Bir framework vakkasi

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Bir framework vakkasi

Mesaj gönderen velociraptor »

Soru:
Slm arkadaslar.çalistigim isyerine 1 ay önce asagidaki özelliklere sahip bir pc aldik.ilk 10 gün çok iyidi.daha sonra birkaç program falan yükledik ondan sonra çok hantallasti.ilk 10 gün xp nin açılıs süresi 10 saniyeyken simdi 40 saniyeyi buluyor ve bir kaç isi birden yapınca beklemek zorunda kalıyoruz ilk on günde bir çok islem, aynı anda yapınca banamısın bile demiyordu ne yapabiliriz.simdiden tesekkürler...

sistem özellikler
islemci : intel core 2 duo 6400 2.13 ghz

Anakart : intel d946gzis

Ram : 2048 mb 667 mhz dual

Ekran : nvdia geforce 6200 512 mb

Ddd : 250 gb 7200 rpm sata 2

Cevap:
Ok sorunu çözdük framework kurmustuk onu kaldırdık diski birlestirdik su anda ram 650 mb harcıyor iyilesti eskisi gibi oldu.

Not: Sanirim bircok yazimda dedigim Framework isteyen hicbir yazilimi Pc me kurmuyorum ile ne demek istedigim simdi daha iyi anlasiliyordur, Benim PIII e kurarsam herhalde cöpe atmak zorunda kalirim

ALINTIDIR
Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen editci »

peki ama sound forge, vegas gibi daha bir çok ses ve görüntü montaj progamları bu microsoft framework 1.1 ve microsoft framework 2.0 bunlara gerekli görüyor. bende istemem ama baska bir yöntemi varmı ki?
gerçi bir sorunla karsılasmadım ikisi de kurulu bende.
kolay gelsin.
Kullanıcı avatarı
Alesta
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Alesta »

evet aynen. mesela ben ati ekran kartı kullanıyorum ve driver kurulumu esnasında control center kurulumuyla framework istiyor. bi nevi mecbur tutuyorlar. ki ekran kartıda istege baglı bi olay olmadıgı için yüklemek gerekiyor. ama bi süre control center olmadan kullanim bakalım nolacak.
Kullanıcı avatarı
AykutT
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen AykutT »

Alesta yazdı:evet aynen. mesela ben ati ekran kartı kullanıyorum ve driver kurulumu esnasında control center kurulumuyla framework istiyor. bi nevi mecbur tutuyorlar. ki ekran kartıda istege baglı bi olay olmadıgı için yüklemek gerekiyor. ama bi süre control center olmadan kullanim bakalım nolacak.
Ya hiç sormayın..
Çok gerekli gibi Framework yüklettiriyorlar..
Ben yüklemedim..
Ekran kartım güncel degil.. :(

Kolay gelsin..
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Mesaj gönderen velociraptor »

Degerli arkadaslar , her sistemde ayni sey olusacak diye birsey yok , benim Pc im PIII o nedenle cok kasabilir diye yüklemiyorum , fakat sizler yükleyin ve egerki cok kasma yaparsa sebeplerinden biri Framework tur diye verdim üstteki yaziyi , uninstall eder devam edersiniz calismalariniza , yoksa Driverlarinizi falan güncel tutun derim