyor olabilir , ikincisi icin ise siz dedigimi bir deneyin , ve süpheniz varsa Bios ayarlrini bir kontrol edin veya default ayarlrina alin
Kullanıcı avatarı
erat23
Byte2
Byte2
İletişim:

Mesaj gönderen erat23 »

velociraptor yazdı:1 sorunuzla ilgili : sistemin verdigi hata tam olarak nedir=?
2. sorunuzla ilgili : adsl baglantiniz varsa Network u ariyor olabilir o nedenle
Bilgisayarima cift tiklayin > Araclar > Klasör secenekleri > Görünüm diyelim ve orada yeralan Networktaki yazici ve klasörleri otomatik ara secenegindeki tik i kaldiralim , ayrica Xpspeed mutlaka kurup manuel ayarlari uygulayin

mehraba velociraptor
bunu almanca ve vista icin tarif edebilirmisiniz lütfendeniuyeyim bir insallah olur
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

olur sizin icin arar bulurum ama sunu söyleyeyim ; hayatimda sadece 1 hafta almanca isletim sistemi kullandim (Almanyada yasadigim halde), ve az daha Pc yi pencereden firlatiyordum , Almanlar ve Pc teknolojisi ne yazikki birbiriyle alakasiz iki kavram , gelelim neden ingilizce sistem kullaniyorum , (haa unutmadan Türkiyede de Türkce sistem kullanmadim , yine ingilizceydi sistemim ) diyelim Pc im bir hata verdi yaz google ye bulman 3 sn ye muhtemelen üstesinden gelirsin , Ama Almanca veya Türkce yandim allah desen yardimina kimse kosmaz , Ayrica programlamanin dili ingilizce , neyse is yapmadik lafa vurduk isi :D
Kullanıcı avatarı
erat23
Byte2
Byte2
İletişim:

Mesaj gönderen erat23 »

:))) evet dogru süyliyon pc dili ingilisce
ben önce turkce kurdum vistayi ama almancasi benim icin daha iyi diye düsündüm

ya birde bir sey soracam size
ben bugun bir elektronik magazaya gitim pc ile ilgili bir seyler alacaktim adam bana sen ne kulaniyon dedi bende vista ultimate dedim kac para dedi ne parasi dedim kopya internete indirdim aktivire etim kulaniyorum adam bana cezasi var demesinmi ne cezasi dedim ya is yerinde kulanmiyorumki evde özel kulaniyorum fark etmez dedi kontrole gelebilirler dedi bana
dogrumu bilmiyorum ve bende isvicrede kaliyorum bu konuda bir bilginiz varmi acaba
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Alesta »

yanlıs anlamadıysam açılıstaki bios logosundan bahsediyosun. bios içerisinde açılıs logosunu enable-disable seçenekleri var. disable yapman durumunda logodan kurtulabilirsin.
Kullanıcı avatarı
erat23
Byte2
Byte2
İletişim:

Mesaj gönderen erat23 »

o dedigindeki adimdan sonra ekrana gelen logoda geciyor 10 saniyede sonraki adimda cok uzun bekliyor
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Alesta »

simdi benim bildigim üç tane logo var açılısta.

anakart logosu (tabi her anakartta olmuyor), bios versionunun yazdıgı hdd ve cd rom un master slave durumunu yazan anakart logosunda gelen ekrandaki sag üstte bulunan bios logosu ve xp logosu.

senin bahsettigin galiba ikinci logo.

benim tecrübelerimde bilgisayarın orda uzun süre bekleme durumu genelde arıza durumundan süphelendigim ve deneme amaçlı bir hdd taktıgımda oluyor. sistem o hdd yi tespit etmeye ve belirlemeye çalısıyor. bu da zaman alıyor. veya ikinci hdd taktıgımda da aynı sey olabiliyor. tabi cd rom içinde geçerli aynı durum.

bence hdd nin ve cd romun saglıklı çalısıyor mu, hdd ve cd rom un master slave durumu ve ide kablolarının durumunu bir kontrol et.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

@erat23: isvicredeki yasalari bilemem ama sen iyisimi caktirma yinede kacak kullandigini
En son velociraptor tarafından 20 Mar 2007, 04:11 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
erat23
Byte2
Byte2
İletişim:

Mesaj gönderen erat23 »

bu bil amcanin evlere gelip kontrol etme huyu felan varmi demek istedim yani :))))))
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

yok okadarini da yapamaz
Kullanıcı avatarı
drog_1
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen drog_1 »

hiç kimse evinize giremez
mahkeme kararı gerekir
bir de sıra size gelene kadar torun sahibi olursunuz :D
Kullanıcı avatarı
erat23
Byte2
Byte2
İletişim:

Mesaj gönderen erat23 »

allah etmesin öyle bir durum olsa burda hic ama hic sansim olamaz yasalari öyle isliyorki burda türkiyeyle cok cok farkli.

bu sebeblede cok ürktüm aslinda cok korkak biri degilim
ya yinede bos ver gelecekleri varsada yapilacak bir seyde yok ne yapalim artik.
bende pek ihtimal vermiyorum aslinda geleceklerine