compaq nx7300 laptop driverları (çözüldü)

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte1
Kilobyte1

compaq nx7300 laptop driverları (çözüldü)

Mesaj gönderen Alesta »

arkadaslar hp compaq nx7300 laptopun driverlarını bi türlü tanıtamadım.

Driverlar

adresindeki driverlar ile ses ve ethernerti tanıtamadım. adreste olan ag driverlardan sadece wireless driverı tanıtlabiliyor.

ses ise tanıtılmıyor.

nerden bulabilirim uygun driverları.

tesekkürler.
En son Alesta tarafından 18 Mar 2007, 01:34 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Driverlar

Üstten istediginizi indirebilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Alesta »

velociraptor tesekkürler ama hp nin rezilligiyle karsı karsıyayım su an.

verdigin adresi denedim ama sadece Broadcom Kablosuz LAN Sürücüsü ile wireless ı tanıtabildim. ethernet hala tanıtılamamıs durumda. ses aynı sekilde.

nx7300 ün özelliklerine baktıgımda Broadcom Gigabit (10/100/1000 NIC) PCI Express Ethernet Controller olarak görünüyor ethernet. hp nin sitesinde broadcom gigabit (10/100/1000 NIC) olarak arama yaptım ve çıkan 100 e yakın sonuçtan xp, 2003, linux falan filan farketmiyor driver olarak baslıgını gördügüm bütün dosyaları indiriyorum ve tek tek deniyorum su an. broadcom un sitesinden indirdigim driver da bi ise yaramadı.

sound olarakta Premier•Sound High Definition Audio 24-bit DAC görünüyor. etherneti halledebilirsem bugün sese de el atıcam ama biraz zor görülüyor.

bu nası is anlamadım. üreticinin sitesinde olan driverlar bi ise yaramıyor.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Cogu forumda Hp nin özellikle de ses sürücülerinin tanitilamadigi sorununu görüyorum, ve son zamanlarda HP den cok fazla sikayet var
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Alesta »

velociraptor yardımından dolayı tesekkürler. sabah 9 gibi basladıgım hp nx7300 laptap a format ve sonrası islemler saolsun hp sayesinde saat gece 1 e kadar sürdü.

nasıl çözdügüme gelince;

öncelikle ses ve ethernet sürücülerinde sorun vardı.

nx7300 ün sayfasından indirdigim ses drivarı dogru driverdı fakat dosyaları eksik olarak yüklüyordu. arastırırken nx9420 nin de aynı ses kartını kullandıgını farkedince nx9420 sayfasına gittim ve orda normal ses driverı dısında bir tane daha dosya oldugunu gördüm. dosya adi sound max hd audi driver dı. zaten nx7300 ün sayfasından inen driverı yükledikten sonra ses driverlarında hide defination eksik gibisinden bi uyarı veriyodu. nx9420 nin sayfasındaki adi sound max driverını da ek olarak yükleyince ses sorunu çözüldü.

ethernete gelince;

onu hiç sormayın. böyle bisi olamaz. hp nx7300 ün sayfasında olmayan ethernet driver ını (var ama ise yaramayan bi iki dosya koymuslar) msi motherboard sürücü sayfasında buldum.

saol hp kalite hizmetinden dolayı tekrar tesekküler.

kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Öncelikle gecmis olsun , fakat bukadar rezil bir hizmet olamaz olmamali , HP almayiniz , ve kullanmayiniz sevgili Sordumcular , üstteki basit bir driver sorunu idi , biraz daha ciddi birsey olmus olsaydi demekki hic cözülemeyecekti , Hp yi buradan Protsto ediyorum
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Alesta »

aynen öyle.

basit bir driver olayının böyle uzayacagı hiç aklıma gelmezdi. daha öncede driver sorunları yasadım (yasadık) ama yapılacak en uzun islem üreticinin sitesine girmek ve driverları ordan indirip kurmak oluyordu.

üretici kendi sitesinde dahi sorunlu bir sekilde veriyosa driverı bundan ötesi var mı?

zaten hp ye ısınamadım gitti. bi hp yazıcı kurarsın. bilmiyor olsak isletim sistemi kuracak nerdeyse. yok fotograf görüntüleme yok su yok bu üstüne update edim mi filan derken yarım saatte bi yazıcı driver kurulumu. felaket bir abartı var.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Kuzenimde HP yazici var , her hafta yeniden Driver kuruyorum (5-6 defada anca taniyor ) yeni Ürün alacaklar HP den lütfen Uzak durun